Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy baj van, mit kéne tennem?...

Nagy baj van, mit kéne tennem?! Anyámról van szó!

Figyelt kérdés
Anyámnak volt már skizofrén betegsége.Évekig tünetmentes volt,de most ismét olyan dolgokat hall,lát,amik nincsenek.Elvittem orvoshoz,ott persze normálisan,kultúráltan beszélt.Mikor hazahoztam kezdte elölről.Hívtam a mentőket,előttük ismét tünetmentes volt.Komolyan mondom,lassan engem néznek hülyének,de tudom,látom,hogy baj van.Mikor először kijött rajta,akkor is ez volt,megvárták míg űrhajósnak meg agysebésznek képzelte magát.Mi a fenét tegyek,hová vigyem?!Vagy tényleg meg kell várni,amíg teljesen abban a világban él?Miért nem lehet ezt időben kezelni?
2012. aug. 17. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

vedd videóra, úgy, hogy ne lássa, így tudod bizonyítani

de ezt az orvosnak is tudni kellene...

2012. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kategória miatt(úgyis át lesz téve),de itt talán többen vannak.
2012. aug. 17. 19:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez bizony baj... Ha vannak régebbi papírok a betegségéről mindenképpen meg kell mutatni. Egy jó pszichiátert azért nem lehet könnyen becsapni, megfelelő technikával könnyen átlátja a helyzetet, felismeri a betegséget. A nehezebb feladat oda eljuttatni a beteget.
2012. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mikor kihívtam őket,akkor is nagyon dühös volt,de amint rájött,hogy jön az orvos,teljesen normális lett.Nevetve elintézte a dokit,azt állította,hogy csak egy kis félreértés volt köztünk,amitől én megijedtem és ezért hívtam őket,de neharagudjanak,hogy feleslegesen riasztva lettek.Majd szépen el ismentek.Pszichiátrián szintén ez volt..
2012. aug. 17. 19:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,vannak régebbi papírok is.Mindegyik megvan,természetesen vittem magunkkal és magánál a pszichiáternél is van.Mégis egyetlen egy gyógyszerből írt neki nagyobb mennyiséget.Nem volt semmi teszt vagy ilyesmi.Leírta a papírba,hogy miket lát,hall és szépen hazaküldött.
2012. aug. 17. 19:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem tett fel neki kérdéseket? Milyen nap van meg ilyenek...Azzal általában ki lehet deríteni h magánál van e.
2012. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám epilepsziás lett. Időnként észrevettem, hogy nem érzékel semmit a környezetéből, a szájával furcsa mozgásokat végzett. Lesápadt, majd 15-20 perc múlva visszatért a tudata, de semmire nem emlékezett. Voltunk a háziorvosnál. Azt mondta, hogy érelmeszesedés, és csak rosszabbra számítsak. Nem nyugodtam bele, hisz nem egész nap volt zavart, hanem időnként. Elvittem a klinikára, ott műszerekkel megállapították, hogy epilepsziás, gyógyszert kapott és soha nem jöttek elő a rosszullétei többet. Menj el egyedül a háziorvoshoz, kérj beutalót, műszeres vizsgálatokat! A felvétel nem rossz ötlet, de csak az orvosnak mutasd meg!

Egyébként a kutyánknak volt valami idegi betegsége: állt a hóban meredten, reszketett - kihívtam az állatorvost,a kutya körbeugrálta, csaholt neki. Azt mondta az orvos, nincs a kutyulinak semmi baja. Ahogy elment, a kutya megint lemeredt, reszketett.Végül egyre rosszabb lett az állapota, akkor már az orvos is látta, hogy bizony, baj van.

2012. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Hát előbb-utóbb majd eljut arra a szintre h már nem tudja összeszedni magát, és akkor majd segíteni is tudnak.
2012. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Manipulatív skizofrén. A családunkban van ilyen, meredek, mert kijátszik mindenkit, aki nem ismeri. Kamera, rokonok, aki bizonyítanak, tanúk, ezeket használd, ő mindig normális lesz, ha dokit viszel a közelébe. Ez a betegség ilyen, tudom, mert átéltem egy közeli rokonommal, majd bele őrültünk, míg végre egyszer orvos előtt borult ki, és elvitték. Előtte állandóan azt mondta, a hang mondja neki, hogy ölje meg a családot. Éjjel aludni sem mertünk. Szerencsére vége...
2012. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az orvos megkérdezte tőle,hogy hogy van,ennyi volt.Majd elmondtam,hogy mi van és utána kérdezte anyámtól(amit elmondtam azok alapján tett fel 1-2 kérdést),aki persze mindent kimagyarázott valamivel.

9-es,ebben igazad van,de éppen ezt szeretném elkerülni,hogy eljussunk odáig.Volt már ilyen,nem szeretném mégegyszer átélni.Akkor már teljesen abban világban élt,és még akkor is nehéz volt elvitetni.4 napig rendőrök és orvosok váltakoztak a háznál,mire sikerült.3 hónapig volt akkor egy szanatóriumban.Ha most kezelnék gondolom nem kéne ennyi idő,hogy rendbe kapják.

10-es,örülök,hogy nálatok rendeződött,remélem többé nem kell átélnetek ilyesmit.Nekem nem mondott ilyet,de néha én is kezdek már félni...Holnap megpróbálok legalább egy hangfelvételt összehozni,aztán remélem sikerül valamit intéznem.Köszönöm nektek a válaszokat(tényleg nagyon hasznosak),nekem már ez is segített,hogy kiírhattam magamból.

2012. aug. 17. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!