Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a 44 éves apám...

Mit tegyek ha a 44 éves apám "molesztál"? Sürgős?

Figyelt kérdés

az ő állítása szerint mindig "véletlenül" történtek azok amik. az egész ott kezdődött, hogy a ballagásomkor amikor fényképezkedtem vele, ugye átölelte a derekamat, amikor megvolt a kép "véletlenül" lejjebb csúszott a keze. meg egyik nap fürödtem (nem szoktam bezárni az ajtót, mert amúgy is rossz a zárunk és csak beragadnék) de anyuék sosem jönnek be ilyenkor. szóval apám egyszer mégis bejött azzal az okkal, hogy csak a tiszta törülközőket hozta be, és kifelé menet mosolyogva távozott. az meg már többször is előfordult, hogy nézte "véletlenül" hogy kopogás nélkül bejött a szobámba, amikor öltözök át. az, hogy honnan tudja mikor öltözök jó kérdés, de arra is gondoltam már, hogy a kulcslyukon néz. egyszer betömtem zsepivel.. másnap reggel viszont már nem volt benne. amikor rákérdezek ezekre, hogy miért csinálja, csak nevet rajta, de nekem igenis kellemetlen. anyunak már elmondtam ezeket, de nem hitte el.

segítsetek, nagyon fontos!

16/L


2012. aug. 10. 21:07
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Hol van ebben molesztálás?

Sehol nincs, hogy az apa utalgatna, vagy tapizta volna a lányát!

2012. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

Aki írta hogy ebben dolgozik:

Igen, te mivel nap mint nap ilyenekkel találkozol neked már eleve így áll rá a szemed erre....apuka ránézett a lányára mert kopogás nélkül ment a szobába, erre te konkrétan mint bűnözőt említed majdhogynem akit leültetnél szexuális zaklatásért. Ez nem normális így. Ne akard tönretenni a lány agyát hogy még jobban bűnözőnek higgye az édesapját, csak mert te többet beszélsz szexuális bűnözőkkel, mint normális emberekkel.


Ez a lányzó nem ír semmi konkrétumot, semmit, ami eltérne a normálistól. Oké, kopogás - de ezt már tisztáztuk, hogy sok családban eleve nem szokás mert egymás előtt nem szemérmesek kezdettől, csak esetleg idővel. De ha a lány közli ezt, akkor ez meg is változhat és apukának is természetes lesz a kopogás.

2012. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

34. köszönöm a szavaidat, örülök hogy egyetértünk :)

Felnőttek vagyunk, mielőtt bárki felett pálcát törünk, ismernünk kell a részleteket. Nem ismerem a lányt aki panaszkodik, tehát nem fogom egyből gondolatban lecsukatni az apját. Mondjuk tény, az emberek sokkal jobban szeretnek máglyára vetni bárkit, a tények ismerete nélkül, pusztán azért, mert

1. akkor "helyzet van" és fröcsögni oly jó

2. aki valóban, ilyen környezetben dolgozik, ilyen munkaterületen, neki már mindenki gyanús aki férfi és nőre néz (mint ahogyan a csokigyáros is undorodva néz még a húsvéti csokinyuszira is a kertben)

2012. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

KEdves kérdezö: a legokosabb, amit tehetsz, hogy amikor ott van anyukád is meg apukád is, megkéred öket, hogy legyenek szivesek ne menjenek be a fürdöbe, ha te vagy benn, meg a szobádba is csak kopogtatás után, mert téged zavar, ha nem felöltözötten meglátnak.

Az meg, hogy apukád vesz betétet, még nem jelenti azt, hogy felfogta, hogy te már nem a KISlányának érzed magad, hanem felnött nönek, akinek kinos, ha a szülei rányitnak.

2012. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

"Mindenképp utána kell járni a dolgoknak." - és ezt a gyakorlatban hogy látod kivitelezhetőnek kedves #39-es válaszoló, anélkül, hogy erre rá menne a család, és a kérdező azt venné észre, hogy most már semmilyen apja sincs? És esetleg 1-2 év múlva - miután már megtanulta a saját nőiességét a maga helyén kezelni - a saját fejét verné a falba??? (mert hát láthatóan az a fő, teljesen természetes, kamaszkori baja, hogy ezt még nem tanulta meg)

Mert persze egy valódi szexuális erőszaktevő az teljesen más kategória, attól pont szabadulni akar az érintett is, meg a család is... és ezt 10 év múlva is így fogja gondolni...

2012. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
mondd el anyukádnak, hogy vagy megbeszéli ezt apáddal, vagy mész a családügyisekhez.
2012. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
94%

hát nem tudom, de az én apám nem nyitott rám véletlenül a fürdőben vagy a szobában. Ha igen, nem mosolygott és nem tévedt a keze a fenekemre.

Ellenben anyám párja már emelte fel a takarót és éjjel fogdosta a mellem, 14 voltam ekkor, erre ébredtem fel. Van különbség molesztálás és véletlen között. Szerintem ez nem véletlen.

2012. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
"hát nem tudom, de az én apám nem nyitott rám véletlenül a fürdőben vagy a szobában. Ha igen, nem mosolygott és nem tévedt a keze a fenekemre." - utolsó, azt azért tudod, hogy ezt az eseménysort te kombináltad így össze a kérdés tök különböző állításaiból...
2012. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi.Otthon van,nem muszáj mindig kopognia,itthon én sem szoktam.A zsepivel betömés nem megoldás,simán ki is eshetett,ragaszd le inkább belülről.Nem biztos hogy lesett a lyukon,lehet hogy valamit nézett az ajtón,vagy a földön stb.Lehet hogy félreérted és beképzeled az egészet.
2012. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!