Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen emberről?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki elhagyta a feleségét mert szellemi és néhány tesi fogyatékkal született a kisfia.


Azóta van egy másik felesége aki szült egy egészséges kislányt.


A fia nem érdekli, csak a kötelező gyerektartást fizeti.

Egy ilyen ember vajon elhagyná a mostani családját is ha valami baj történne a kislánnyal, és mentálisan sérülne?


2012. máj. 13. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha már az ultrahangon kiderült, hogy fogyatékos,akkor el kellett volna vetetni. Szadizmus és mazochizmus megtartani egy fogyatékos gyereket.
2012. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Elméletileg elítélem. Gyakorlatilag.. nos, gyakori az ilyesmi, egy fogyatékos gyermekre gyakran "rámegy" a házasság, s a férfi ilyenkor szégyenében homokba dugja a fejét és úgy tesz, mintha semmi sem történt volna.
2012. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Aljas ez a férfi!

És, igen, valószínűleg elhagyná ezt a nőt is, ha a kislánya maradandó károsodást szenvedne.

Ennél aljasabb húzást nehéz elképzelni, de a mostani felesége se semmi, ha képes volt összeállni egy ilyen emberrel.

2012. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy családot,mindkét gyerekük testi fogyatékos. Az egyiknek szellemileg is van baja. Őket 4-6 évesen az anyjuk hagyta el. Ma már a 20-as éveikben járnak. Az apjuk nem nősült meg újra,és ő nevelte e gyerekeket. Az anya soha nem látogatta meg őket.

Nők is vannak ilyenek.

2012. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Szép dolog volt egyedül hagyni a feleségét egy gyerekkel.
2012. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Kevés az információ, de nem tudom elítélni.
2012. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen emberrel nem szabad összeházasodni.Nem csak a boldogságban kell együtt lenni,hanem a bajban is.Aki nem társ a bajban,az csak kú.rópartner.
2012. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nagy kereszt neki, visszaüt még az, amit tett. Talán öregkorában ő marad egyedül, úgy, hogy a mostani gyereke felé se néz majd.
2012. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mai technika mellett nehezen tudom elképzelni, hogy ne tudták volna előre, hogy fogyatékosan fog születni a kisfiú. Ha csak azért született meg, mert a feleség nem akarta elvetetni, akkor nem ítélem el...ebben az esetben inkább az anyát ítélném el, mert fogyatékos gyereket megszülni kegyetlenség. A férj akkor elítélhető, ha csak a szülés után derült ki, hogy fogyatékos a gyerek. Viszont ebben az esetben téged is simán el fog hagyni, ha adódik valami probléma.
2012. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én csak az ellenkezőjét ismerem, aki minden megad azért a gyerekért, aki beteg. És nem egyszerű betegsége van. Ezért úgy gondolom, ez szégyen, én nem tudnék az emberek szemébe nézni, ha ilyet tennék. Még akkor sem, ha elvetetném a gyereket. Ha nem csak becsúszott a gyerek, akkor nem hiába termett ott a méhben, és nem hiába akar megszületni.

Azt is elítélem, ha ilyen elvetetne valaki, és azt is, ha elhagyja a gyermekét, mert fogyatékos. Ha nekem ilyen gyerekem születne, sokáig nem tudnám megemészteni, de biztos vagyok benne, hogy sokkal különlegesebb szeretetet adnék neki.

2012. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!