Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben jogosan durcásko...

Ilyen esetben jogosan durcáskodik az unokahúgom?

Figyelt kérdés

Kétcsaládos anya vagyok, családi házban lakunk. Nálunk alapszabály, hogy a gyerekeink nem jöhetnek be a hálónkba. Engem is így neveltek, és a férjemet is(pedig nem is ismerik egymást a szüleink régóta) szóval ez nálunk nem volt vitakérdés. Reggel még bejöhetnek egyet közösen hemperegni, aztán mikor mindenki felkelt, tudják, hogy nem szabad bejönni. (5 és 2 évesek). Az unokatestvérek is tudják ezt, a testvérem gyerekeim, kiskamasztól egész a 3 évesig. Sosem volt ebből gond, a tesóm rögtön rászólt a sajátjára, ahogy az kóborolni akart a háló felé. Tegnap volt itt egy távoli unokahugom, 3 kicsivel, akik 8,7 és 3 évesek. A kicsik szépen eljátszottak, a nagyok pedig unatkoztak, mivel nálunk nincs tévé, ők pedig nem tudták magukat lekötni a felkínált kártyákkal, társasokkal. Egyikünk kiment wc-re, a másik ment utána nemsoká, már gyanús volt, kinéztem, pont látom, ahogy az egyik a konyhában a hűtőben matat, a másik a hálóba kukucsgál. Nálam ez tényleg alap, hogy a háló tabu, mondtam az unokahugomnak, kérlek, szóljon nekik, hogy jöjjenek vissza. Erre ő esett nekem, hogy ugyan, miért ne nézhetné meg a hálót? A gyerek ezt meghallotta, és mint aki engedélyt kapott, már veretett is be. Én rögtön mentem, és kivezetettem onnan, becsuktam az ajtót. Ami még jobban dühített, hogy aztán ezt még egyszer megpróbálta, nem tudom, mi érdekelhette annyira, de megint sunyin be akart menni, én rászóltam, de az egész vendégséget megmérgezte az, hogy hiába mondtam, a hálót tartsák tiszteletben, itt a nappali, a gyerekszoba, a kisfiú akkor is oda akart nyomulni. Unokahugom búcsúzáskor odaszólt, hogy máskor nem jönnek, mert a gyerekeit nem engedi szabályozni, ez meg milyen munka, hogy megtiltom, hogy bárhová bemenjen, csak kíváncsi...

Nem tudom, ki hogy látja, de ha az én 2 évesem és a család sokkal kisebb gyerekei is felfogják, miért nem tudott egy 7 éves is tiszteletet adni?

Tudom, csekélység, de tényleg nem szeretem, ha más belép az intim zónánkba, főleg nem egy olyan gyerek, aki ennyire szófogadatlan.

Ti mit csináltatok volna a helyemben?

(a házban nincsenek kulcsok a gyerekek miatt, régen voltak, de az évek alatt fogalmam sincs, hová tettem őket, nem tudtam bezárni)


2012. aug. 15. 14:58
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
A rászólásról kicsit pontosan: odamentem hozzá: kérlek, menjünk ki, mert a hálószobánkba "Pisti és Marika" sem jön be, tudod, nálunk ez így szokás. -és ezzel kézen fogva kivezettem, ellenkezés nélkül.
2012. aug. 15. 15:23
 12/32 anonim ***** válasza:
98%
Akár rokonhoz, akár ismerőshöz megy az ember gyerekestől látogatóba, ott az a tanulnivaló, hogy a más házában a más szabályit kell betartanunk. Ebben a gyerekek profik. már a kétéves is kiszúrja, mi az amit a nagyinál szabad és otthon nem, vagy fordítva. Jól csináltad, ne lelkizz rajta.
2012. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem teljesen igazad van, erre én is "allergiás" vagyok. Gyerekem még nincs, (novemberre várjuk) de én is így fogom szoktatni. Mi sem rendeztünk busójárást anyám szobájában, nem mentünk be engedély nélkül, valahogy mégis felnőttünk a húgommal... Nekem a fő heppem mondjuk az ágyunk, volt már, hogy vendégség alkalmával az nálunk lévő 8 éves gyereket 3x (!) kellett kihalászni az ágyunkból, az anyja meg nem szólt rá egyszer sem... Hát milyen dolog már, hogy belemászik az ágyunkba? (Akkor még egyszobás lakásban éltünk, mi kint voltunk a konyha-ebédlőben, a gyerek bent a szobában...) Eszembe nem jutott volna, hogy ekkora gyerek ilyet csinál...

