Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudja kimutatni az érzései...

Nem tudja kimutatni az érzéseit vagy nincsenek is érzései!?

Figyelt kérdés

Irigykedve nézem azokat a párokat, akikről már ránézésre is látszik, hogy mennyire szeretik egymást. Az én párom nem tudja kimutatni az érzéseit és még hangoztatja is, hogy ő ilyen típus. Az évek alatt már hozzászokhattam volna. (De azt hiszem ehhez valójában soha nem lehet hozzászokni!)

Ha már érzi rajtam, hogy kedvetlen vagyok és bánatos akkor megerőlteti magát és elmondja, hogy ő nagyon szeret engem, de ne várjam tőle hogy minden nap azt mondogassa. (Ezt nem is várnám el) Nem nagy szerelmi vallomásokat várok, hanem apró gesztusokat, amikből érezteti velem, hogy szeret.

Ő semmit nem tesz önzetlenül csak miattam, csak azt amihez érdeke fűződik. Apró kis kedvességet nem tud értem megtenni, ezzel ellentétben ő elvárja, hogy én gondoskodjak róla, babusgassam ha épp ahhoz van kedve. Ha magányra vágyik hagyjam békén, ha valami nem teszik ne hisztizzek. Kérem, hogy néha menjünk el vacsorázni, sétálni, moziba bármi kis romantikus program...ebből persze semmi nem valósul meg.

Ő csinálja a kis dolgait és én is foglaljam el magam, értsem meg hogy fáradt. És azt is, ha ő épp gyűjt valamire, ne legyenek nagy igényeim.

Mindig én vagyok az, aki kiszolgálja, aki gondoskodik róla , aki aggódik érte viszonzásnak pedig nem kapok semmit. (Legalábbis így érzem)

Ezeket időről időre neki is elmondom, de meg se akarja hallani. Mindig megkapom, hogy majd más lesz, idővel majd ő is figyelmes lesz stb.

Azt is kérdeztem tőle, hogy mégis miből kellene azt éreznem, hogy szeret mert sem kimutatni nem tudja, sem nem érezteti-erre a válasz ez volt: "Szivem, ha nem szeretnélek nem lennék veled!"

Készséggel beismeri, hogy hatalmas szerencséje van velem, minden férfi ismerőse irigyli, és mindenkitől megkapja, hogy "micsoda jó nője van, meg sem érdemli" és mégsem tud értékelni. Soha nem féltékeny, pedig mindig akad valaki aki érdeklődik irántam. Tudja, hogy maximálisan megbízhat bennem és nem aggódik.

Bizonytalannak érzem az egész kapcsolatunkat. Nem kapok semmilyen visszajelzést, nem merek vele tervezni hosszútávra, néha magányosnak érzem magam és mostanában egyáltalán nem mondanám magam boldognak.

Valami hiányzik!

Lehet, hogy nem is szeret csak "túl jó sora" van mellettem? Vagy szeret, csak nem tudja kimutatni?

Én már nem tudom mit gondoljak!

27/N


2012. aug. 21. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlmisztifikálni, nem szeret téged, de kényelmes neki, hogy van aki kiszolgálja.
2012. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég otthagytam volna a pics@ba.Nem vagyok valami nagy szakértője a kapcsolatoknak,mert nincs elég tapasztalatom még 23 éves fejjel sem,de abban biztos vagyok,hogyha valaki nélkülöz,az már nem jó,alap dolog lenne,hogy törődjön veled.
2012. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

szeret téged, de nem tudja kimutatni az érzéseit. az ilyen ember alkalmatlan párkapcsolatra. lépj ki a kapcsolatból, mert fel fog emészteni téged ez a dolog. ezt már én is átéltem.


egy pszichológus

2012. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Én a helyedben megcsalnám,hogy kimoccanjon abból a kis kényelmes,bizalmi állapotból,amiben most van.Ébredjen rá,hogy igenis meg kell tartania téged,nem volt elég csak meghóditani.

Kezdj bele egy szenvedélyes viszonyba,ha pedig rájön,mondd el neki miért tetted:mert nem vagy boldog vele.


Persze ha ezt nem akarod,akkor az is elég ha csak azt hiszi,megcsalod.


