Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvehetnek az anyukámtól?

Elvehetnek az anyukámtól?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mert apám rendszeresen ivott,meg agresszív volt. Én és a tesóm anyunál maradtunk. Azonban mivel a nagyszüleim(apukám szülei) lakásába laktunk váláskor ki kellett költözni onnan. Nagyon sz.emetek voltak a mamámék,a ruháinkon kívül semmit nem vihettünk magunkkal,mivel anya elvált apától szerintük már semmi közünk nem volt az ő lakásukhoz. Apánk nem fizette utánnunk a gyerektartást,munkahelye se volt/van bejelentett ahonnan vonhatták volna és ezt a mamámék is tudtak. Ilyen gyermekvédelmi támogatást sem kaptunk hogy legalább ingyen legyen az ebéd a suliba mert anyukám fizetése pár száz ft-tal többre jött ki mint az egy főre jutó pénz. De azt persze nem nézték h mennyi mindent kell kifizetni... Sokat éheztünk akkoriban. Szó szerint nem volt mit ennünk.

Aztán egyszer csak jobb lett a helyzetünk,volt mit enni mindennap. Tudtuk a tesómmal,mert rájöttünk h akkoriban anyukám pénzért feküdt le férfiakkal,de nem mondtuk neki,mert nem akartuk hogy szégyellje magát amiért feláldozza magát hogy tudjunk enni. De most már nem csinálja,azt is csak egy pár hónapot csinálta,már van neki két állása is,az egyik egy gyárban a másik egy kocsmába pultos.

De most a tesóm ( ő olyan mint az apukám akaratos,önző dög,meg néha agresszív is velem) megmondta a mamáméknak hogy anya egy pár éve k.urva volt,és most be adtak a bíróságra egy keresetet h anya nem tud nevelni,mert erkölcstelen meg ilyenek. Olyan szemét a tesóm azért csinálta mert nem bírja felfogni hogy nincs pénz ruhákra meg mindenre amit szeretne. Ő mindig lázadozott az éhezés ellen is meg mindig minden baja volt... gondoltam h egyszer így hátba fogja szúrni anyát,mikor ő mindent megtett értünk. Nagyon félek... :S én nem akarok apukámmal meg a mamámékkal élni!


2012. febr. 10. 15:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok:

1. Azzal, hogy csak a tesód tanúskodik, még nem bizonyított a dolog, ahogy írtam, az még csak becsületsértés, hisz egy ember, bárki mondhat bárkiről bármit. Pontosan nem tudom, mi minősül bizonyítéknak, de hogy egy ember "vádaskodása" még nem az, az biztos.

2. Szerintem múlt béli dolgok miatt most nem helyeznek el. Ha azt ti tudjátok bizonyítani, hogy mostmár nincs ilyenre (amit anyud csinált) szükség, akkor semmi nem indokolja, hogy most elhelyezzenek. Azért ami mondjuk évekkel ezelőtt történt, nem fognak most elhelyezni szerintem.

2012. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

onnan tudjuk h még a régi albérletbe ahol akkor laktunk éjszaka volt hogy jött férfi,anya azt hitte h alszunk akkor már,de volt h halottunk hangokat,meg h megkérdezik h mennyi lesz akkor,és halottuk h anyu suttogja h mennyit kér


De azóta már el is költöztünk onnan,meg nem csinálja anya! tesóm meg mondja h nem a pultozásból van neki plussz pénze hanem mert még mindig csinálja. pedig ez nem igaz

2012. febr. 10. 16:50
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Aha.tehát az fáj neki, hoyg azt a plussz pénzt nem rá költi egy az egyben.mert akkor nem zavrná, hogy honnan volt/van a pénz.Szép nem mondom.Csak kíváncsiságból hány éves a bátyád(és Te), hogy így képes gondolkodni.Mert ha már 10 felett van, akkor nyílván felfogja a dolgokat.ehhez igazán gonosznak kell lennie.
2012. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A tesódnak a kezébe adnám a cókmókját, és mehetne az apjához!

Én is úgy tudom, hogy a nagyobbacska gyerekektő megkérdezik, hogy kinél szeretne maradni.

Bár az én szüleim is elváltak (és akkor 18 éves voltam, öcsém 12), minket egyszer sem idéztek be a bíróságra gyermekelhelyezés végett.

2012. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem bátyám,hanem nővérem van... és arra irtam h olyan mint apám,hogy ugyanolyan a viselkedése,jelleme.

Én 15 éves vagyok tesóm meg 17 lesz.


Igen,sztem is az fáj neki h nem kap dolgokat... pedig mondtam neki h örüljünk h nem kell éhezni mint régen,de őt nem érdekli,mert a barátnői mindent megkapnak(pedig van akinek ugyanugy elvált szülei vannak) ő meg soha semmit

2012. febr. 10. 18:19
 16/18 anonim ***** válasza:
Mire lezajlik egy ilyen gyermekelhelyezési per, a drága testvéred már nagykorú lesz, úgyhogy mehet, amerre lát. Te pedig eldöntheted, kivel akarsz maradni. Anyukád helyében 18 évesen ki is penderíteném ezek után, mutassa meg, ő hogyan boldogulna egyedül. És neki sokkal könnyebb dolga lenne, mert nincsenek gyermekei. :S
2012. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon félek,ma beszélnünk kellett tesómmal külön külön egy családsegítőssel :S
2012. febr. 22. 00:00
 18/18 anonim ***** válasza:

Családsegítőssel beszéltél.Neki az a dolga, hogy egyben tartsa a családot, amíg csak lehet.15 éves vagy, igenis komolyan számít a véleményed már.Akaratod ellenére nem vesznek el anyudtól.

Tesód meg mindjárt nagykorú.Akkor majd megmutathatja, hogyan kell valakinek fenntartania magát.Írta valaki, hogy könnyebb dolga lesz, mint anyudnak, nincs gyereke még.

2012. febr. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!