Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak fontosabbak a...

A páromnak fontosabbak a szülei, mint én?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt.A környezetemben mindenki már különköltözik a szülőktől, eljegyzés,családtervezés stb. Amikor szóba hoztam neki a témát, azt mondta, hogyha különköltöznénk, neki akkor is fizetnie kellene a szülők rezsijét, s így felesleges,mert ha 2 fele fizetünk,nem tudnánk megélni.

Az anyjáéknak kifolyik a kezükből a pénz.

Szeretem a szüleit, s én is sokat segítettem rajtuk.Ha az anyja valamit kiejtett a száján, megvettem neki.


De nem látom azt, hogy ők akarnák, hogy a fiuk boldoguljon.Mintha visszaélnének azzal, hogy mi segítünk nekik.

Szerintetek nem az a normális, hogy több év után a pár már az önálló, külön életet tervezze?

Ti mit tennétek a helyemben?



2012. máj. 11. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
én eleve nem kezdtem volna ilyen emberrel, később sok gond lehet. Vagy jó messzire költöztök, vagy megszívtátok, mert sajna ez már élősködés, amit a szülők csinálnak.
2012. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

inkább segítsen a szülein mint leszarja őket, ha ennek a fiúnak lesz gyereke akkor biztos, hogy tökéletes apa lesz és nem a kocsma lesz a fontosabb neki hanem a gyerek


Próbáljatok megegyezni vele, hogy havonta kb. 10 ezer forinttal segítitek a szülőket, de a ti károtokra ne menjen ez a pénz adás

Látszik, hogy nagyon szereted őt, mert sokan mint pl. az első válaszoló is már rég lelépett volna, ahelyett hogy megbeszélje a dolgokat és megpróbálna olyan döntést hozni ami mindenkinek jó.

Ha elköltözik onnan akkor a rezsi is kevesebb lesz, legalábbis a víz biztos, nem tudom, hogy dolgoznak-e a szülők de ha igen akkor segíteni kell nekik a pénzt kezelni. Van olyan aki nem tud bánni a pénzzel, sajnos én is ilyen vagyok, egyszerűen nekem kifolyik a kezemből, viszont a párom nagyon jól kezeli. Tanítsátok mg őket arra, hogy hogyan kell beosztani a pénzt, együtt menjetek bevásárolni

2012. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is az a jó megoldás, hogyha megpróbáljátok megtanítani neki, hogyan osszák be helyesen a pénzüket. Nagymamám már idős, nehezen megy neki minden, így a pénz beosztása is. Nem volt rá jellemző sosem, de amióta idős, mindenre elszórja a pénzt. Az orvosnak ad 1-2 ezer forintokat minden alkalommal, amiért kimegy hozzá, pedig ez a dolga, illetve mindig ad a segítőjének, pedig neki is ez a dolga, tisztességesen megvan fizetbve érte. Kajából sem nézi már hogy mit vesz, csak veszi.


Mi azzal tudtuk ezt megoldani, hogy rábeszéltük, hogy számlára utaltassa a nyugdíját. Ebből rögtön vonják a rezsit, így legalább ezzel nincs probléma, illetve minden hétvégén együtt, avagy mi megyünk el bevásárolni neki, így jó minőségű, de mégsem a legdrágább ételeket vesszük meg.


Talán azzal, hogyha számláról vonnák náluk is a rezsit és csak ezután vennék ki a pénzüket, akkor megoldódna a probléma. Arra már csak igyekeznének figyelni, hogy ételre maradjon.

2012. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálkoztam már sok mindennel, de eddig sikertelenül. Nagyon makacs az anyja, s nem enged a 21-ből.

Már felajánlottam neki, hogy főzök én, megveszem a hozzávalókat.Adtam neki pénzt, hogy vegyen magának nadrágot, erre odaadta a lányának.

Sajnos sok pénzt elkölt cigire,havi 18 ezer biztos elmegy.Arról se tudjuk leszoktatni, mert szerinte ellene vagyunk, s ő nem fog leszokni.:D

Sajnos a 10. ezer FT kevés lenne, a párom kb 60 ezret ad haza, volt hogy 100 ezret is adott. Én meg élelmiszerben segítek nekik.


