Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen lecsúszott emberről?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek egy olyan emberről, akinek megvolt mindene, volt családja, kegyetlenül jó állása, ergo fizetése is, aztán az alkohol miatt a munkahelyéről kirúgták, a családját pedig otthagyta. Most 43 éves és 13 éve a szüleivel él, minden héten tropára issza magát, sehol nem dolgozik - csak néhány alkalmi munkája van-, ha megkapja a "segélyt" azt elissza, egyáltalán semmije nincs, ha a pár ezer forintos ruházatát nem nézzük, a szüleinek egy kurta forintot nem ad a kajába és a rezsibe sem. Eddig tőlem kért kölcsön pénzt, amit aztán nekem kellett kvázi visszakönyörögnöm tőle több hónapon át. Mindez azért volt lehetséges, mert a rokonom. Múlt hónapban már ráuntam a dologra - főleg, hogy egyre több pénzről beszéltünk és az is csak cigire meg piára kellett-, és nem adtam neki. Erre még neki állt feljebb, hogy szégyellhetném magam, mert nem "segítek" rajta. Én normális munkával kerestem meg a rávaló pénzemet a motoromra, a rezsire, kajára, edzésre egyéb hobbijaimhoz, soha nem kértem senkitől kölcsön, és ezek után nekem kellene szégyellnem magam? Ha motorozunk a haverokkal és szembe jön velünk, akkor képes kiállni a motor elé, totál züllött fejjel, hogy adjak már neki pár ezer forintot, ezáltal leégetve engem.


Szerintem jól cselekedtem, szerintetek?



2012. aug. 24. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Meg is érdemli a sorsát az ilyen, én magas ívből leszarnám.


(De miért tetted fel a kérdést Drugs Bunnynak is?)

2012. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát én először biztos megpróbálnék beszélni a fejével, hogy mondja el, miért iszik, mi a baja, hogyan tudnék neki segíteni. Ha nem akarja, akkor ennyi, ne vegyél róla tudomást többet. Vannak olyan emberek, akiknél nincs magyarázat, hogy miért züllenek le, egyszerűen ilyen személyiséggel rendelkeznek, hogy nulla a felelősségtudatuk és rajtuk nem is lehet segíteni.
2012. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Én is erre jutottam néhány héttel ezelőtt, és azóta több ember is megerősítette az igazamat - köztük ti is-, hogy hagyjam a fenébe ezt az embert.
2012. aug. 25. 09:05
 14/16 anonim válasza:
nem lecsuszott, ez csak megiteles, szerintem, csak nagyon akaratgyenge, es tonkrement.:) aminek szinte biztos oka van, erre nem gondoltal, mielott itelkeztel?:)
2012. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Lehet, Hogy csak én látom így de nem kéne hagynod, ha te lennél a helyében, és nem tudnál semmit csinálni, csak inni, te is örülnél neki ha segítene valaki.. Segíts neki, de ne pénzt adj, amiért piát vehet, hanem talpra állni segíts neki, ő is ember, és nem tudom, a rokonod, de ha csak egy kicsit törődsz vele (márpedig törődsz, mert pénzt is adtál neki) akkor segítened kell, mert így tényleg tönkre teszi magát teljesen..
2012. aug. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ki vagyok én, hogy ítélkezzek. Pontosan ismerem a múltját, és még véletlenül sem fogok rajta segíteni. Soha nem fordult még meg a fejében, hogy ez így nem élet; neki ez így optimális. Ha én megtudok állni két lábon, akkor álljon meg más is. Van elég teher a vállamon. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 26. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!