Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek segít az anyósotok...

Nektek segít az anyósotok vagy a sógornőtök?

Figyelt kérdés

van egy 19 hónapos kislányuk, a férjem Londonban dolgozik, mert különben éhen haltunk volna.

Az anyósom és a sógornőm, soha nem látogat vagy segít semmiben. Az anyósom leglazább néha felhív, bár akkor is csak bosszant, de a sógornőm mióta megvan a lányunk egyszer jött át hozzánk, közben meg ő szeretne lenni a keresztanyja.

Ami azért fura mert a lányom fél tőle, mivel nem is ismeri.


Elég nehéz egyedül csinálnom mindent, néha jólesne egy óra amikor magammal is tudok foglalkozni, de őket ez nem érdekli.


2012. aug. 30. 15:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
bár én elváltam a férjemtől, mégis szinte minden nap jön anyósom, már csak azért is, hogy valami apróságot hozzon az unokáinak. Akkor szoktam megkérni, hogy egy picit figyeljen a gyerekekre, míg én elintézem az ügyeimet (bevásárlás, hivatalos ügyek, fodrász stb). Hála égnek jó marad a kapcsolatunk. Szerintem sem neki, sem nekem nem fordult meg a fejünkben, hogy a válás után megszakítsuk a kapcsolatot. Havi rendszerességgel megyünk fel vasárnapi ebédre. De mi egy városban is lakunk. Mi a központban, ők a város szélén. Ha dolga van a központban, felugrik, kávézunk, beszélgetünk.
2012. aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

milyen segítséget várnék? Hát pl hogy érdekelje hogy mi van az unokájával, és esetleg havonta egyszer vigyázzon rá. Fél tőle a gyerekünk, és még ő tesz megjegyzéseket miatta.

Pedig nem félős kislány, csak nem szereti ha számára idegenek fogdossák.

2012. aug. 31. 14:49
 23/24 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a sógornőm azért nem segít, mert neki is van éppen elég baja és nem lakik közel, de ha megkérném akkor számíthatnék rá szerintem. Anyósommal sincs semmi gond, gyermekágyas időszakomban is pl. ő segített takarítani, rámolni stb. amire a saját anyám képtelen volt, ám de beleszólni mindenbe az persze ment neki profi módon!

Nálatok nem tudom mi van a háttérben, de ha így marad minden ahogy most van, akkor legalább soha nem fogja egyikőjük sem a fejedhez vágni, hogy bezzeg így- úgy és ennyit meg annyit segítettem stb.

Nyilván hiányzik a férjed és nincs melletted, így minden nehezebb, nem ad erőt és nem biztat senki és egyedül érzed magad.

Amúgy mókás keresztanya lenne a sógornőd, mert ez a "feladat" éppen arról szól, hogy ígéretet tesz arra, hogy figyelemmel kíséri a kislányod fejlődését és rendszeresen látogatja, ajándékot vesz neki alkalmakra és tulajdonképpen egyfajta "pótanya" szerep ez, ha úgy hozza a helyzet, hogy szükség lesz rá és addig ő vigyáz a lányodra amíg dolgod van, legyen ez hosszabb vagy rövidebb idő. Aki komolyan gondolja, hogy keresztanya akar lenni az nem így viselkedik, de nyilván a felhajtás, a rongyrázás és az, hogy elmondhatja, hogy van egy keresztlánya sokkal jobban érdekli, mint maga a gyerek. Jobb is ha nem része az életednek. Anyós pedig anyós, telefonon beszéltek és jó napot.

Gondolom ha nekik segítség kellene akkor bezzeg elvárnák, hogy ugorj és segíts.

Legyél büszke és mindent intézz magad ahogy eddig is és olyan emberekkel pedig nem kell foglalkozni, akik hátráltatnak és nem segítenek nehéz helyzetben!

Ha majd nekik lesz valami gondjuk-bajuk akkor pedig nem kell megszánni egyiküket sem!

Az én családomban is vannak ilyen családtagok, hűvös és kimért vagyok velük, megvan a két lépés távolság és ennyi. Nem jópofizom velük, utálom ha átjönnek és alig várom, hogy elhúzzanak... Én is sokat vagyok egyedül a gyerekkel, sok munkám van itthon és nem nagyon kapok segítséget de megoldom és csak azzal törődök aki nekem és a gyereknek fontos!

2012. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Teljesen egyetértek veled, csak néha vannak nehezebb napok!


Köszi :)

2012. szept. 2. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!