Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pofám pénzt kérni...

Nincs pofám pénzt kérni anyukámtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most anyukám aki egyedül nevel bennünket rossz anyagi helyzetben van.Az én utolsó pár fillérem ajándékra ment el valakinek,mint ahogy általában az összes pénzem.


Munkát találnom nem sikerült,senki nem akar felvenni ilyen fiatalon,viszont van egy hirdetésem amire mindenféle beteg ajánlat érkezik férfiaktól,amit nyilván nem fogok elvállalni.


Kezdődik az iskola,az alap felszerelésemet össze tudom kaparni itthon,tollak,ceruzák stb..

Viszont minden ruhám agyon van kopva,a cipőim teljesen szétszakadtak,táska is kellene már.


Önzőn hangzik hogy ezen filozofálok,de tényleg teljesen szégyellném az iskolát így kezdeni,és félek hogy rossz benyomást is tennék majd az új osztálytársaim előtt.


Telefont nem is használok,kb.félévente újítok ruhatárat de most nagyon rosszul néz ki a helyzet.

Testvérem is van,o dolgozik és tanul,de mindent magára költ,ráadásul undok és képtelenség vele beszélgetni,vagy szívességet kérni.


Most inkább húzzam ki egy pár hónapig, és ne legyek ilyen marha önző,vagy kérjek pénzt hogy nekem jó legyen?

Annyira rossz ez a helyzet és pont most nagyon nagy szükségem lenne a pénzre.


Mit tegyek?más is van ilyen helyzetben?

16.



2012. aug. 19. 23:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Mondd kedves kérdező, a nyáron mennyit dolgoztál, hány Ft-ot kerestél mondjuk diákmunkával. És ugye van még hátra ebben a hónapban is majdnem két hét! Az alatt mit akarsz, mit fogsz csinálni?

Jól mondják a többiek! Rámold ki a szekrényedet, állj ki a már megunt cuccaiddal a piacra, az árán ugyanott vegyél magadnak másikat! Az lesz a legolcsóbb!


Félévente ruha és cipőcsere! Ez az! Ha az egyiknek megy, a másik is akarja. A harmadikat pedig már egyenesen kinézik maguk közül, ha nem követi ezt a példát. Hogy a szülő honnan, hogyan teremti meg rá a pénzt?

2012. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

egy jobb kilós turiban 10eből egy egész ruhatárat kapsz. nadrág, póló, pulcsi. csak jól kell összeválogatni, hogy tudd variálni őket.


esetleg kölcsönkérni jó ismerőstől, rokontól egy kis pénzt?

vagy valamelyik nagyon jó barátnődtől elkérheted pár megunt darabját, és cserébe segítesz neki valamiben. pl kitakarítani a lakást, hazacipelni a cuccokat a boltból.

2012. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi hülyét egy rakáson! Hol mondta, hogy félévente teljes ruhatárat cserél? Abból, amit ír, nyilvánvaló, hogy félévente vesz magának valami "újat" a turkálóban, ami nem egy egész ruhatár, hanem lehet csak egy nadrág, meg egy pulcsi.


Amikor meg leírja, hogy már mindene agyon van használva, és már ciki benne kimenni, akkor az is nagyon okos, aki itt lecseszi, miért nem adja el. Ki az a hülye, aki megvenne tőle egy rakás agyon használt szakadt cuccot?


Kérdező, kérjél anyukádtól. Nyilván nem lesz elragadtatva, főleg, hogy amúgy volt pénzed, de "elszórtad" valaki másra, de mást úgysem tudsz csinálni. És irány a turkáló.

2012. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
71%

Mert szerinted fél év alatt annyira leszakad valakiről a ruha, hogy abban már ciki utcára menni?

Nem, azt írja: "... kb. félévente újítok ruhatárad, de most..."


Ez a megfogalmazás azt jelenti, hogy minden félévben megújítja, kicseréli az ruhatárát, nem 1-2 db-ot, hanem ruhatárat.

Persze ez is olyan kérdező, aki 0-ra pontozza le azt, aki neki nem tetsző választ ír, és mindenkit 100-ra, aki "képes" vagy "tud" vele együtt sírni.

2012. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%

10 vagyok

Azért érdekelni hogy miért lettem ilyen szintem lepontozva??????????

2012. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem azt írta, hogy mindent lecserél, hanem azt, hogy újít rajta. A ruhatár csere, meg a felfrissítés pár darabbal két nagyon különböző dolog!
2012. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy meg elmondom neked, hogy ameddig nekem sem volt pénzem én is félévente újítottam ruhatára, de én teljesen lecseréltem. Jól hangzik, mi?


Csak az apró betűben azt találhatod, hogy vettem két nadrágot, két pulcsit, meg három felsőt, és fél év után, már olyan szarul kezdett el mind kinézni, hogy muszáj volt újat venni belőlük, hogy ne nézzenek hajléktalannak. Ha csak pár darabja van mindenből, és csak hétköznap viseli őket, és nem veszi fel 10x hogy jó büdös legyen, hanem rendszeresen mossa is, akkor nem túl gyakori, hogy félévente új kell, sőt.

2012. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10-es!

Azért vagy lepontozva velem és másokkal együtt, mert nem azt írtuk, hogy mégiscsak kérni kellene anyutól pénzt, mert valóban ciki, ha nem vesz magának új cuccot.

Nézd meg, aki nem ilyen jellegű választ adott, azt mind lepontozták.

Ennyi.

2012. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

18!

Köszi,csak gondoltam az is hasznos, ha adok tippet, hogy hogyan lehet olcsón feldobni a ruhatárat. Na mindegy,én megpróbáltam!

2012. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Tesódtól próbálj meg pénzt kérni, ő hány éves?
2012. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!