Mondanám,hogy beszéljétek meg,de úgy sejtem,azon már túl vagytok,igy valami drasztikusabb ébresztő kell.


Ha erre sem reagál,akkor hagyd ott,és keress valakit aki megérdemel!

2012. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

végül is nem tök mindegy, h szeret téged, csak nem tudja kimutatni vagy egyáltalán nem szeret? az a lényeg, h neked rossz vele. mit javítana, ha ki tudnád fürkészni az ő érzéseit? maradnál olyan férfival, aki szívből szeret de még így sem jó együtt lenni vele... és olyannal, aki igazából nem is szeret, csak kényelmes veled? a helyes válasz mindkettőre: nem. szerintem felelsleges ezen agyalni. ne az ő motivációin törd a fejed, hanem a saját érzéseiden. én is csak azon gondolkodom, mióta elolvastam a kérdést, h vajon mi tart téged mellette...


36/N

2012. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én szeretem, de már nem annyira mint anno...Nem tudom mi tart mellette, sajnos túlságosan ragaszkodó típus vagyok. Nem fogom megcsalni és nem is játszom el, annyit nem ér már az egész.

Van, hogy azt érzem boldog vagyok mert épp volt magához képest egy pozitív pillanat, ami elfeledtet velem minden rosszat. Aztán megint azt érzem semmi értelme folytatni és egyáltalán nem is törődik velem, talán még az se érdekelné ha elhagynám.

Túl sok energiát öltem már belé, az elején be kellett volna látnom hogy nem alkalmas párkapcsolatra...nehéz beismernem, hogy rosszul választottam és évekig csak reméltem.

2012. aug. 21. 13:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Vannak kevésbé bújós, állandóan becézgető, szeretlekező emberek, de! Ettől még szerethet úgy, s őszintébben is mint aki ezeket csinálja egyfolytában! Mondjuk te írtál sok negatívumot. Ha megbeszélés nem segít, valóban érdemes lenne továbblépni, bár talán egy kis ráijesztés is elég lenne neki. Ha nem, szakítás!
2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is el kellene hagynod. sajnálom. amúgy kicsit még hülyének is néz: "Mindig megkapom, hogy majd más lesz, idővel majd ő is figyelmes lesz stb." az ilyesféle magyarázatokat akkor szokták mondani, ha az illető elég ostoba ahhoz (vagy ő elég ostobának tart téged hozzá), h ennyivel meg lehessen nyugtatni.
2012. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátom sem érti a "gesztus" szó fogalmát. A különbség csupán annyi, hogy ő hajlandó megerőltetni magát, hozzámbújik, annak ellenére, hogy nem érti, hogy ez miért olyan jó nekem órákon át, rózsát vesz, pedig hülyeségnek tartja.

Valószínű, hogy neki már nincsenek érzései irántad, ha lennének, akkor legalább az erőlködést látnád rajta. De nem látod, és ez így szörnyű lehet. Kicsit társfüggőnek tűnsz, de hidd el, jobb lesz ha dobbantasz. A leírásod alapján szuper barátnő vagy, rengeteg férfi értékelné ezt! Ráadásul gondolj bele: ennek az embernek akarsz gyereket szülni? Mit tanulna tőle?

2012. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
az előző kommentelőnek igaza van ráadásul ahogy mondtad lerázz téged a közösprogramokkal együtt lehet hogy tényleg csak kényelmes vagy neki meghát ha szeret akkor miért vannak fontosabb programjai? megértem ha vannak előre már jóval megbeszélt programjai, de téged is be kellene valahova paszíroznia szerintem. Próbálj meg valahogyan célozni rá hogy ha nem változik egy kicsit akkor a kapcsolatotok rovására fog menni. Vagy ha ez sem megy akkor jöhetnek a gimis jólbevállt trükkök: a jelenlétében szemezz valakivel hogy lássa vagy tűnj el egy időre akkor rájön hogy valami/valaki hiányzik az életéből és várd meg hogy ő keressen ha ez sem jön össze akkor már tényleg csak egy apró remény van a kapcsolatotokra de lehet hogy annyi sem :(
2012. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!