Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy ne kelljen...

Mit tehetek, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnem, hogyha a párom akaratom ellenére megtartja a babát?

Figyelt kérdés

Én egy 24 éves srác vagyok, és remélem valaki tud segíteni. A párommal most voltunk 7 hónaposak(Most szakított csak ugy) és elképzelhető, hogy terhes, a teszt ezt mutatta, de ultrahangal még nem sikerült kimutatni. Elösször azt beszéltük, hogy abortuszra megyünk és mindenben számíthat rám, mert nem jókor jönne a baba.

Neki ugyanis csak érettségije van, még nem dolgozott semmit. Nekem már van egy technikusi végzettségem, és most egyetemre járok 4 éve és már csak egy van hátra. És nem igazán tudnám megoldani, hogy feladjam az életemet és elmenjek dolgozni, mert nem tudnék annyi pénzt összeszedni, hogy eltartsam őket még sajnos. Hisz nincs lakás se, neki nem járna gyes semmi. A szüleinél laknánk egy szobában és úgy gondolják, hogy 6-7 éviv otthon maradna, nem akarna tanulni dogozni, csak azt hogy elmenjek dolgozni és majd én eltartom őket.Ne hidje senki, hogy nem szeretem a gyerekeket, imádom és szeretnék is már pár éve, ha meglesznek a megfelelő végzettségeim és pénzem, hogy belevághassak a megfelelő személlyel. (ha valaki tud akkor jogi szabályos hivatkozást is megadhatna) (De néha meg megjegyzi, hogy lehet mégis megtartaná vagy hogy megtartja nélkülem és majd követeli a gyerektartást) Előre is köszönöm a segítséget


2009. júl. 26. 11:03
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
44%

Nem kellett volna előbb gondolkodni?

Ha megtartja és megszüli, akkor szépen fizetni fogod a gyerektartást. A gyerekhez való hozzájárulásodat megadtad, amikor védekezés nélkül szeretkeztél vele. Most már senki nem kéri a hozzájárulásodat.

Ha nem fizetsz, nem ismered el, akkor apaságit indít ellened, akkor még annak a költségeit is te fizeted (200-250 ezer) + megítélik a tartásdíjat. Ha nem fizetsz, akkor vonják a fizudból automatikusan, ha nincs fizud, akkor terhelik a vagyonodra. Bármikor lesz valamid, abból levonják.

Tehát, előbb kellett volna gondolkodni.

2009. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
91%

Ha megtartja akkor követelheti és a bíróság meg is ítéli neki a gyerektartást.

Nekünk minden feltétel adott volt a gyerekhez, mégis nagyon nehéz még így is, így teljesen megértelek.

Próbáld megbeszélni vele, hogy mi szól mellette és ellene hogy megtartsátok. Például levezetheted neki miben van egy gyerek és körülbelül Te mennyit keresnél végzettség nélkül.

Nekem nagyon jó Gyesem van és a férjem sem minimálbért kap, mégis hónapról hónapra élünk.

Sok erőt és hozzátok a legjobb döntést.Nem nagy segítség amit írtam de együtt érzek Veled.

Egy 6 hónapos kisfiú mamája.

2009. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy én miattam is van.Csak ő is ugy gondolta mig nem beszélt az anyjával, hogy el kell vetetni mert még tanulna, meg szerinte átok egy gyerek.És azért veszekszik velem, mert akármennyire is rosz nekem is mégis a gyereknek lehet jobb lenne, ha még nem most lenne. Ha otthagynám a sulit akkor a teljes fizetésem elmenne még ugyis, hogy ott lakok nálluk. És egy gyereknek nyugodt környezet kell, külön lakás sok pénz hogy ne szenvedjem semmibe hiányt.De a mai világban szerintem egy fizetésből nem igazán lehet lakást, gyereket és egy feleséget is eltartani, főleg ha az illetőnek még nincs végzettsége és nem is akar dolgozni csak egész életében otthon ülni.Én szeretem a gyerekeket és szeretnék is és nekem is nagyon rosz lenne ha elvetetnénk de eddig ő is ugy gondolta, mig nem beszélt az anyjával, aki szerint nekem kéne csak eltartani őket, mig neki semmit nem kéne tenni.És most azért veszekedett és azért ilyen pedig ő is elakarta vetetni és pont azért aggódott, hogy utánna biztos elhagynám ha elvetetnénk, pedig ez nem igaz, attól még ott álltam volna melette és pár év mulva megint lehetett volna, amikor befejezem az egyetemet, megvan a sulija 1 évet legalább dolgozott volna.
2009. júl. 26. 12:07
 4/50 anonim ***** válasza:
38%

