Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a 44 éves apám...

Mit tegyek ha a 44 éves apám "molesztál"? Sürgős?

Figyelt kérdés

az ő állítása szerint mindig "véletlenül" történtek azok amik. az egész ott kezdődött, hogy a ballagásomkor amikor fényképezkedtem vele, ugye átölelte a derekamat, amikor megvolt a kép "véletlenül" lejjebb csúszott a keze. meg egyik nap fürödtem (nem szoktam bezárni az ajtót, mert amúgy is rossz a zárunk és csak beragadnék) de anyuék sosem jönnek be ilyenkor. szóval apám egyszer mégis bejött azzal az okkal, hogy csak a tiszta törülközőket hozta be, és kifelé menet mosolyogva távozott. az meg már többször is előfordult, hogy nézte "véletlenül" hogy kopogás nélkül bejött a szobámba, amikor öltözök át. az, hogy honnan tudja mikor öltözök jó kérdés, de arra is gondoltam már, hogy a kulcslyukon néz. egyszer betömtem zsepivel.. másnap reggel viszont már nem volt benne. amikor rákérdezek ezekre, hogy miért csinálja, csak nevet rajta, de nekem igenis kellemetlen. anyunak már elmondtam ezeket, de nem hitte el.

segítsetek, nagyon fontos!

16/L


2012. aug. 10. 21:07
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, ha szülők azt szokták meg, h csak úgy bejárkálnak a fürdőbe, meg nyitott WC-ajtónál pisilnek, meztelenkednek meg mittudomén. De a gyerek, ha másképp akarja, tiszteletben kell tartani! A 8 éves unokahúgom, most kezdett el szégyenlős lenni, elvonul átöltözni. A fürdőszobában se nyitok rá, pedig még pelenkáztam is, mikor kicsi volt. De már nem kicsi, igényei vannak. Az ilyesmit komolyan kell venni, különben egy életre sérül a szülő-gyerek viszony.
2012. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

A nem-kopogásnak sok oka lehet. Sok szülőnek valóban furcsa hogy egyik napról a másikra kopognia kell a gyerekhez, főleg a férfiaknak, akik ugye nehezebben érzékelik a tinivé érést, mint az anyukák. Lehet hogy annyi történt, hogy apukás nem annyira érzékeny a változásokra a korodbeliek esetében, ezért neki eszébe sem jut hogy már illene kopognia mielőtt bemegy a szobádba. Az pedig, hogy néz téged valahol, hát lehet szimpla bambulás is, vagy egyszerűen csak saját maga döbbenete hogy a szeme láttára felnőtt lett a kisgyerekéből. Magyarán: elkezdi észrevenni a változásokat, és néha bambulva veszi tudomásul őket.

Ezek a dolgok tehát nem bizonyítékok semmire sem, ezek nem molesztálások.......ezek egy kevésbé érzékeny apa reakciói a felnőtté érő lányuk változásaira.


Mindazonáltal te ismered (elvileg ismered...), tehát te tudod, hogy a nézése "bambuló" vagy "vágyakozó", bocsi de nem tudom más szavakkal leírni a különbséget. Mert persze, sokmindenről hall az ember, valóban vannak családon belül is borzalmas dolgok, mivel nem ismerjük a családod, nem tudhatjuk, mi ez esetben a helyzet. Apukád valóban perverz te meg szegény áldozat vagy, vagy pedig apukád csak sodródik a felnőtté válásod nehézségeivel amikkel ő is szembekerül, te meg gyanúsítgató vagy és így akarsz elérni valamit. Tényleg bocsi, de mivel idegen vagy, nem ismerlek, nem tudom eldönteni azok alapján, amit leírtál, hogy apukádnak kéne egy "tasli", vagy neked. (ha apukádnak, akkor természetesen az osztályfőnök vagy a gyermekvédelmi jó megoldás, ha azonban te vagy aki túlreagálja, meg fog szűnni, amint kinősz a tinikorból)


Egyik válaszoló kommentjére reagálva: fiatal vagyok, és nem prűd, de azért a prüdéria és az alapvető illem nem összekeverendő! Én személy szerint örülök hogy nem látok nyáladzó szerelmeseket a buszon, én sem tettem ilyet soha. Egyszerűen a magánélet, a testi kontaktus (amennyiben túlmegy egy bizonyos fizikai határon)nem tartozik a nagyközönségre. MIkor kislány voltam, sokszor láttam olyan párocskákat a buszon, akik konkrétan úgy smároltak, hogy a nyelvük tövét is látta az egész utazóközönség...........hát ez minden volt, csak gusztusos és szívderítő nem. Más egy szájrapuszi vagy ha átöleled, fogod a szerelmed, párod, férjed kezét, és megint más az a fajta viselkedés, amikor konkrétan (sorry, de ez a tény) a fiú hegyes gatyával markolássza a csaja fenekét a megállóban a buszra várva. Ez már a parasztság kategória. Szerintem.

2012. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

32. vagyok, még egy gondoltat az apuka-leány kapcsolathoz: ha itt most páran, a pontos részletek ismerete nélkül máris elkezdenek fröcsögni, hogy "hő micsoda disznó apád van jelentsd fel", közben meg valóban szegénynek esze ágában sincs "molesztálni", na ezzel aztán valóban ellene fordítanak tégeg.............................bizonyosodj meg, mielőtt bármelyik oldal vagy vélemény szerint cselekszel. Ez fontos.


