Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pofám pénzt kérni...

Nincs pofám pénzt kérni anyukámtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most anyukám aki egyedül nevel bennünket rossz anyagi helyzetben van.Az én utolsó pár fillérem ajándékra ment el valakinek,mint ahogy általában az összes pénzem.


Munkát találnom nem sikerült,senki nem akar felvenni ilyen fiatalon,viszont van egy hirdetésem amire mindenféle beteg ajánlat érkezik férfiaktól,amit nyilván nem fogok elvállalni.


Kezdődik az iskola,az alap felszerelésemet össze tudom kaparni itthon,tollak,ceruzák stb..

Viszont minden ruhám agyon van kopva,a cipőim teljesen szétszakadtak,táska is kellene már.


Önzőn hangzik hogy ezen filozofálok,de tényleg teljesen szégyellném az iskolát így kezdeni,és félek hogy rossz benyomást is tennék majd az új osztálytársaim előtt.


Telefont nem is használok,kb.félévente újítok ruhatárat de most nagyon rosszul néz ki a helyzet.

Testvérem is van,o dolgozik és tanul,de mindent magára költ,ráadásul undok és képtelenség vele beszélgetni,vagy szívességet kérni.


Most inkább húzzam ki egy pár hónapig, és ne legyek ilyen marha önző,vagy kérjek pénzt hogy nekem jó legyen?

Annyira rossz ez a helyzet és pont most nagyon nagy szükségem lenne a pénzre.


Mit tegyek?más is van ilyen helyzetben?

16.



2012. aug. 19. 23:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ.Megpróbálom majd talán a piacos megoldást meg talán az átalakítást is.

Tudtam hogy megint belefog valaki kötni abba hogy ruhatárat újítok félévente de nyilván nem úgy értettem hogy a régi ruhákat már egyáltalán nem fogom használni és mindenből új kell.


ahogy egy másik kérdező is írta,arra gondoltam hogy kb.félévente tartunk ruhából nagy bevásárlást,amiben benne vannak az alapok.


még egyszer köszönöm a válaszokat :).

2012. aug. 20. 13:25
 22/26 anonim ***** válasza:
Jó megoldás lenne, ha a suli mellett diákmunkát keresnél. Azért nem lehetetlen, hidd el. Így lenne pénzed ruhára, meg amire még akarod.
2012. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, hol él az az ember, aki szerint ez egy 16 éves suli mellett vagy akár nyáron is találhat munkát könnyedén...a legtöbb diákmunkára 18éves, érettségizett diákokat keresnek már. Ébredjetek már fel, és ne írogassátok ezt mindenhova, hogy diákmunka-diákmunka-diákmunka. Mert 18 év alatt évközben nem lehet találni...


A kérdezőnek: kérjél anyádtól pénzt, mondd neki, h kell, ha nem, akkor menj be gyámügyre.


Vagy fogadd el a bácsik ajánlatát, amit a hirdetésedre tettek...

2012. aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
66%

Ja utolsó ezt én is bírom. Egy az, hogy a legtöbb diák munkára nem is rendes diákokat akarnak, mert legyél diák, de kb. gyere teljes munkaidőben, nem tudom, akkor hogy gondolják, hogy mellette bejársz?


Másik, én anno leadtam a papírjaimat, minden délutánt beírtam, meg hétvégét, hogy ráérek, angolul, németül beszélek folyékonyan, számítógépet kezelek nagyon jól, mindent elvállalok, csinos vagyok (ezt is be kellett írni!!) és soha fel sem hívtak. Barátnőm meg ilyen ajánlatot kapott, hogy ötezerét bumlizzon ki a világ végére egy teljes napra, a közlekedés több, mint a felét elvitte volna annak, amit keresett és akkor még nem evett egész nap meg ilyenek.


Na meg, dolgozni legyen ideje iskola mellett, de ha buliba akar menni, akkor egyből bebüfögik, hogy csak a tanulással foglalkozzon.

2012. aug. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

utolsó kettő válaszolóval egyetértek,nagyon nehéz rendes munkát találni 18 év alatt.Én is jelentkeztem már egy két helyre de hát nevetséges az önéletrajzom,semmilyen képzettségem nincs amit ráírhatnék.

Addig meg kérek anyukámtól,hátha nem szedi le a fejem..

2012. aug. 22. 12:31
 26/26 anonim ***** válasza:
68%

Na én biztos nem fogom a diákmunkát javasolni. Én épphogy ellene vagyok. Ma a felnőtteknek sincs munkájuk, akiknek el kell tartaniuk magukat és a gyerekeiket.

Ki vagyok akadva, amikor a pénztárakban, pultok mögött, mindenféle rendezvényeken gyerekeket látok dolgozni Tescóban szinte már csak diákok vannak a pénztárakban.

Közben pedig a munkanélküliek azt kapják válaszul, hogy nincs felvétel..


Na mindegy, nem idevaló, csak kijött belőlem.

2012. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!