"(Most szakított csak ugy)" ilyet az ember csak úgy nem tesz.

beszélni kéne vele hogy nem lehetne-e újra kezdeni, vagy rendbe rakni a dolgokat.


mind2ötöknek ez lenne a legjobb. de ehhez tényleg 2 ember kell. szóval ő felőle kéne valamit kicsikarni, hogy miért is szakított...

2009. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
73%

Van egy olyan erzesem,hogy te ebbol a kapcsolatbol mar szeretnel kilepni,mert nem ez a lany a megfelelo,igy van?Nos,a masik dolog a lany nem hulye,es valoszinu hogy igy probal teged megfogni,hogy egyutt legyetek.Sok embernek rosszkor jon/jott a baba(nalunk is),de ha oszinte szeretet van a kapcsolatban,akkor ez nem olyan veszes,lehet vallalni a babat,a penzproblemakra mindig van vmi megoldas,de ha nem stabil a kapcsolat...!

Ezen a teren ne hagyd magad,oszinten mond el,hogy igenis te is hibas vagy,mert a felelosseg a tied is,de te meg nem akarsz babat,es ha megtartja van ra eselye,hogy egyedul is fogja felnevelni!Ha nagyon nem akarod ezt a gyereket,nagyon erosnek/hatarozottnak kell lenned!!!Figyeld meg az arcat,es rajossz,hogy oszinten szerte v.csak a gyerekkel probal megfogni teged!DE,ha oszinten szeretne,akkor (akarmilyen fajdalmas is)tiszteletben tartana a keresedet/gondolataidat/ELETEDET!!!Ne hagyd magad,ez a te eleted is,ne hagyd hogy mas dontse el a jovodet!

2009. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj,elfelejtettem a legfontosabbat!Kozold a lannyal,hogy annak a babanak mindket szulore szuksege van,ne akarja hogy csonka csaladban noljon fel szegenyke(mint a tobb millio masik baba)!Egy gyerek soha nem tart ossze 2embert oszinten(hazugsagok,megcsalas,valas a vege).Sok sikert!
2009. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
92%

Le kell lépned a térképről. Ha a konkrét kérdésre válaszolok, akkor más nem jut eszembe.


Az, hogy mit kellett volna másképp tenned, utólag már mindegy, nincs semmi haszna az ilyen tanácsnak, ezeket már Te is tudod.


"A tapasztalat egy olyan dolog, ami akkor keletkezik, amikor a pillanat, amikor szükség lett volna rá, már elmúlt."


Az se vonzó lehetőség, hogy együtt maradtok, holott nem szeretitek egymást.


Sajnos az sem, hogy döntsetek egy életről. Ha Ő meg akar születni, és amúgy egészséges, akkor nagy teher lenne elvetetni. (Bármilyen kedvezőtlennek is látszanak a körülmények.) Persze, jogodban áll így dönteni, ezt akarni, de a lánynak is joga van másképp érezni ezt.


Ha a gyerek megszületik, semmi esetre se tekints rá úgy, hogy Te Őt nem akartad, és Ő csak egy eszköz kettőtök harcában. Ő nem tehet arról, amit Ti összehoztatok körülötte. Nem, kérte. Ha úgy nézed, hogy lesz egy gyereked, akit nem pont így, nem pont most, és nem pont ettől a nőtől akartál, de mindennek ellenére mégis a Te gyereked is, akkor látod, hogy a gyerektartást nem az anyjának fizeted, hanem a gyereknek. Sőt, ki tudja mit hoz a jövő, az is lehet, hogy pár év múlva az a gyerek Nálad fog lakni, és az anyja fog gyerektartást fizetni Neked. (Kicsi ugyan az esélye, de nem nulla.)


