Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy ne kelljen...

Mit tehetek, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnem, hogyha a párom akaratom ellenére megtartja a babát?

Figyelt kérdés

Én egy 24 éves srác vagyok, és remélem valaki tud segíteni. A párommal most voltunk 7 hónaposak(Most szakított csak ugy) és elképzelhető, hogy terhes, a teszt ezt mutatta, de ultrahangal még nem sikerült kimutatni. Elösször azt beszéltük, hogy abortuszra megyünk és mindenben számíthat rám, mert nem jókor jönne a baba.

Neki ugyanis csak érettségije van, még nem dolgozott semmit. Nekem már van egy technikusi végzettségem, és most egyetemre járok 4 éve és már csak egy van hátra. És nem igazán tudnám megoldani, hogy feladjam az életemet és elmenjek dolgozni, mert nem tudnék annyi pénzt összeszedni, hogy eltartsam őket még sajnos. Hisz nincs lakás se, neki nem járna gyes semmi. A szüleinél laknánk egy szobában és úgy gondolják, hogy 6-7 éviv otthon maradna, nem akarna tanulni dogozni, csak azt hogy elmenjek dolgozni és majd én eltartom őket.Ne hidje senki, hogy nem szeretem a gyerekeket, imádom és szeretnék is már pár éve, ha meglesznek a megfelelő végzettségeim és pénzem, hogy belevághassak a megfelelő személlyel. (ha valaki tud akkor jogi szabályos hivatkozást is megadhatna) (De néha meg megjegyzi, hogy lehet mégis megtartaná vagy hogy megtartja nélkülem és majd követeli a gyerektartást) Előre is köszönöm a segítséget


2009. júl. 26. 11:03
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
56%

Egyedül rajta múlik, hogy te fizetni fogsz-e. A gyerektartáshoz joga van, ha valóban te vagy a gyerek apja. Mivel nem vagytok házasok, egy nyilatkozatot kell kitöltened, hogy elismered az apaságot, akkor a nevedre kerül a gyerek.

DNS vizsgálatot kérhetsz, ha nem ismered el hogy tied, és ha pozitív rád nézve, akkor fizetned kell. A fizetésed max. 40 százalékát vonhatják le azt hiszem.

2009. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó előtti vagyok, még egy tipp: legyél kicsit határozottabb! Mert ahogy olvasom az írásaidat, már belenyugodtál. Határozott, de nem parancsoló. Oké? És majd írj!
2009. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem az első ilyen esett, amikor ilyen szituációba kerül egy férfi sajnos!

A védekezés KÉT ember felelősége, de hogy a tehességből gyermek is szülessen, szintén KÉT ember döntése kéne hogy legyen!

Gyakorlatilag jelen pillanatban egy férfinak sincsen joga döntést hozni abban sem, hogy megszülessen a gyermeke, abban sem hogy ne szülessen meg a gyermeke! Viszont az ezekből fakadó következményeket élete végéig vállalnia kell! Ez sajnos jelen pillanatban így működik!


Hozzál magadban egy határozott döntést, hogy te mit szeretnél, és ezt mond is meg a lánynak őszintén!

Neki is legyen választása! Tudja eldönteni azt, hogy a Te akaratod ellenére is megszüli-e ezt a gyereket és vállalja ezzel annak a lehtőségét, hogy akár egyedülálló anya lesz és nem lesz igazi családja a gyermekének vagy ő is úgy dönt, hogy elveteti a gyereket, ezzel lehetőséget adva saját magának és a jővőjének és a Tiednek is!

Ezt a döntést neki kell meghozni, de legyen tisztában azzal, hogy miről dönt valójában, hogy az életét milyen irányba tereli a döntése!

A gyerektartás fizetése a legkisebb probléma ebben a helyzetben!

Neked be kell fejezned az iskolát ez egyértelmű, ezen nem is szabad gondolkodnod! A jövődbe és ezáltal a gyerek jövőjébe( ha megszületik) is invesztálsz!

Szerintem egy mindent átrágó Reális és gyakorlatias és nagyon őszinte beszélgetésre van szükségetek Négyszmközt!!!

Azt meg a lányzó, meg anyukája is felejtse el, hogy ebben a világban egy férfi el tudja tartani a feleségét és a gyermekét egyedül! A család modell már rég kétkeresős...

2009. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim válasza:
77%

Utolsónak igaza van, nem értem miért lett lepontozva...

A kérdésre válaszolva, gyak semmit nem tehetsz. Egy jó barátomnak ugyanígy terhes lett a barátnője, a barátom 2szer adta oda a pénzt abortuszra, a csaj a 7. hónapban közölte hogy nem vetette el.

Nem vagyok hím soviniszta, de ilyenkor csak a nőnek van döntési joga,ami nem egyenjogúság.

2009. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is, te nem tudsz dönteni a lány (és a szülei) helyett, csak a véleményedet közölni.


DE azt szögezd le egyértelmüen, hogy elöször az iskoládat fogod elvégezni, és munkát keresni. Összeházasodni nem szabad, nagy hiba volna ilyen kapcsolatba belemenni.

Ha megszüli a babáat, akkor valóvan kellene gyerektartást fizetned, de az nem olyan sok, hogy abból a lány is meg tudna élni - ezt nem árt, ha elmeséled neki. (Szerintem lehetséges, hogy a szülök igy akarnak (sok) plussz jövedelemhez jutni, csak nem ismerik a lehetöségeket.

