Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy ne kelljen...

Mit tehetek, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnem, hogyha a párom akaratom ellenére megtartja a babát?

Figyelt kérdés

Én egy 24 éves srác vagyok, és remélem valaki tud segíteni. A párommal most voltunk 7 hónaposak(Most szakított csak ugy) és elképzelhető, hogy terhes, a teszt ezt mutatta, de ultrahangal még nem sikerült kimutatni. Elösször azt beszéltük, hogy abortuszra megyünk és mindenben számíthat rám, mert nem jókor jönne a baba.

Neki ugyanis csak érettségije van, még nem dolgozott semmit. Nekem már van egy technikusi végzettségem, és most egyetemre járok 4 éve és már csak egy van hátra. És nem igazán tudnám megoldani, hogy feladjam az életemet és elmenjek dolgozni, mert nem tudnék annyi pénzt összeszedni, hogy eltartsam őket még sajnos. Hisz nincs lakás se, neki nem járna gyes semmi. A szüleinél laknánk egy szobában és úgy gondolják, hogy 6-7 éviv otthon maradna, nem akarna tanulni dogozni, csak azt hogy elmenjek dolgozni és majd én eltartom őket.Ne hidje senki, hogy nem szeretem a gyerekeket, imádom és szeretnék is már pár éve, ha meglesznek a megfelelő végzettségeim és pénzem, hogy belevághassak a megfelelő személlyel. (ha valaki tud akkor jogi szabályos hivatkozást is megadhatna) (De néha meg megjegyzi, hogy lehet mégis megtartaná vagy hogy megtartja nélkülem és majd követeli a gyerektartást) Előre is köszönöm a segítséget


2009. júl. 26. 11:03
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
84%

Hát nagyon durva helyzetben vagy. Tudnod kell, hogy én is egyedülálló anya vagyok, fiatalon (20 évesen) szültem, 2 éves a fiam de a mai napig nem kapok gyerektartást, mégis veled értek egyet. Az én fiamat akarta az apja, ígért fűt fát, mégsem teljesíti. Igazat adok neked abban, hogy ha te úgy döntesz, hogy nem akarsz még gyereket vállalni, akkor a csajnak ezt tudomásul kéne vennie.

Az meg milyen légbőlkapott hülyeség, hogy 6-7 évig ő majd otthon lesz?? Mégis mi a jó fenének? Ezt még ott se teszik meg általában, ahol az apuka keres egyáltalán valamit, sőt, akár még jól is keres, de te semmit nem keresel, mégis otthon akar csücsülni a csaj, hogy te meg majd adod a pénzt. Undorító ahogy gondolkodik. Eleve, ha egy családban egy nő háztartásbeli, akkor azt ne legyen már pofája neki követelni, azt a férfi vagy felajánlja magától, vagy nem. De milyen már ez... Tényleg nem azt a világot éljük, amikor elég egy ember keresete ahhoz, hogy 3-an megéljenek.


Csak annyiban szeretnélek kijavítani, hogy valamit rosszul tudsz: az nem igaz, hogy semmi pénz nem jár a barátnődnek azért mert nem dolgozott. Jár neki GYES (te kevered a GYED-del, azt kötik munkaviszonyhoz), ami olyan 23 ezer forint körül van havonta, és a családi pótlék (ami egyedülállóknak 13700 forint havonta). Na most ennyiből nem lehet gyereket nevelni. Én havi 43 ezer gyed-et kapok, meg a családit, és ennyiből sem lehet megélni, ha a szüleim nem támogatnának, akkor nem lenne hol laknunk, nem lenne mit ennünk, semmi nem lenne. És hidd el, nem annyival kell hogy támogassanak, amennyit gyerektartásnak megítéltek (nálunk az van, hogy az apuka full eltűnt, így minimálbérből állapítottak meg gyerektartást - 13 ezer forintot), hanem kb a duplájával, és így is teljesen mínuszban vagyok, olyannyira, hogy már nem tudok több pénzt levenni ebben a hónapban. Szóval ne akarjon se a csaj, se a szülei arra apellálni, hogy majd te tejelsz nekik, ez a szülőknek többe fog kerülni, mindjárt nem fogják azt gondolni, hogy ezt majd 6-7 évig tudják csinálni úgy hogy a csaj nem keres semmi pénzt. Meg mi az, hogy tanulni se akar? Én pont hogy akkor kezdtem el tanulni, amikor terhes lettem, hát bakker szép is lenne, ha nem tanultam volna...


