Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvehetnek az anyukámtól?

Elvehetnek az anyukámtól?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mert apám rendszeresen ivott,meg agresszív volt. Én és a tesóm anyunál maradtunk. Azonban mivel a nagyszüleim(apukám szülei) lakásába laktunk váláskor ki kellett költözni onnan. Nagyon sz.emetek voltak a mamámék,a ruháinkon kívül semmit nem vihettünk magunkkal,mivel anya elvált apától szerintük már semmi közünk nem volt az ő lakásukhoz. Apánk nem fizette utánnunk a gyerektartást,munkahelye se volt/van bejelentett ahonnan vonhatták volna és ezt a mamámék is tudtak. Ilyen gyermekvédelmi támogatást sem kaptunk hogy legalább ingyen legyen az ebéd a suliba mert anyukám fizetése pár száz ft-tal többre jött ki mint az egy főre jutó pénz. De azt persze nem nézték h mennyi mindent kell kifizetni... Sokat éheztünk akkoriban. Szó szerint nem volt mit ennünk.

Aztán egyszer csak jobb lett a helyzetünk,volt mit enni mindennap. Tudtuk a tesómmal,mert rájöttünk h akkoriban anyukám pénzért feküdt le férfiakkal,de nem mondtuk neki,mert nem akartuk hogy szégyellje magát amiért feláldozza magát hogy tudjunk enni. De most már nem csinálja,azt is csak egy pár hónapot csinálta,már van neki két állása is,az egyik egy gyárban a másik egy kocsmába pultos.

De most a tesóm ( ő olyan mint az apukám akaratos,önző dög,meg néha agresszív is velem) megmondta a mamáméknak hogy anya egy pár éve k.urva volt,és most be adtak a bíróságra egy keresetet h anya nem tud nevelni,mert erkölcstelen meg ilyenek. Olyan szemét a tesóm azért csinálta mert nem bírja felfogni hogy nincs pénz ruhákra meg mindenre amit szeretne. Ő mindig lázadozott az éhezés ellen is meg mindig minden baja volt... gondoltam h egyszer így hátba fogja szúrni anyát,mikor ő mindent megtett értünk. Nagyon félek... :S én nem akarok apukámmal meg a mamámékkal élni!


2012. febr. 10. 15:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Ez egy rohadt komoly erkölcsi kérdés, nehéz is véleményt alkotni róla, nem is gondolom, hogy az én tisztem megítélni, mindkét oldalon van igazság.
2012. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora egy b.dös tapló a tesód!

nekem majdnem a könnyem kicsordult, amikor azt olvastam, hogy mit kellett átélnie anyukádnak.Szerencsétlen.


Kérdésedre válaszolva.Nem semmit nem tehetnek, nem lehet bizonyítani.Tanúkkal kellene tudni igazolni.De amúgy megnézném a bíró arcát amikor végighallgatja, hoyg az iszákos apa elől az utcára tettek titeket a nagyszülők, gyermektartást még soha nem kaptatok, és még nekik áll feljebb.


Egy jón tanács:én a bátyádat nem hogy engedném, de elzavarnám, menjen hozzájuk.Éljen velük, hátha kap ruhát.Szegény anyukád ezt kapja tőle.De undórító.

2012. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Húúú! Szerintem ezt bizonyítani is kellene, hogy igaz volt. Tehát több tanúra, bizonyítékokra is szükség lesz. Amíg nem bizonyítható addig ez egy szimpla becsületsértés, amiből a tesód jöhet ki rosszul! Anyukádat én személy szerint nem hibáztatom, lehet, hogy én is így tettem volna ... Azt is vizsgálják,hogy milyen körülmények között éltek, ha van biztos lakhatás, biztos bevételi forrás, akkor általában az anya mellett döntenek.


Fő az, hogy az ami megtörtént - mert megtörtént! - ne legyen bizonyítható. Drukkolok!

2012. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne haragudj első, de ebben mi a jó franc az erkölcsi dilemma.Egy nő akit kidobtak az utcára két gyerekkel, nem tudott enni adni a gyerekeinek, semmi segítséget nem kapott onnan, ahonnan kaphatott volna.Három felnőtt az apa, a nagyi, a papi tűrte, hoyg két gyerek éhezzen.Az anya pedig döntött.Szerinted mennyi undort nyelt le??????Belegondolni is szörnyű.Nem életformának szánta, mert most is gyárban igázik.Féltik a gyerekek fejlődését?Most?Amikor éheztek nem féltették őket?Ebben nincs semmi dilemma.
2012. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok: EGyébként úgy tudom, hogy 14 éves kortól nyilatkozhat a gyerek, hogy kinél kíván élni, és azt a bíróság figyelembe veszi. Tehát hiába helyeznének el tőle, ha te úgy nyilatkozol, hogy anyukáddal szeretnél élni, mert nála biztonságban érzed magad, odafigyelést, törődést kapsz, akkor a javadra döntenek!
2012. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A tesóm tanuskodni fog h mi történt
2012. febr. 10. 15:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultetek. Sajos igazabol jogi tanacsot nem tudok adni, szerintem ugyanigy irasban fel kene tenned a kerdest egy ugyvednek, sok forumon adnak roviden ingyenes jogi tanacsot, keress ra a neten!

A mamadeknak mindenesetre szerintem bizonyitani is kell, hogy anyukad mivel foglalkozott, az nem eleg, ha csak megvadoljak.

Masreszt, attol fugg hany evesek vagytok, de nagyobb gyerekeket meg szoktak kerdezni, kinel akarnak elni. Ha te ragaszkodsz anyukadhoz, nem hiszem, hogy elvehetnek tole. Max. tesod meg apukadhoz koltozik, ha akar.

2012. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A mamámék is tudták h nincs pénzünk enni se,mert volt h próbáltunk kölcsön kérni pénzt vagy legalább pár szelet kenyeret és nem adtak! Most meg tesóm elment hozzájuk ny.alni és elmondott mindent h mit csinált anya pár éve.
2012. febr. 10. 16:02
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A tesod, ha tanuskodik is, nem hiszem, hogy az eleg lenne bizonyiteknak (hacsak akkriban nem csinalt pl. fotokat). az meg ugyanugy csak vadaskodas!
2012. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy ti rájöttetek erre, de bizonyosak is vagytok benne? Mert azért sejteni nem elég semmit. Anyukád akár szerencsejátékon is nyerhetett, szóval lehet, hogy mákja volt a pénzes tehénen. Az egy dolog, hogy ti mit gondoltatok és könyveltetek el magatoknak az adott helyzetből, de anyukád elmondta ezt nektek? Szóval ez mind a ti elképzeléseteken alapul, vagy tényleg így volt?
2012. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!