Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben jogosan durcásko...

Ilyen esetben jogosan durcáskodik az unokahúgom?

Figyelt kérdés

Kétcsaládos anya vagyok, családi házban lakunk. Nálunk alapszabály, hogy a gyerekeink nem jöhetnek be a hálónkba. Engem is így neveltek, és a férjemet is(pedig nem is ismerik egymást a szüleink régóta) szóval ez nálunk nem volt vitakérdés. Reggel még bejöhetnek egyet közösen hemperegni, aztán mikor mindenki felkelt, tudják, hogy nem szabad bejönni. (5 és 2 évesek). Az unokatestvérek is tudják ezt, a testvérem gyerekeim, kiskamasztól egész a 3 évesig. Sosem volt ebből gond, a tesóm rögtön rászólt a sajátjára, ahogy az kóborolni akart a háló felé. Tegnap volt itt egy távoli unokahugom, 3 kicsivel, akik 8,7 és 3 évesek. A kicsik szépen eljátszottak, a nagyok pedig unatkoztak, mivel nálunk nincs tévé, ők pedig nem tudták magukat lekötni a felkínált kártyákkal, társasokkal. Egyikünk kiment wc-re, a másik ment utána nemsoká, már gyanús volt, kinéztem, pont látom, ahogy az egyik a konyhában a hűtőben matat, a másik a hálóba kukucsgál. Nálam ez tényleg alap, hogy a háló tabu, mondtam az unokahugomnak, kérlek, szóljon nekik, hogy jöjjenek vissza. Erre ő esett nekem, hogy ugyan, miért ne nézhetné meg a hálót? A gyerek ezt meghallotta, és mint aki engedélyt kapott, már veretett is be. Én rögtön mentem, és kivezetettem onnan, becsuktam az ajtót. Ami még jobban dühített, hogy aztán ezt még egyszer megpróbálta, nem tudom, mi érdekelhette annyira, de megint sunyin be akart menni, én rászóltam, de az egész vendégséget megmérgezte az, hogy hiába mondtam, a hálót tartsák tiszteletben, itt a nappali, a gyerekszoba, a kisfiú akkor is oda akart nyomulni. Unokahugom búcsúzáskor odaszólt, hogy máskor nem jönnek, mert a gyerekeit nem engedi szabályozni, ez meg milyen munka, hogy megtiltom, hogy bárhová bemenjen, csak kíváncsi...

Nem tudom, ki hogy látja, de ha az én 2 évesem és a család sokkal kisebb gyerekei is felfogják, miért nem tudott egy 7 éves is tiszteletet adni?

Tudom, csekélység, de tényleg nem szeretem, ha más belép az intim zónánkba, főleg nem egy olyan gyerek, aki ennyire szófogadatlan.

Ti mit csináltatok volna a helyemben?

(a házban nincsenek kulcsok a gyerekek miatt, régen voltak, de az évek alatt fogalmam sincs, hová tettem őket, nem tudtam bezárni)


2012. aug. 15. 14:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
58%
Abban nyilván igazad van, hogy ha ez a szabály nálatok, akkor jogod van ahhoz, hogy betartasd azokkal, akik vendégségbe jönnek hozzátok. Itt azért mi nem látunk bele, nem tudjuk hogy mondtad az unokatesódnak, hogy a gyereknek azt, hogy tabu a hálószoba. De valóban fura szokás, mert nem éppen egyenrangú családmodell, ami nálatok van, persze semmi közöm hozzá, csak ez a véleményem. Szerintem nem kell ilyen katonásan nevelni a gyerekeket, éppen elég sok minden van nekik tiltva.
2012. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
51%

De a gyerek nem egyenrangú. Egyáltalán nem. Egy gyerek nem egyenlő egy felnőttel.


Ha meg majd 14 évesen előáll a gyerek, hogy "egyenrangú vagyok veletek, odamegyek, ahova akarok", akkor lesz nagy elképedés.