Na most a te eseted igen nehéz, mert ha nem ismered el a gyereket, akkor a csaj apasági pert indíthat, és ha a bíróságon sem ismered el a gyereket, akkor dns teszt, amit te fizetsz majd. Ezek után gyerektartás, ha nem tudod fizetni, vagy nem akarod, akkor a csaj mehet a gyámügyre és kéri az állam által megelőlegezett gyerektartást (ezt kértem én is, csak hát ugye a mi esetünk más), azt 3 évre előlegezik meg első körben, ezek után ezt az állam adók módjára hajtja be. Ha nincs vagyonod, akkor még azt is megtehetik, hogy leülöd a tartozást.


Téged nagyon sajnállak, hogy így behúztak a csőbe, hiszen te az első perctől mondtad, hogy nem akarod ezt a gyereket. Ha az én fiam apja is így állt volna a dologhoz, és azt mondta volna már az elején, hogy nem akarja, akkor én tuti nem csinálnám ezt, de ha lehet így mondani, nálunk ő volt az, aki a legjobban bezsongott, hogy gyerek lesz, aki megpróbált lebeszéni minket róla, az ellen foggal körömmel harcolt. Aztán valami pitiáner baromságon összevesztünk, és azóta mintha nem is lenne gyereke.

2009. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

Pénteken megyünk biróságra anyukámmal megkérdezzük mit lehet tenni, és ha lehet akkor augusztusban elküldjük a levelet, ha nem lehet mit tenni, akkor meg ücsörgök itthon és várom mit ir.

Elvileg ma vagy jövőhéten kiderül biztosan hogy terhes-e, mert ma is mennek orvoshoz, elvileg velem ment volna, de ugye kidobott és most nem velem megy. Meg felhívott hogy szeret de csak akkor békül ki, hogyha bevállalom és egy csomót néztem neten amit irtál támogatás, lakástámogatást is.Találtam még egy olcsó lakást is 6 milliós családi ház itt debiben, de ehez is fel kéne venni 5 milliós hitelt legalább, de ehez meg előbb melóznom kéne.Számolgattam, hogyha elmegyek melózni, és legoptimálisabb esetben 170 kapnék nettóban, abból hitel 60-70 ezer, rezsi legalább 30, kaja 20-30 ez kb 120-130, és még nincs benne a gyereknek semmi, fillérve ki lenne számolva a dolog, de ekkor ha nem akar tanuni dolgozni hiába jön 2 évig gyes+családi pótlék az csak +40, namármost 70ből eltartani egy gyerek, meg az anyuka és ugye nekem is lenne igényeim normálisan nem lehet. Sajnos nem értem, hogy miért ilyen, hogy csak a szülei miatt vagy mi miatt nem fogja fel, hogy nem jön ki normálisan a dolog, meg eleve miért ilyen.Hogy szeretem, de ha elvégezné a sulit, én is és akkor 2 év mlva sokkal könyebben lehetne gyerek és attól még simán lehetne, hogy most elveteti.Te sem vagy sajnos könnyű helyzetben...Sajnálom.

És ugye nem lehetek biztos abban, hogy nem hagy el 1-2 év mulva és akkor még jobban benne lennék a pácban.Szeretem még de egyre bizonytalanabb vagyok, meg hogy ki akar félig békülni zsarolva, meg hogy közben pasizik, hát nem normális az egész helyzet.


CSak ott motoszkál valahol bennem, hogyha tényleg terhes akkor csak az én gyerekem és emiatt nagyon nem könnyű.szeretnék gyereket, dehát ha nélkülöznie kéne ugy már nem jó.(ha ezt meg lehet akadályozni, és később jobb körülmnyeknél lehetne gyerek miért nem akarja hmmm)

2009. júl. 30. 07:35
 23/50 anonim ***** válasza:
75%
Ha a lány tényleg terhes és mindenáron megtartja a babát,akor közöld vele,hogy te nem hagyod abba az egyetemet. Kérdezd meg holnap az ügyvédet,hogy abban az esetben mi van,ha az apukas még tanul és nincs keresete. Az általad leírtak alapján néha az az érzésem,hogy hajlandó lennél mindent feladni a kicsiért,de ne tedd,mert milyen élete lesz egy olyan családban,ahol anyuci nem dolgozik és nem is akar, az apukája meg tudat alatt a családjára fog haragudni,hogy utolsó évet nem tudta megcsinálni. Ha már nem vagytok együtt,akkor neked csak a baba ellátásába kell beszálnod,ami ugy normális,ha az egyik felét anuyka álja amásikat apuka. Szóval mond meg a lánynak,hogy ha majd dolgozni fogsz akkor fogsz tudni fizetni gyerektartást,mondjuk olyan 30ezret, ehez adja hozzá a gyest meg a családit és döntse el,hogy havi 65ezerből,hogyan fogja magát és a babát eltartani. Tudom,hogy a kettőtök gyereke,de ha valaki a másik akarata ellenére megtartja(persze ezt ugy értem,hogy ameddig el lehet vetetni) akkor vállalja,hogy egedül neveli fel. Más lenne a helyzet,ha már nem lehetne elvetetni. A lényeg,hogy fejezd be az egyetemet!!!!!
2009. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj,h ezt mondom, de nagyon buta a barátmőd, ha megtartja a babát. Én is 24éves vagyok, 1,5éve estem teherbe, mi már 3éve akkor együtt voltunk a párommal,nekem érettségim, felsőfokú OKJ-s bizim, és 2 középfokúm volt,de munkám még nem. Saját lakásunk még nincsen, így nekem se, neki se, eszébe se jutott, h megtartsuk. Nagyon szeretnék MAJD én is kisbabát, de csak akkor már ha lesz saját lakásunk és mindkettőnknek biztos állásunk.(szerencsére állás már van, csak lakás hiányzik:))