Az anyja ugye sokat költ cigire,meg hülyeségeket vesz,pl. szőnyeg az előszobába. Van szőnyeg, de másikat.Venni akar a szobájukba is, s ráteszi a régire. Ilyen használt fotel, ágy, ami már régi, de rábeszélik, s megveszi.


Sajnos nem tudok hatni az anyjára, mert megharagszik egyből, megsértődik.Mindent támadásnak vél, ami nem egyezik a véleményével.

2012. máj. 11. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
hát látom, lepontoztak, de segíteni csak azon lehet, aki maga is akarja. A szülők nem ez a kategória. Anyám inkább nem vesz magának új tűzhelyet, de vett nekünk függönyöket a lakásba és segített berendezni. Nekem az a normális, ha oda-vissza megy a segítés. 100ezer Ft nagyon sok pénz, ha ennyit pluszba el bírnak költeni, akkor nem akarnak lemondani róla az unoka kárára sem-szerintem.
2012. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.:)


Érdekes egyébként,hogy nem csak egy gyerekük van, de valahogy a páromtól természetesnek veszik a segítséget.

A másik gyerekük nem segít nekik semmibe,ők külön élnek, már családjuk van.

Nekünk így sose lesz szerintem.

2012. máj. 11. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

100 ezer forint az már nem segítség szerintem. Valljuk be egyenesen a párod tartja el őket! Nem tudom milyen körülmények között élnek ugyan a szülők, de egy kis lakásban 2-en ebből szűkösen ugyan, de el lehet éldegélni, bőven nemcsak a rezsit fedezi.

Ahogy a hozzászólásaidból kivette ez igencsak veszett fejsze nyele. Más nem oldja meg a helyzetet csak is az ha a párod költözik és nem ad haza ennyi pénzt, mert miért is tenné? Szép dolog hogy segít a szüleinek, de így sosem lesz saját, önálló élete. Ha lépne, azzal oldódna meg a helyzet!

2012. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Az én párom helyzete detto ilyen. Most tanul, ezért csak munkanélkülit kap, de az utolsó fillérig behúzzák tőle azt is.

Mikor dolgozott, a fizetéséből egy forintot nem látott. 6an laknak együtt, anyuka, apuka, 3 gyerek, plusz az egyiknek a párja.

Egyedül a párom "adja le" a fizetését, és mégis ő kap a legkevesebbet.

Az egyik gyerek otthon van, semmit nem csinál, ő kap meg mindent, napi 15ezreket elvisznek a párjával, a semmire.


Én mondtam a páromnak, álljon a sarkára, mert ettől hosszútávon a mi kapcsolatunk fog sérülni. Ő szerencsére szeretne a későbbiekben összeköltözni, de ha jól sejtem, a szüleitől nem nagyon várhatunk segítséget.

2012. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 19:10

Ha a párod a sarkára áll, akkor nincs gond. Csak én azt érzem, hogy neki fontosabbak a szülei, mint én. Mondtam is neki, hogy ez így nem mehet örökké, mert nem fogunk semmit sem tervezni,hisz mindig ott lesz, hogy az anyjáékat el kell tartani.

2012. máj. 11. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a szülő rászorul akkor a minimum lenne hogy lemond a cigiről szerintem,és máris kevesebb kell.Szégyen ha felnőtt embert a gyereke kell hosszútávon eltartson.Ha még dolgoznak azért,ha nyugdíjasok akkor azért.Mennyi a jövedelmük?Meg tudnának élni belőle?Miért nem gondoltak előre?Nem gondolják hogy Nektek is van életetek?Mert persze adódhatnak ÁTMENETI nehézségek,de ez már nem az.Az én anyám is füstöl mint a gyárkémény,és még iszik is.Havi jövedelme a segély amit kap az önkormányzattól.Azt is ezekre költi.Egy büdös vassal nem is segítem,mert nem érdemli meg,borzalmas rossz anya volt és most is az.De a párod szülei is szépen viselkednek...persze mert hozzászokni könnyű a jóhoz.De nem gyerekek már,én elmagyaráznám ezt nekik és közölném hogy innentől ennyire csökken a támogatás osszák be.
2012. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!