Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nincs pénz, azért nincsenek...

Ha nincs pénz, azért nincsenek barátok, ha meg van, akkor meg azért?

Figyelt kérdés
Egész életemben ez volt a gond.Ha esetleg volt pénzem,csak olyanok voltak körülöttem,akiknek nem volt,így sokszor fizettem másnak a szórakozását.Ha nem volt pénzem,persze nem hívott meg senki semmire.Felnőttem,és az a pár ember akit ismerek,egyik hónapról a másikra él.Mivel nekem van autóm,így én tankolok ha valakivel el akarok menni valahova kirándulni,ha rossz az autóm,és fuvar kell,akkor ki kell fizetnem a benzint az illetőnek.Meguntam már ezt az egészet,inkább egyedül megyek bárhová,de ez nagyon unalmas így.Nem vagyok milliomos,de jobban élek mint ők,és sajnos ez inkább hátrány mint előny emberi kapcsolatok terén.Aki meg úgy él,mint én,azok meg túl sznobok,semmi kedvem ilyen emberekkel barátkozni.Ti mit tennétek:inkább egyedül menni,és lenni,mint hogy csak kihasználjanak?
2012. máj. 12. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ezért kell megválogatni a barátokat.
2012. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megválogattam,azért maradt csak ez a 3-4ember,ennél csak rosszabbak voltak.
2012. máj. 13. 00:05
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
De nekem úgy tűnik ezzel a 3-4 emberrel sem vagy elégedett, mert akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2012. máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Üdv a klubban.Nekem sincsenek barátaim.Van,ami nem megy és kész.Szvr az élet.
2012. máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Ismered a réges-régi közmondást; suba a subához, guba a gubához. Nos, ha nem akarod, hogy lehúzzanak anyagilag, vagy legalábbis nem akarsz egyetlen jómódú lenni egy filléres gondokkal küszködő társaságban, akkor a hasonszőrűeket keresd. El nem hiszem neked, hogy mindenki, aki jómódú, akkor rögtön sznob is. Egyébként a szavaid alapján ici-picit te is sznobnak tűnsz...
2012. máj. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elégedett ezzel a 3-4emberrel se,ők is majdnem hogy családon belül vannak,de nem bízok meg bennük se már.Külső személy nem igazán van.Nem mondanám sznobnak magam,nincs is mire nagyképűsködnöm,tudom milyen teljesen lenn,meg fenn is,ezek váltakoztak életem során.Bulizni már nem járok,egyedül meg nem tudom hova mehetnék ismerkedni,nem is vagyok az a típus,aki csak odamegy valakihez csevegni.
2012. máj. 13. 00:15
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes nekem nincsenek ilyen gondjaim.Az átlagosnál sokkal jobban élek,mint bármelyik kollégám.Inkább azt mondanám,hogy igencsak jómódban tengetem az életem.Nekem is vannak olyan barátaim akik 12-14 óráznak és létminimumot kapnak,de eszükbe sem jut hogy kihasználják az én helyzetemet.Sőt.Inkább még ők azok akik adnának örömmel.Ezért én mindig is szívesen kocsikázom velük,és nem érdekel,hogy csak én tankolok(nem is kérem el a benzin árát)Vannak velem hasonló jómódú barátaink is,ők sem csapnak be,vagy használnak ki.Miért tennék? Hiszen nekik is van bőven pénzük,hogy jól éljenek..

Nem lehet,hogy nem is a pénz a gond,hanem a viselkedésed??

Én sosem játszom meg magam,sosem csinálok olyat,hogy meghívom az egész társaságot mulatni..Nagyon szívesen adok,és segítek a barátaimon,de nem szórakoztatom őket,és nem várok semmit cserébe.

2012. máj. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én se kértem el a benzin árát soha,ha valaki velem jött,meghívtam még pluszba bármire,ezen nem agyaltam.Csak egy kicsit sok ha állandóan én adok,és soha nem kapok semmit,és itt nem csak 1-2évről van szó.A viselkedésem normális,nem vagyok idegbeteg,nem szenvedek feltűnési viszketegségben,nem vagyok pszichiátriai eset.Higgadt,és nyugodt vagyok.
2012. máj. 13. 00:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak rossz típusú embereket vonzol magadhoz.
2012. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel 3-4 emberről beszélsz, lehet hogy tényleg nem veled van a baj. Bár igazából nehezen tudom elképzelni, hogy máshogy nem viszonozzák amit tőled kapnap. Mondjuk süt neked sütit, vagy elintéz ezt-azt helyetted, vagy lenyírja a füvedet vagy ilyesmi. Lehet hogy nem kapsz semmit cserébe, de lehet hogy kapsz, csak te nem veszed észre.


Ami azt illeti velem is így van. Ha nagyon kinézek valamit, és nem akarok egyedül menni, van hogy olyan barátnőmmel megyek, aki nem engedheti meg magának, és ilyenkor meghívom. Általában nehezen fogadja el, de mivel én akarom, ezért felesleges rosszul éreznie magát. Ez így egyáltalán nem kihasználás, hiszen elsősorban miattam megyünk.


Általában a valós anyagi helyzetemet a barátaim nem tudják. Nem rájuk tartozik, és elég nagy szakadékot is képezne. Egy nagyon jó barátom tudja, aki hasonló helyzetben van mint én, neki szoktam mesélni, mert hasonlóak vagyunk. A többiek csak azt tudják hogy jól állok, vagy legalábbis sejtik, mert ez nem téma.


Én ellentétben veled soha nem éreztem, hogy bárki is ki akarna használni. De valószínű ez beállítottság kérdése. Vagy ha egyértelművé is vált, hogy valaki hazudozik, faképnél hagytam és kész. De sose morfondíroztam rajta hogy milyen szemét. Nem az, mindenki boldogulni akar, csak hülyén csinálta, és ha addig bevettem, az az én hibám is. Tanulj belőle és lépj tovább. Nem kell ezt túlragozni.


Próbálj meg új emberekkel ismerkedni, kapcsolatot teremteni.


33/N

2012. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!