Szerintem neki nem kell másra az a baba, minthogy ne kelljen tanulnia, dolgoznia, és magához láncolhasson téged...

Szerintem próbálj meg vele elbeszélgetni, hátha tudsz rá hatni...

2009. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
62%

Én ezt a lányt nem értem.

Biztos tiéd a gyerek (ha egyáltalán terhes)?

Szakít, de bevállal egy babát, aztán feltétel elé állít, hogy kibéküljetek, ha vállalod a babát, most mit is akar? Meg miért is ne dolgozzon 6-7 évig...? Ki ő, a First Lady?

Én a helyedben apasági vizsgálatra vinném az ügyet mindenek előtt.

Nem is tudnál neki sokat fizetni, hiszen a diplomát ha feladod, akkor nehezebben fogsz boldogulni munka terén (tapasztalat, bár én nem adtam fel, de még nem végeztem, és már dolgoznom kell, csalók vannak minden második bokorban).


Ha esetleg megszületik a baba, akkor őt ne bántsd, mert ő nem tehet semmiről, de végeztess apaságit, és ha nem a tiéd, nem varrhat rád semmit, ha pedig mégis te vagy az apa, akár el is perelheted tőle, lehet, hogy nálad jobb helye lenne, és nem járkálhatna utánad ez a dilis lány (ne haragudj, jobb szót nem találok rá), aki csak eszköznek használná a gyerekét, ami szerintem az egyik legundorítóbb dolog a világon, és az egyik legnagyobb vétek egy gyerek ellen.

2009. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképpen csináltass apasági vizsgálatot, a gyerek szerintem tuti nem a tied. Ha nincs rá pénz, vegyél fel hitelt a szüleiddel közösen (azért 250 ezer ft nem a világ, főleg, hogy sokkal többet bukhattok ezen) vagy cipeld el a Mónika showba. Tudom hülyén hangzik de ha szegények vagytok és a hitel sem jöhet szóba muszáj. Nézd, mi az, hogy csak akkor békül ki, ha vállalod a babát?! Ő már döntött, és pasizik is!? Legyen eszed, ne hagyd magad becsapni, bárki bármit is mondd.
2009. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
Na, beszéltél már azóta a csajjal? Mire jutottatok? Ügyvédnél voltál már?
2009. júl. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat:)Tényleg furcsa a lány tegnap volt dokinál de nem jelzett semmit hogy mi a helyzet.Majd irok hosszabat csak megyek épp ügyvédhez:)
2009. júl. 31. 07:03
 29/50 anonim ***** válasza:
95%
Az a "legérdekesebb", hogy képes föláldozni a kapcsolatotokat. Most már mindegy , hogy terhes nem terhes ,megszüli nem szüli azzal, hogy zsarol és megpróbál irányítani azzal, hogy nem szól, meg csak akkor áll szóba veled ha.... már sosem lesz olyan a kapcsolatotok ( szerelmetek?) mint régen. Háborút játszik. Érdemes lenne elgondolkodnod azon, ha ő most ilyen akkor milyen lenne ha elvennéd. Ha beadod a derekad elfogadtad a szereposztást. Kilátásban van úgy 10 20 év "papucsként" a gyerek miatt vagy a nélkül. Ez már mindegy.
2009. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

megvolt az ügyvéd....Azt mondta, hogy nem tehetek gyakorlatilag semmit, mármint ha ugye mégis megtartaná, akkor szépen fizethetek. azt is mondta ha esetleg elakarnám venni tölle később a gyereket, akkor sokszor ott kéne lennem, mert kötelesek beengedni és jóban kéne lenni velük, addig mig el nem lehet esetleg venni.


És hát igen 4.napja nem lehet elérni.Vagy foglalt, vagy csak kicsörög, de semmi visszajelzés, már tesóját is csengetem, hátha visszahívív.Kibirná visszahív vagy valami beszélünk egy fél-1 órát személyesen aztán legfeljebb nem látjuk többet egymást....

2009. aug. 1. 07:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!