Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti felnőttként meg szoktátok...

Ti felnőttként meg szoktátok mondani a magatokét a szüleiteknek, ha valami gond van?

Figyelt kérdés
kb. 10 éve élek külön. Anyu beteges, egész nap otthon van, kórosan el van hízva. Apu aktív, munka idő után is sokszor eljár szórakozni. Ma felhívtam anyut, hogy arra gondoltam, valamikor meg lehetne ejteni, hogy apu reggel elhozza hozzám amikor megy melózni, és este meg haza viszi. Erre jött a kifogásaival, mert nem is hiszem, hogy neki mennyi dolga van otthon stb. Én hogy is hinném, amikor dolgozó ember vagyok és a háztartás ugyanúgy el kell látnom. Ezért aztán meg is mondtam neki erélyesen, hogy hagyja már ezt abba és ne keressen folyton kifogásokat, hogy kimozduljon, erre elsírta magát és letette a telefont, azóta nem veszi fel, már vagy hússzor hívtam. Felhívtam aput. Persze ő nem volt otthon mert épp megint szórakozni ment. Megkértem, hogy hívja fel anyut, mert már arra is gondoltam, nem -e rosszul lett. Erre ő is lebaszott, mintha még gyerek lennék, hogy én hogy beszélek, meg kiabálok, pedig nem kiabáltam, csak nyomatékosan beszéltem. Mondtam neki, hogy anyu depressziós szerintem, mert otthon van egész nap, erre Ő: Mi vagyok én? Pszichológus? Mármint Én. Igaz, hogy félre jár ke_élni és azt is tudom, de azért ő szerinte minden kur_a fasza és én vagyok most a szemét, aki tiszteletlenül beszél, csak mert nem bírom már nézni, hogy anyám otthon élve sorvad el.
2012. jún. 16. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás az hogy hagyd őket úgy élni ahogy ők mint "felnőttek " akarnak és akkor nem lesz gond, nem tudsz segíteni azon aki nem akarja.
2012. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a Te hibad! Mindegy, hogy kire fogjak, most eppen rad.

Kerdesedre valaszolva, igen, en megmondom amit gondolok. Ez igy termeszetes.

2012. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Én már nem mondom meg,mert volt vitám belőle bőven. Rájöttem feleslegesen jártatom a számat így ahogy az első tanácsolta békén hagyom őket. Ha nekik jó így, akkor én milyen jogon pofázok bele??

Nos,én is ezt tudom tanácsolni neked.

Hagyd békén őket. Megváltoztatni már nem fogod tudni őket, és ha ő maguk nem akarnak gyökeres változást akkor nem is lesz változás. Te is hiába téped a szádat..

2012. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most, életemben először, 36 évesen mondtam meg nekik a magamét, mert kibukott. Merész ötlet volt, mert világ életemben kuss volt a helyem, de már nem bírom tovább, hogy minden ünnepi összejövetelkor színházasdit kell játszani. Most nem tudom mit csináljak. Próbáljam még hívni? Vagy hagyjam a p_csába? Szar érzés, hogy most tudom, anyám otthon egymagában sír, nem veszi fel a telefont, csak emészti magát napról napra minden hülyeségen. Apám meg vagy oda ment ahova mondta, vagy vidáman kuf_rcol valamelyik nővel. Az a baj, hogy a másik oldalról még pluszban a férjem is itt osztja az igét, mivel az ő családjuk teljesen másképp működik. Velük vagyok 10 éve és itt jól bevált, hogy mindenki megmondhatja amit gondol. Bár ez sem mindig jó, de jobb, mint szemellenzővel járni. Szerintetek hívjam őket, vagy most hagyjam egy időre?
2012. jún. 16. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 15:36 vagyok.


Egy időre hagyd őket. Ne hívd fel.Anyud szerintem már rég lenyugodott,és valami brazil sorozatot néz a tévében. Ha fontos lenne valami úgyis megcsörget. Hívd fel másnap,akkor tuti felveszi. Ha nem hallod a duzzogást a hangjában akkor ne is említsd meg a tegnapi napot.

Legközelebb ha panaszkodna akkor csak mond azt neki, hogy "én többé nem szólok bele,azt csináltok amit akartok,a téma lezárva" és nincs vita..Nem fogod tudni megváltoztatni őket.

2012. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Aranyos vagy, de tudod, Ő olyan, akinek nincs olyan sorozat, ami miatt ne kapná fel a telefont. Még soha nem tett ilyent. :-(Szar, hogy most én érzek bűntudatot, igazából folyton én érzek minden miatt bűntudatot, a hócipőm tele van, hogy mindenki büntet. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire szar alak vagyok. Most készülünk bográcsozni, átjön az egyik szomszéd, aztán estére meg áthívott a másik szomszéd. Ritka alkalom, és nekem most élni nincs kedvem hát még szomszédolni amíg anyám fel nem veszi azt a rohadt telefont. Én az a könyörgős típus vagyok. nem hagy nyugodni. Szerintetek van rá esély, hogy átgondolják külön külön a kis fejükben, hogy miről is dumáltam nekik? Lehet ennek így kell lennie?
2012. jún. 16. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!