Lehet lepontozni, de szerintem is, az egy intim szféra, és pl. az én esetemben ne feküdjön be a gyerek a koszos ruhájával (amiben ült a buszon, a csöves szarban-hányásban) abba az ágyba, amiben tisztán, esetenként meztelenül fekszünk... Persze nem nagy dolog ágyneműt cserélni, de akkor se...

Szóval szerintem jogtalanul durcázott be az unokahúgod, ő a túlérzékeny meg a hisztis. Ha megyek valahová, alkalmazkodom a szabályokhoz, pl. leveszem a cipőmet ha kérik. Nem azt kérted, hogy álljon a gyereke naphosszat a sarokban...

2012. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
29%
Furcsa család lehettek.
2012. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, más szemében furcsának tűnhetünk, ezt elismerem, főleg a tévé hiánya miatt szoktak furának nézni, mondjuk a háló tabusága miatt a tegnapi volt az első összezörrenés, akkor sem a háló volt a fő ok, hanem hogy nem hagytam kószálni, kutatni (anyja szerint felfedezni, kielégíteni az egészséges kíváncsiságát) a gyereket.
2012. aug. 15. 15:46
 16/32 anonim ***** válasza:
56%

Egyértelmű hogy azért érdekelte annyira a gyereket a háló, mert tilos bemenni.

Egyébként mindig sikerül újra és újra meglepődnöm hogy milyen családok vannak...

Nálunk soha nem voltak ilyen fura szabályok, engem úgy neveltek hogy a család összes tagja egyenrangú, és mint ilyen, szabad belépése van a ház összes helyiségébe.

Nem csoda hogy más ezen megütközik, és nem érti hogy mi abban a tragédia, ha valaki bemegy oda.

(A másik, ami ilyenkor óhatatlanul eszébejut az embernek, hogy miféle mocskos "játékok" folynak abban a szobában hogy tilos a bemenet.)

2012. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
96%

Most, hogy így belegondolok, mi sem nagyon jártunk anyuék hálójába. Néha játszottunk ott együtt (kártya, stb), vagy filmet néztünk, de ennyi. Ja, meg ha összevesztek ott maradtam míg apukám elaludt (nem bírt egyedül elaludni.

Bár nálunk a nappali is hasonló "tiltott" terület volt. Bemehettünk, de papucsot le, ott nem nagyon volt játszás, vigyázni kellett a szőnyegre stb.

Most viszont kétszobás lakásban élünk (apukám nélkül), ezért rengeteget vagyunk anyu "hálójában". Őt nem zavarja.

Érdekes dolgok ezek. Persze érthető, és nem jogosan sértődött meg az unokahúgod. 17L

2012. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Másképpen nevelték, gondolom. Engem sohasem biztattak a szüleim, hogy vendégségben ne törődjek a házigazdával.
2012. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudhatta a kisgyerek, hogy nálatok mi a szokás, a helyedbe megfogtam volna körbevezetem a szobába, hogy lássa nincs ott semmi különös és szépen kimentünk volna és becsukod az ajtót.

Az unokahúgod helyében pedig rászóltam volna. Nem kell ezt túlkombinálni nem lett semmi baj, hogy bementek oda gondolom nem minden héten vannak ott, hogy megszokják ezt a mászkálást.

2012. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Válaszadók! Nem kell ezen vitázni, hisz mindenkinél más a szokás. Attól még egyikünk se lesz rosszabb ember.Legalábbis ennyitől.


Itt a lényeg az, hogyha megyek valahova, akkor tiszteletben tartom az ottani család kérését, szokásait. S nem nekem fog feljebb állni, ha ott nem az van, amit én akarok.

Nem a gyerek a hibás, hanem a szülő.Hisz felnőtt létére húzta ezen a száját, s megsértődött. Tiszteletlen volt.

2012. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!