Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek segít az anyósotok...

Nektek segít az anyósotok vagy a sógornőtök?

Figyelt kérdés

van egy 19 hónapos kislányuk, a férjem Londonban dolgozik, mert különben éhen haltunk volna.

Az anyósom és a sógornőm, soha nem látogat vagy segít semmiben. Az anyósom leglazább néha felhív, bár akkor is csak bosszant, de a sógornőm mióta megvan a lányunk egyszer jött át hozzánk, közben meg ő szeretne lenni a keresztanyja.

Ami azért fura mert a lányom fél tőle, mivel nem is ismeri.


Elég nehéz egyedül csinálnom mindent, néha jólesne egy óra amikor magammal is tudok foglalkozni, de őket ez nem érdekli.


2012. aug. 30. 15:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

a sógornőmnek nincs senkije. soha nem is volt pasija, nem is jár sehova csak dolgozik és a barátnői gyerekeire vigyáz.

de hozzánk el se jön. és nem vagyunk rosszban. ill ő nyilván nem kedvel, de sosem adtam rá okot.

2012. aug. 30. 16:13
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit a sógornőkről.

Hidd el, jobb ez így, legalább nem mondhatnak rád rosszat.


Nekem anyósom próbált segíteni, de mindenbe beleokoskodott, sőt, sokszor azért is másképp csinálta a dolgokat, úgyhogy leszoktunk róla.

2012. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Bár rosszat így is mondhatnak, és el is tudom képzelni hogy mondanak.

Csak tudod néha olyan fáradt vagyok, és időnként rám tör, hogy le se tojnak.

Na mindegy:)

2012. aug. 30. 16:24
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Ilyenkor irigylem azokat, mint pl az egyik válaszoló írt, hogy tündéri anyósa van. Az enyém nem ilyen. Itt volt az utolsó héten szülés előtt, én minden nap kórházba jártam, és még arra sem volt képes, hogy mire hazaérjek megfőzött volna. Hasamban a 4 kilós gyerekkel éhesen, fáradtan álltam neki még főzni, mert Ő tévézett délelőtt. Na, nekem pl ilyen anyósom van...Megértelek. De nekem inkább, jobb, ha nem is jön..., nem kell semmiféle segítsége.
2012. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"6-os: ne is álmodj róla! Ha a saját gyerekeiket lepasszolják, akkor a tiéteket ugyan miért vállalnák be?"


Nem is álmodok erről. :) Mentségükre szóljon, mindketten dolgoztak, a saját szüleik (anyósomék) hiába nyugdíjasok, fontosabb dolguk volt, hogy 1-1 napra elvállalják a saját unokákat, ezért jöttünk mi a képbe. Meg nálunk jobban elvoltak. :)

2012. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha az segítségnek minősül, hogy anyósom a lányunkkal van, akkor igen.


Milyen segítséget vársz tőlük?

2012. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom sajnos meghalt még mielőtt megismerhettem volna. A sógornőm még az esküvőnkre sem jött el, nem hinném, hogy a jövőben bármiben is számítani lehetne rá.


Szüleim 150km-re laknak, így ha majd oda jutunk mi is, csak egymásra számíthatunk majd.

2012. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Anyósom meghalt, de amikor élt, akkor sem segített, csak ártott. A sógornőim ultrabuta kényszeres kislányok, akik arra sem képesek, hogy megköszönjenek egy névnapra vagy születésnapra küldött képeslapot és legyen bennük annyi tartás, hogy mint síma, udvarias rokoni gesztust, viszonozzák.


Gondolom, ez mindent elmond.

2012. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy anyós csak néha hív. Bár ez nem volt így mindig, de mivel sosem tartotta be, hogy reggel 8 előtt ne telefonáljon és este 10 után se kb a semmiért, elkezdtem nem felvenni a telefonjait. Egész jól leszokott a zaklatásról. Látogatni jár ugyanúgy, de nem engedem, hogy bármihez nyúljon, mert csak pluszmunkát csinál. Pl a sülthúsos edényt csak vízzel "mossa el", mosogatószert nem lát és zsírosan berakja a csöpögtetőre majd a tiszta edények közé. Egyszer mosogathatott nálam. Csak unkázni jön át, addig jobban haladok a házimunkával.


Sógornő (: Még nem látta a 2 éves fiunkat, de megsértődött, mert nem ő lesz a keresztanyja. No komment.


Nekem egyik se hiányozna.

2012. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorúan olvastam a kommenteket, mert annak idején nekünk se segített senki.Sokszor nagyon nehéz volt.

Sokszor azért büszke voltam magunkra a férjemmel, hogy mindent magunk oldunk meg.


Nagy szükség volna az összetartó családokra! (csak nagyon ritka az olyan többgenerációs együttélés, ami minden tagnak megfelelő) : (

Nagyon szeretnék -ha eljön az ideje- szuper jó anyós lenni, hogy a gyerekeim családjának segítségére és ne ártalmára legyek!

2012. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!