Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mégis mit tegyek? Nem...

Most mégis mit tegyek? Nem bírom tovább, hogy az apámmal egy házban éljek!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, az apám egy kötekedős, sz*mét alak, nem lehet mellette élni. Részleteket nem írok, az a lényeg, hogy utálom. Pénzem nincs, hogy lelépjek otthonról, vannak terveim a jövőmmel kapcsolatban, szeretnék egyetemre menni. Fogalmam sincs mit kéne tennem...

Maradjak az apámmal, aki lassan kikészíti az egész családot, vagy húzzak el? Ha elmennék, akkor is hova?

Anyámat nem hagynám ott, meg testvéreimet, ha én megyek, ők jönnek velem. Kérlek segítsetek, mit tegyek?

Most már kezdek kikészülni teljesen...


2009. júl. 24. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Inkább édesapádat /ha lehet egyáltalán annak nevezni!/ kellene tévozásra bírni. Nehogy már az egész család kényszerüljön elhagyni az otthonát egy zsarnok, agresszív apa miatt.
2009. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Kérdés az,hogy miből akarsz te meg az édesanyád megélni? Miből akarsz egyetemre járni? Az elég sokba kerül.És az albérlet is sok.Valamilyen módon apáddal kellene dűlőre jutni.Esetleg anyukád váljon el,akkor talán megtudnátok szabadulni tőle.Ha se pénzed,se munkád,se másik lakás,akkor nem tudsz mást tenni,mint elviseled a jelenlegi helyzetet.
2009. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha az egész családotok szenved apádtól, akkor üljetek le szép nyugodtan megbeszélni : mit tehetnétek?


Anyukád nem látja, hogy viselkedik az apád?!

Őt is bántja (fizikailag is)?


Az lenne a legjobb, ha a család nyugalma érdekében anyukád megindítaná a válást és kitennétek apádat, menjen oda, ahol jobban tetszik neki!


Vagy ha anyukád kiszolgáltatott, nem mer lépni, akkor beszéljétek meg, hogy szólsz a Családsegítő Szolgálatnak vagy Gyámhivatalnak, akik hivatalból megindítják a vizsgálatot és az eljárást apád ellen (ha tényleg bánt titeket)...


Te a magad nyugalma érdekében kérheted a Gyámhivatalnál az állami gondozásba vételedet : azonnal Intézetben helyeznek el, ahol nyugodt körülményeid lehetnek (kedves nevelőszülőknél, családi otthonban elhelyezve 4-8 fős családban, 2-3 fős szobában).

De erről is szólj anyukádnak előtte, ne érje meglepetésként, hogy mire készülsz.

Állami gondozásban biztosítják neked a nyugodt családias környezetet, élelmedet, ruhákat, zsebpénzt is kapsz, programokat, nyaralást, nyugodt tanulásodat, tankönyveidet : mindent megkapsz! :D


Szóval, vannak lehetőségek, ne legyél kétségbeesve!

2009. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Te a magad nyugalma érdekében kérheted a Gyámhivatalnál az állami gondozásba vételedet : azonnal Intézetben helyeznek el, ahol nyugodt körülményeid lehetnek (kedves nevelőszülőknél, családi otthonban elhelyezve 4-8 fős családban, 2-3 fős szobában).

De erről is szólj anyukádnak előtte, ne érje meglepetésként, hogy mire készülsz.

Állami gondozásban biztosítják neked a nyugodt családias környezetet, élelmedet, ruhákat, zsebpénzt is kapsz, programokat, nyaralást, nyugodt tanulásodat, tankönyveidet : mindent megkapsz! :D " ez elég vicces volt!

kedves kérdező ez a kérdés anyira volt hasznos,hogy kiönthetted a szíved,de ne várd,hogy valaki meg tudja oldani itt rajtad kívül!nem akarlak elkeseríteni,de rajtad múlik vagy megszöksz,vagy megszoksz.Üdv a való felnöttek világában.

2009. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
azért persze jó lenne a másik fél történetét is meghallgatni...
2009. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
21%

Állami gondozásban biztosítják neked a nyugodt családias környezetet, élelmedet, ruhákat, zsebpénzt is kapsz, programokat, nyaralást, nyugodt tanulásodat, tankönyveidet : mindent megkapsz!


mégis melyik országban? Mert hogy itt nálunk nem ilyen az állami gondozás, az biztos.

Kedves válaszoló, ne haragudj, de ekkora baromságot ne írj. Te vagy nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, vagy nagyon naiv vagy.

Kedves kérdező, jó ez a honlap, de azért mindent, amit itt válaszként leírnak, nem kell készpénznek venni!

2009. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

21:45-nek


"... nem akarlak elkeseríteni,de rajtad múlik vagy megszöksz,vagy megszoksz.Üdv a való felnöttek világában..."


Gratulálok!

Ez aztán nagy segítség volt!

Ha nem tudsz tanácsot adni valakinek a problémájára, akkor tanácsosabb lenne hallgatni, nem gondolod?


Aki konkrét lehetőségeket ír be a Kérdezőnek, azt te "viccesnek" tartod, viszont a te legnagyobb jótanácsod : "...rajtad múlik vagy megszöksz, vagy megszoksz..." ???