2012. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
70%
Amit az utolsó írt h "Ha meg majd 14 évesen előáll a gyerek, hogy "egyenrangú vagyok veletek, odamegyek, ahova akarok", akkor lesz nagy elképedés." ez hülyeség engem úgy neveltek h nem tiltottak dolgokat,legalábbis ilyen kicsinyes dolgot hogy tilos a hálóba bemenni?Milyen felnőtteknek való "játékok" vannak ott?Most 15 vagyok és nem álltam oda a szüleim elé h na én most felnőtt vagyok oda megyek ahova akarok...sőt,nem piálok,nem cigizek,nem vagyok egész éjszaka egy buliban stb.De a kérdésre válaszolva:Az unokahúgodnak nincs oka durcizni.Te vagy otthon,a te szabályaidat kell betartania.
2012. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%
22-es nem igazán a témához tartozik, de én nyilvánvalóan nem arra gondoltam, hogy egy gyerek úgy legyen egyenrangú a felnőttel, hogy mindent lehet neki. Nyilván nem, ha erre gondoltál, hát az nem túl okos gondolat. De az ember amúgy is tilt sok-sok mindent egy gyereknek, én éppen olyan piti dolgot nem tiltanék neki, hogy tabu a szülői háló. De persze ez én vagyok, mint írtam, eltértünk a tárgytól, a kérdezőék tiltják és ebből kell kiindulni.
2012. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
18%
A gyerek volt neveletlen,ennyi az egész.:)
2012. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk nem volt ilyen szokás (más volt a ház elrendezése mind a szüleimé, mind a nagyszülőké) de ha mondjuk bármelyik unokatesómékhoz mentünk, eszünkbe sem jutott bemászkálni a nagybátyámék hálószobájába. Ott volt a helyünk ahova "bevezettek" minket (nappali, gyerekszoba). Még a konyhát sem ejtettük útba ha nem hívtak asztalhoz.

Szerintem tehát nem is az az érdekes, hogy nálatok ilyen szabály van, hanem, hogy a vendég átlépett egy bizonyos határt.

Manapság túl sokan élnek "enyém a világ" felfogásban és tiszteletlenek más otthonában..

2012. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
83%

Páran csak vitatkoztok itt a gyereknevelésről:D


Épp azt írtam, hogy nem vagyunk ettől sem jobbak, sem rosszabbak, hogy mások a szabályok. Mindenkinek más az igénye.

Egy másik kérdésnél meg pont az volt, hogy befogadta a nő a tesóját, aki zárat szereltetett a szobára, mert a nő 2 éves gyereke szabadon mászkált a tesó szobájába is.

Nem olvastátok?

Az meg pont ennek a témának az ellenkezője.

Azért írtam le, mert ebből is kiderül, hogy mennyire mások a szabályok.

2012. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem jogos unokahúgod felháborodása. Ugyan még nincs gyerekem, szüleimmel élek, de egy külön három szobás lakrészben és én sem szeretem, ha rajtam és páromon kívül már mászkál a hálómban. Bárki jön hozzám, ezt tiszteletben is tartják, nem rég volt egy két hónap amíg átalakítás miatt a háló üzemelt nappaliként is, ezt nehezen viseltem, de tudtam, hogy hamarosan vége lesz :D Ami a családomnak és a barátoknak nagyon fura nálam, hogy az ágyamra nagyon allergiás vagyok, azt sem viselem/tem el, ha anyukám ráült, nem hogy valaki más, ilyen eset után rögtön ágyneműm csere. Azt hiszem elég fura vagyok :D
2012. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
80%

Nálam alap az, hogy ahová vendégségbe megyünk és megtisztelnek minket azzal, hogy beengednek a saját kis birodalmukba, akkor betartjuk a szabályokat, bármi is az. Ha az a kérés, hogy egy helység vagy tárgy tabu, akkor az az, függetlenül attól, hogy nálunk mi a szokás. Az unokahúgodnak is a saját gyerekére kellett volna rászólni.


Én is háklis vagyok néhány dologra, pl. utcai cipővel nem trappolunk be a lakásba és utcai ruhában nem hempergünk az ágyba (csak ha leterítjük egy takaróval).

2012. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

16: "Egyébként mindig sikerül újra és újra meglepődnöm hogy milyen családok vannak...

Nálunk soha nem voltak ilyen fura szabályok,"


Vagy csak neked normálisak a ti szabályaitok és más tart titeket furának..


" engem úgy neveltek hogy a család összes tagja egyenrangú, és mint ilyen, szabad belépése van a ház összes helyiségébe. "


Szerintem meg mindenkinek kell, hogy legyen egy kis intim szférája. Én pl. a gyerekeimnek is hagyok, nekik még egy-egy fiókocskájuk van, ahol én nem kotorászok, nem rakom rendbe, az az övék.

2012. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!