Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben jogosan durcásko...

Ilyen esetben jogosan durcáskodik az unokahúgom?

Figyelt kérdés

Kétcsaládos anya vagyok, családi házban lakunk. Nálunk alapszabály, hogy a gyerekeink nem jöhetnek be a hálónkba. Engem is így neveltek, és a férjemet is(pedig nem is ismerik egymást a szüleink régóta) szóval ez nálunk nem volt vitakérdés. Reggel még bejöhetnek egyet közösen hemperegni, aztán mikor mindenki felkelt, tudják, hogy nem szabad bejönni. (5 és 2 évesek). Az unokatestvérek is tudják ezt, a testvérem gyerekeim, kiskamasztól egész a 3 évesig. Sosem volt ebből gond, a tesóm rögtön rászólt a sajátjára, ahogy az kóborolni akart a háló felé. Tegnap volt itt egy távoli unokahugom, 3 kicsivel, akik 8,7 és 3 évesek. A kicsik szépen eljátszottak, a nagyok pedig unatkoztak, mivel nálunk nincs tévé, ők pedig nem tudták magukat lekötni a felkínált kártyákkal, társasokkal. Egyikünk kiment wc-re, a másik ment utána nemsoká, már gyanús volt, kinéztem, pont látom, ahogy az egyik a konyhában a hűtőben matat, a másik a hálóba kukucsgál. Nálam ez tényleg alap, hogy a háló tabu, mondtam az unokahugomnak, kérlek, szóljon nekik, hogy jöjjenek vissza. Erre ő esett nekem, hogy ugyan, miért ne nézhetné meg a hálót? A gyerek ezt meghallotta, és mint aki engedélyt kapott, már veretett is be. Én rögtön mentem, és kivezetettem onnan, becsuktam az ajtót. Ami még jobban dühített, hogy aztán ezt még egyszer megpróbálta, nem tudom, mi érdekelhette annyira, de megint sunyin be akart menni, én rászóltam, de az egész vendégséget megmérgezte az, hogy hiába mondtam, a hálót tartsák tiszteletben, itt a nappali, a gyerekszoba, a kisfiú akkor is oda akart nyomulni. Unokahugom búcsúzáskor odaszólt, hogy máskor nem jönnek, mert a gyerekeit nem engedi szabályozni, ez meg milyen munka, hogy megtiltom, hogy bárhová bemenjen, csak kíváncsi...

Nem tudom, ki hogy látja, de ha az én 2 évesem és a család sokkal kisebb gyerekei is felfogják, miért nem tudott egy 7 éves is tiszteletet adni?

Tudom, csekélység, de tényleg nem szeretem, ha más belép az intim zónánkba, főleg nem egy olyan gyerek, aki ennyire szófogadatlan.

Ti mit csináltatok volna a helyemben?

(a házban nincsenek kulcsok a gyerekek miatt, régen voltak, de az évek alatt fogalmam sincs, hová tettem őket, nem tudtam bezárni)


2012. aug. 15. 14:58
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sem zárja ki az egyenrangúságot, hogy a családtagoknak van privát szférájuk.
2012. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos szerintem. Ha belegondolok, én se szoktam csak úgy más hálószobájába mászkálni. Bár én még 'gyerek' vagyok, nekem is szükségem van rá, hogy az én szobámat tartsák tiszteletben, se a szüleim, se a tesóm ne legyenek ott túl sokat, főleg ne úgy, hogy nem vagyok ott. Más, ha behívok/áthívok valakit beszélgetni, de régebben sok vita volt abból, hogy nem tartotta tiszteletben a családom, hogy ne üljenek itt órákat (például anyám olvasni, vagy öcsém játszani), vagy ne az íróasztalomra pakolják a holmijukat, aztán kutatni az enyém között meg velem vitatkozni, hogy hová tettem... És én olyan vagyok, hogy később is szükségem lesz szerintem saját térre, ami úgy van, ahogy hagyom, meg hogy egyáltalán az privát terület.

Meg amúgy is, vendégségben alapból illene viselkedni, főleg ha szólsz.

2012. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!