A Felnőttek Világa nem csak brutális, alkoholista, zsarnok apákból áll, akiktől mindent el kell tűrnie a családtagoknak, hanem léteznek segítőkész felnőttek is, vannak segítő szervezetek, van Gyámhivatal, ahol megvédik a gyerekeket, vannak önfeláldozó házaspárok, akik befogadják a menekülő gyerekeket...


Nem kell sem "megszokni", sem "megszökni" (bizonytalanba, hajléktalanszállóra, híd alá, pályaudvarra)!

2009. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
21:45 ös vagyok.Én meg neked gratulálok ahogy azt képzeled,hogy valaki leír 10 mondatot abból tudni a család egész élettörténetét.ezért írtam,hogy csak ő maga tudja megoldani!itt senki nem fog \és tud\ olyan tanácsot adni ami megfelelne mindenkinek mert mi van ha az apa gürizik napi 16 órát a gyermek meg csak a haverok ,buli és a pc játék érdekli,azért van a sorozatos balhé!Nem ismered a körülményeket ahogy én sem!közhelyeket lehet mondani pl:beszéljétek meg,rendőrségen bejelenteni,rokontól segítséget kérni stb de tudod ezek nem segítségek és nem oldanak meg semmit.
2009. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

22:04-nek


"... mégis melyik országban? Mert hogy itt nálunk nem ilyen az állami gondozás, az biztos.

Kedves válaszoló, ne haragudj, de ekkora baromságot ne írj. Te vagy nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, vagy nagyon naiv vagy..."


Kedves Beíró!


ÉN Mo-on élek (több, mint 50 éve!), van több nevelőszülő házaspár ismerősöm, pontosan ismerem a lehetőségeket és a gyakorlatot!

Vannak olyan barátaim is, akik a Máltai Szereteszolgálatnál nevelőszülők, Pátyon kaptak családi házakat, ahol nevelik a sajátjaik mellett az állami gondozott gyerekeket.

Van olyan ismerősöm is, akik az Alföldi utcai gyámhivatalban dolgoznak, ahova a Bp-i állami gondozásba vett gyerekek kerülnek be : a Hivatalt is ismerem!

Ismerem a Családsegítő Szolgálat lehetőségeit is...


Nem írtam volna be a Kérdezőnek ezeket a lehetőségeket, ha nem lenne valóban menekülési lehetőség a számára!

Gondolod, hogy a hasamra ütöttem és kitaláltam magamtól azokat a konkrétumokat, amiket beírtam?!


Most már csak az a kérdés : TE HOL ÉLSZ???


Még azon is érdemes lenne elgondolkozni, hogy egyeseknek miért olyan jó érzés, ha egy kétségbeesett fiatal lányt még jobban elkeseríthetnek és még szórakoznak is a baján? Ettől egyesek jól érzik magukat?... :[

2009. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 21:45 beíró!


A Kérdező feltett egy kérdést, erre te is válaszolhatsz (ha van rá megfelelő tanácsod) és más is beírhatja a válaszát, nem kell TŐLED engedélyt kérni! :]

Nem az a dolgod, hogy a beírók válaszait mérlegeld és pocskondiázd, bízd rá a Kérdezőre, hogy ő majd melyiket fogadja meg és melyiket nem.


De ha már kritizálod az én tanácsaimat, akkor jogom van nekem is elmondani, mi az én véleményem a te "rajtad múlik vagy megszöksz,vagy megszoksz" tanácsodról.

Egy 17 évesnek fogalma sincs a lehetőségeiről, nincs pénze, nincs munkája...

Ő maga a helyzetét kétségbeejtőnek látja, ezért tette fel itt a kérdését : Mit tehetne ebben a helyzetben?

Erre a te "tanácsod" felháborító és szánalmas, inkább be sem kellett vona írnod, mert ez nem csak nem segítség, de a Kérdezőt méginkább elkeseríthető, azt sugallja, hogy semmi lehetősége nincs a változtatásra, tűrnie kell, vagy választhatja a hajléktalanszállót???..


Ha az nem tetszik a Kérdezőnek, hogy a naponta 16 órát güriző apja leszidta, mert csak bulizik egész nap, számítógépezik és még az ágyát sem képes bevetni, akkor ezt majd a Családsegítőben is elmagyarázzák neki, nyugodj meg!

De mi van, ha tényleg nagy bajban van, egy brutális alkoholista apától kell rettegnie az egész családnak, csak nem szeretné ide részletesen beírni az egészet?!


"Csak ő maga tudja megoldani" ???

MIT tudna egy 17 éves megoldani szerinted?!

Halvány fogalma sincs sem a lehetőségeiről, sem a jogairól, sem a törvényekről...


Vagy úgy gondoltad, hogy lője le az apját?!

Mert volt már olyan sajnos, hogy a 16 éves lány semmi más lehetőséget nem látott arra, hogy megszabaduljon a brutális, erőszakoskodó apjától (pedig ha tudta volna, milyen MÁS lehetőségei vannak, nem került volna ilyen helyzetbe).

2009. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!