Valamint minek rohannátok rögtön a bíróságra? Miért nem próbáljátok megbeszélni az egészet? Ismered Te a lány összes szempontját? Az is lehet, hogy tud újat mondani Neked.

2009. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
90%

A lány családjának a szemlélete is furcsa.Legyen egy gyerek,de az anyja ne tanuljon tovább,maradjon otthon 6 évig,te meg tartsd el őket?Hagyd ezért ott a sulit ?

Biztos,hogy a gyerek tőled van ? Ha igen,miért szakított ?Valahogy ez nem egészen egyértelmű.Ha egy lány terhes lesz,akkor foggal-körömmel ragaszkodik a barátjához,és nem szakít vele?Jól gondold meg,mit teszel.Ha megtartjátok is a babát,és valóban te vagy az apa,még mindig jobb,ha befejezed az egyetemet,és tartásdíjat fizetsz,esetleg te akarod felnevelni a gyereket,mintha otthagyod az egyetemet,belemégy egy rossz házasságba,és két év mulva elváltok.Akkor ia kell tartásdíjat fizetned,de a te lehetőségeid sokkal rosszabbak lesznek.

2009. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen vetessétek el, tönkre tenné az életeteket az a gyerek. Tuti szakítotok, ő egyedül marad egy gyerekkel te meg fizetheted a gyerektartást. Mondjad neki, hogy mindenképpen vele maradsz, mert szereted, de egy baba nagyon nagy felelősség, és ha megszületik, nem tudjátok rendesen eltartani még, nem jut elég idő egymásra, a problémák csak egyre jönnek, és szakítás lesz a vége. Egy gyereknek meg nem csonka családban kell felnőnie. Sokat mondjad neki, hogy szereted, ha kell lsírj is, csak beszéld rá az abortuszra.


Mindenképpen írd meg, mi történt, és ha megtörténik, hogy elvetetitek a gyereket, szerintem szakíts vele. Ő csak meg akar magának fogni, hidd el. Ahogy az előttem szoló is írta, a szülei is elég fura magatartást mutatnak, te pedig rendes srácnak tűnsz, aki jár egyetemre, JÖVŐ van előtted, ami a csaj előtt nincs, és nem is lesz sose. (Ilyen szülőkkel + a csajnak is olyan a személyisége... egy gyerekkel nem kell 6 éves koráig otthon maradni) nem illetek össze.


Hogyan történt meg a baj? Védekeztél gumival? Vagy nem, és a tabletta nem használt? Innentől CSAK gumval szexelj, és ne hallgass senki másra. Az a legbiztosabb megoldás. Csak magadban bízz meg, és egy barátnőben sem, ugyanis a pasik elég kiszolgáltatottak e téren. Ők döntik el, hogy megtartják e a gyereket vagy sem, te csak a gyerektartást fizeted!



És mi van ha nem a tiéd a gyerek? Miért szakított veled? A kapcsolat már nem lehetett rendben azelőtt sem, és így akar magának megfogni.

2009. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat:)


igen védekeztünk gumival, csak nem mindig, mivel szerette nélküle csinálni, hiába mondtam, hogy van benne kockázat, de szerette ugy.


hmm nem tudom, hogy mit csináljak, de ugy tűnik, hogy nem szeret vagy csak rábeszélték a dologra nem tudom.

Probáltam neki mondani, hogy egyedül nem tudok még összeszedni annyi pénzt csak pár év múlva, de ilyen hirtelen ember az egyik pillanatban azért sir hogy ne hadjam el a következőben pedig elküld..


És az egész miatt ahogy a szülei viselkednek, és ahogy most ő is, hogy lehet tényleg nem ő az igazi.Lehet még próbálok ele beszélni, hogy szeretem és akrmi van vele szeretem ( kihagytam hogy mivel voltunk orvodnál kiderült, hogy van cisztája is a méhénél és valószínüleg meg kell műteni, de ennél is ott lettem volna melette)de a gyerek nem fér bele és majd meglátjuk mit szól hozzá.

2009. júl. 26. 21:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!