Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pofám pénzt kérni...

Nincs pofám pénzt kérni anyukámtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most anyukám aki egyedül nevel bennünket rossz anyagi helyzetben van.Az én utolsó pár fillérem ajándékra ment el valakinek,mint ahogy általában az összes pénzem.


Munkát találnom nem sikerült,senki nem akar felvenni ilyen fiatalon,viszont van egy hirdetésem amire mindenféle beteg ajánlat érkezik férfiaktól,amit nyilván nem fogok elvállalni.


Kezdődik az iskola,az alap felszerelésemet össze tudom kaparni itthon,tollak,ceruzák stb..

Viszont minden ruhám agyon van kopva,a cipőim teljesen szétszakadtak,táska is kellene már.


Önzőn hangzik hogy ezen filozofálok,de tényleg teljesen szégyellném az iskolát így kezdeni,és félek hogy rossz benyomást is tennék majd az új osztálytársaim előtt.


Telefont nem is használok,kb.félévente újítok ruhatárat de most nagyon rosszul néz ki a helyzet.

Testvérem is van,o dolgozik és tanul,de mindent magára költ,ráadásul undok és képtelenség vele beszélgetni,vagy szívességet kérni.


Most inkább húzzam ki egy pár hónapig, és ne legyek ilyen marha önző,vagy kérjek pénzt hogy nekem jó legyen?

Annyira rossz ez a helyzet és pont most nagyon nagy szükségem lenne a pénzre.


Mit tegyek?más is van ilyen helyzetben?

16.



2012. aug. 19. 23:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
uh hát ez elé durva :s apukád nincs ?mama papa?ha más nem marad kérj anyukádtól .
2012. aug. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

Nyugi, anyukád szívesen fog nekem ruhát venni:) Menjetek turkálóba, ott több cuccot tudtok majd olcsóbban venni.

Mi is szegények vagyunk, de ha anyukám látja, hogy nagyon, de nagyon tetszik valami, mindig összeszedi rá a pénzt - persze nem használom ki emiatt. Imádom.

2012. aug. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
vagyis neked fog szívesen ruhát venni, nekem nem hiszem:D Látszik, hogy fáradt vagyok.
2012. aug. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

De most tulajdonképpen mire kell neked az a pénz? Miféle hirdetésed alapján keresnek fel beteg állatok, he?


Minek neked fél évente új ruhatár? Elnyűvöd vagy kinövöd?

2012. aug. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

hát nincs más választásom ezek szerint.Turiba járok amúgy is mostanában javult is a színvonaluk szóval gyakori vásárló vagyok ott.Vagyis voltam amikor volt pénzem.


Nem, nem igazán tudok más családtaghoz fordulni.


Köszönöm a válaszokat :)

2012. aug. 20. 01:11
 6/26 A kérdező kommentje:

4.válaszoló.

hát nyilván iskolakezdésre kell a pénz.Olyankor jól fog egy új táska, cipő nadrág.Ezek mind alapdarabok amik hónapokat kibírnak.

A félévi újítás szerintem pont optimális főleg a mai világban.Szerintem még egész szerény is ahhoz képest hogy más gyerekek hogyan vásárolnak és hogyan pénzelik őket a szülők.

2012. aug. 20. 01:14
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kérj anyukádtól pénzt, de ne "rendes" ruhaboltban vásároljatok, hanem turkálóban. Ott is vannak tök jó, akár új ruhák és sokkal olcsóbb.
2012. aug. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
96%

PONTOSAN UGYANEBBEN A HELYZETBEN VAN BARÁTNŐM IS SAJNOS!Ez elég szomorú nekem el is mondta bár nem ez volt a legnagyobb problémája...na mindegy de ez a pénzkérdés is hozzátartozik.Szóval én legalábbis mint legjobb barátnő amiben csak tudok segítek neki, itt nyilván nem olyanokra gondolok, hogy bevásárolok helyettük de azért sokat tudnak segíteni apróbb dolgok is.Anyukád úgy is azt fogja nézni, hogy neked mi a jó, szerintem mindent meg fog adni neked még ilyenkor is szóval nyugodtan kérj tőle egy kis pénzt...Sok sikert!

16/L

2012. aug. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Egy ötlet, hogy te is tudj pénzt szerezni:

a régi kinőtt holmijaidat (ruhát, könyvet, játékot, cd-t akármit) el tudod adni vasárnaponként a vásárban, vagy a neten hirdetőoldalakon vagy aukciós portálokon.


Én régóta vásározok, a saját kacatjaimat szoktam kivinni. Nincs olyan tágy, amire ne jönne vevő. Egy vásárnapon 10-15 ezer körül szoktam keresni...

2012. aug. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Félévente ruhatár újítás kicsit soknak tűnik,de te tudod.

A meglévő ruháidat is nézd át,újítsd fel őket,kombináld össze,varrj rá mintát,díszítést és máris megújul egy ruhadarab. Cserélgess barátnőkkel,és ahogy már írták add el a meglévúket.

És nem tudom hol laksz,de nemrég olvstam, hogy jövő héten Pest megyében lesz egy ingyenes ruhaturi. Persze használt ruhák,de ingyen van minden.

2012. aug. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!