Egy gyerekre a fizetésed MAX: 20%-és lehet elkérni, de ez is csak egy bizonyos mértékig igaz: ha te pl. milliókat keresel, akkor se kell a gyereknek ennek a 5-át fizetni, csak annyit,amennyi a gyerek szükségleteit fedezi.

Jó lenne, ha megkeresnél egy ügyvédet, aki konkrét tanácsot tud adni, meg tudja mondani, hogy milyen összeg jöhet itt szóba.

Azonkivül itt az interneten több oldal, ahol a hivatalos jogi szabályok le vannak irva, ott nézz utánna.

(Mielött valaki felpörgeti magát - én is egy nö vagyok, de azért még nem egycsatornás az agyam.)

2009. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem a barátnődet!Miért gondolja azt,hogyha téged erőltet a babához akkor meg is tarthat egy életen át?Ez a egyik legnagyobb butaság amit el tudok képzelni.Nekem is az az érzésem,hogy a szülők csak a pénz miatt mondogatják a lányuknak,hogy tartsa meg..Nincsenek tisztában bizonyos dolgokkal..Elmondhatod neki,hogy miért nem akarod a babát,és azokat is amit sokan írtak előttem..De ha megtartja a gyereket nem tehetsz ellene semmit.Legfeljebb elhagyod őket,és éled tovább az életedet.(a sulit nem hagyd ott)Azért amikor beszélsz a barátnőddel,nem árt felvilágosítani,hogy a gyerektartás összege a te esetedben nem lesz nagy összeg.Mivel munkád nincs így felesleges arról beszélni,hogy a fizetésedből hány % jön le.Ha elismered az apaságot ,és nincs jövedelmed,a bíró ilyen esetben a jelenlegi minimálbér 20% szokták kijelölni gyerektartásként.Most ez Kb:14.000 forintnak felel meg.Ez nagyon kevés..Ebből nem fogja tudni eltartani a babát,és a szülőknek is be kell segíteni..Ezt az infót mond el nekik,és talán már nem is lesz olyan vonzó a gyerektartás..Én ha a te helyedben lennék,és bármi történne a végén szépen,kulturáltan elhagynám..Ha a partneremet zsarolom,és tönkre teszem az már nem a szerelemről,és nem is a szeretetről szól.
2009. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem ezt a csajt! Szerintem meg akar tartani, és persze nem akar dolgozni, de jól akar élni. Az ilyen helyzetekben lesz egymás után 2-3 gyerek, nagy családosak lesznek, segély stb. A másik aki felad ez miatt valamit egy életen át haragudni fog a másikra és lehet, hogy a gyerekre is, hogy elrontották az életét.

Viszont a te felelőségeget sem lehet vitatni a terhesség terén. Minden esetre szemét dolog megtartani egy gyereket úgy, hogy a másik nem akarja. Ha mégis megtartja, válalja egyedül. Persze más lenne a helyzet, ha idősebb egyedülálló nőről lenne szó, bár azok viszont nem ilyen könnyelműen gondolkoznak, ott a gyerek szeretetéről lenne szó.

2009. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
82%

Amit végképp nem értek, hogy miért kellene neki 7 évig otthon maradnia a gyerekkel? Ezt csak nagyon kevés nö tudja megengedni magának, a legtöbben 2 - 3 év múlva legkésöbb el kell hogy menjenek dolgozni.

Ha felhivöd a fegylemét, hogy havonta max. 14000 ft-ot kap a gyerekért, akkor lehet, hogy jobban meggondolja, hogy tényleg meg akarja-e tartani. (Többre jogilag nem vagy kötelezhetö)

2009. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanezt csinálta az én férjemmel 19 éves korában az akkori barátnője. Készülj föl, ha elválnak útjaitok és ő mégszüli a gyereket az első pillanattól követeli a gyerektartást és megy majd utánnad jogosan, hogy mennyit keresel. Azt, hogy te rontottad el az életét és , hogy a gyerek azért nő fel apa nélkül, mert te egy mocsok felelőtlen f... vagy.

Szóval amíg lehet próbáld meg megbeszélni vele mi és hogyan legyen. Beszéld végig vele, hogy hogyan alakulhat az élete így és hogyan ha nem ezt választjátok. Most még talán nem késő . Drukkolok neked.

2009. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat:)Majd megirom, hogy alakul:)Nekem is ezek az érzéseim, hivogat néha tegnap is hogy csak akkor békül ki velem, hogyha bevállalom a gyereket, különben nem békül ki mivel ő szakított vagy 5 napja.

Én mondtam neki megint, hogy szeretem, csak most nem lehet eltartani egy gyereket 1 fizuból, ugy hogy nem nagyon van félre téve pénz, azaz nekem van egy kicsi, de az nem sokra elég.

Ő dobott, ki ő dönt, hogy mi lesz én sajnos nem tehetek többet, mondtam neki szeretem ő meg megint megzsarolt...

Elvileg pénteken megyek ügyvédhez és megérdeklődjük, jogilag pontosan hogy mi van ilyenkor..

Köszönöm mégegyszer:)

2009. júl. 29. 20:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!