Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen lecsúszott emberről?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek egy olyan emberről, akinek megvolt mindene, volt családja, kegyetlenül jó állása, ergo fizetése is, aztán az alkohol miatt a munkahelyéről kirúgták, a családját pedig otthagyta. Most 43 éves és 13 éve a szüleivel él, minden héten tropára issza magát, sehol nem dolgozik - csak néhány alkalmi munkája van-, ha megkapja a "segélyt" azt elissza, egyáltalán semmije nincs, ha a pár ezer forintos ruházatát nem nézzük, a szüleinek egy kurta forintot nem ad a kajába és a rezsibe sem. Eddig tőlem kért kölcsön pénzt, amit aztán nekem kellett kvázi visszakönyörögnöm tőle több hónapon át. Mindez azért volt lehetséges, mert a rokonom. Múlt hónapban már ráuntam a dologra - főleg, hogy egyre több pénzről beszéltünk és az is csak cigire meg piára kellett-, és nem adtam neki. Erre még neki állt feljebb, hogy szégyellhetném magam, mert nem "segítek" rajta. Én normális munkával kerestem meg a rávaló pénzemet a motoromra, a rezsire, kajára, edzésre egyéb hobbijaimhoz, soha nem kértem senkitől kölcsön, és ezek után nekem kellene szégyellnem magam? Ha motorozunk a haverokkal és szembe jön velünk, akkor képes kiállni a motor elé, totál züllött fejjel, hogy adjak már neki pár ezer forintot, ezáltal leégetve engem.


Szerintem jól cselekedtem, szerintetek?



2012. aug. 24. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Akasztani való ember!!
2012. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Mindennek van határa. ez egy semmirevaló! szedje össze magát! Mákja van, hogy a szülei nem rakják ki.
2012. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Jól cselekedtél.
2012. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha lenulláztok akkor is akasztani való semmirekellő pipogya fráter!!
2012. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én sem adnák neki a helyedben.
2012. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek sosem tudják értékelni, azt amijük van. Jó dolgukban nem tudják, hogy mit csináljanak, így elkezdenek inni...


Fiatal korom ellenére sok dolgot láttam,a barátaim sem elkényeztetett kis hülyék. Olyan dolgokon mentek keresztül, amikkel szerintem sok 40-50 éves "érett" ember nem tudna megküzdeni. És mégis kitartanak, mégis folytatják tovább. Akinek meg minden az ölébe hullik...hát igen. Itt tartunk. Szemét egy élet.

2012. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát azért szerintem mindennek van oka.. Lehet, hogy meg volt.a tökéletes állás, család, de nem történt vele valami ami miatt ide juthatott? Bár ez már annyira nem lényeges kérdés, inkább az, hogy küld pl elvonóra, vagy nem tudom, de a helyzetből te csak úgy tudsz kimászni ha rajta segítesz, vagy te költözöl jó messzire tőle, vagy kinyírod.. De ez nem annyira ajánlatos..:)
2012. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyen embereknek nem szabad pénzt adni. Csak kihasznál.
2012. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rossz társaságba keveredett, akik adták alá a lovat: "vegyél pisztolyt is, sose tudhatod", hasonló kaliberű idiótaságok. De ez nem mentség. Nálam is volt egy időszak, hogy dohányoztam, meg volt hétvégi piálás is, mai szemmel nézve igazán féreg társasággal, de én abbahagytam, egyszerűen volt akaraterőm (jó, nyilván nem süllyedtem mélyre). Egyszerűen ignorálni fogom a tagot. Nehogy már én szégyelljem magam.
2012. aug. 24. 12:55
 10/16 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus már önmagában betegség, de lehet, hogy más pszichés sérülése is van. Szerencsére nem a családban, de az ismerősi körben van olyan fickó, aki kifejezetten értelmes alak… volt, majd konkrétan „bekattant”, és egy csöves lett belőle. Kezdetben csak néha jött, kért üres üveget, kávét, aztán egyre durvult, koszos és büdös is volt, és hiába próbáltunk rajta segíteni, nem lehetett.

Eleinte azt hittem, csak akarat kérdése, hogy az ember ilyen állapotba jut, de most már tudom, van olyan, aki tényleg megőrül, és nem lehet vele semmit sem tenni.

Szóval szerintem egy bizonyos ponton túl nem lehet segíteni ezeken az embereken, illetve olyan ez, mint amit a drogosoknál javasolnak pl.: meg kell próbálni, hogy egyáltalán nem segít az ember, hátha attól észhez tér… persze szerintem ennek vajmi csekély az esélye.


Mindenesetre ne engedj a lelki terrornak, ha beszéltél már vele, próbáltad mondjuk elküldeni alkoholelvonóra, akkor nem szabad és nem kell támogatnod a szenvedélyét.

2012. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!