Ugyanis attól, mert Pirikét az apja molesztálás miatt nézte tusolás közben, attól még Juliska apukája talán csak egy szimpla családapa aki nem fogta még fel, hogy a lánya nővé ért, ezért idő kell neki.

2012. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

32-33. nagyon jól írsz és nagyon igazad van!


Milyen öröm itt ennyire árnyalt, intelligens, bölcs, reflektált hozzászólást olvasni!!!!! :) :) :)


Kérdező, halld meg!

2012. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

de az hogy nem tudja hogy nővé értem (már bocsánat) de ez hülyeség, néha pl ő vesz anyu helyett betétet szóval jól tudja, hogy mi a helyzet.

elolvastam mindegyik választ és köszi hogy próbáltok segíteni, bezárkózni a szobámba jó ötlet lenne, viszont nem maradhatok ott örökre. és ha így látja, hogy "megfutamodom" akkor ki tudja lehet felbátorodik és valami mást tesz legközelebb.


ami talán érdekes lehet még, hogy régen nem volt ilyen, sőt nagyon jó kapcsolatunk volt, mindig elvitt ide oda és sokat szórakoztunk, csak mostanában kezdett ilyen lenni, illetve a ballagásom óta.


"Mi lenne,ha a telefonodat felvételre állítanád és számon kérnéd az apádat.Hátha mond valami olyat,ami bizonyíték erejű lenne."


ezt mindenképp kipróbálom!

2012. aug. 11. 10:02
 36/49 anonim ***** válasza:
Amiket eddig leírtál azok alapján apukád nekem nem tűnik perverznek!
2012. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 drops válasza:
66%
Igen, bizonyára képzeleg a kiscsaj, túlreagálja...nehogy már az aput kínos helyzetbe hozzuk, mert nincs azzal tisztában, hogy a kicsilánya lassan nővé érik. Persze, zárkózzon csak be, kerülje az apját, majd ezzel megoldódik minden. Aztán egyszer majdcsak arra is gusztusa támad, hogy messzebbre is elmenjen. Benne dolgozom...családon belüli szexuális molasztálás...apa lánya kontaktusban...erőszak nem történt...apu trágár szavakkal becézgette kislányát, hozzá is ért csupán "apai" jogainál fogva...ja hogy a melléhez és a nemi szervéhez? Mondom, erőszak nem történt, apu csak nem tudta, hogy ilyet nem illik csinálni a saját gyerekével...csücsült is érte pár év...döntsétek el, hogy jogosan, vagy nem...a bíró szerint igen. Túl sok hasonló esettel találkoztam már ahhoz, hogy azt mondjam, ez a kislány csak kamaszos hévvel túlreagálja, apu meg tök jó fej, csak hülye, mint a segg, hogy nem ébred rá magától arra, nem illik egy kamaszlány intim szférájába így betolakodni. Bocs az iróniáért, de én nem látom ennyire derűsnek a történetet, ám ez legyen az én problémám...
2012. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim válasza:
43%
Túlreagálod. Mondom én ezt nőként.
2012. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút nincs túlreagálva,mondom én is nőként anyaként.Nekem eszembe sem jut kamasz fiaimhoz bemenni a fürdőszobába,vagy kopogás nélkül bemenni a szobájukba.Ahogy egy szülő elvárja hogy tiszteljék a magánszféráját úgy egy kamasznak is joga van hozzá hogy tiszteletbe tartsák.A kedves apuka meg menjen el biológia órára ,természetes az hogy az ember nem bámulja a gyerekét meztelenül ,nem akkor visz be tiszta törölközőket ha más bent van.Az hogy a legtöbb szülőnek természetes hogy nem tartják tiszteletben a gyerekük kívánságát az őket minősíti.Szerény véleményem. Mindenképp utána kell járni a dolgoknak.
2012. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"Mondom, erőszak nem történt, apu csak nem tudta, hogy ilyet nem illik csinálni a saját gyerekével...csücsült is érte pár év...döntsétek el, hogy jogosan, vagy nem...a bíró szerint igen." - kedves drops, tudod, a törvényeket is emberek hozzák, bíráskodni is emberek bíráskodnak, innentől kezdve ugye erre sincs objektív mérce. Mondok neked erre példát: ugye az egész kontinentális Európában nem büntetőjogi kategória egy középiskolás diák és tanára közös beéleegyezésen alapuló szexuális kapcsolata, szimpla fegyelmi ügy, általában elérik, hogy egymástól ne legyenek függő/zsarolható viszonyba, oszt ennyi. Személy szerint 3 ilyent ismertem, 2-ből házasság lett az iskola után... az USA-ban ez akkora bűnügy, ami tömeghisztériát képes kiváltani, és évtizedeket lehet ülni érte. Európában ugye általában 13-16 év között van a szexuális beleegyezési korhatár - nálunk 14 az első magyar Btk, a Csemegi - kódex óta folyamatosan:) - az USA egyes tagállamaiban meg 18 és minket európaiakat ezen két ok miatt "pedofil-földnek" tartanak. Amikor a jelenlegi párommal összejöttünk, Ő 17 éves volt, én meg ugye egy törvénytisztelő magyar állampolgár. Kaliforniában ugyanezzel veszélyes, nyilvántartott szexuális bűnöző lennék - a magyar lakosság felével együtt kb:)... és lehet sorolni a különbségeket napestig ... ezért beszéltem értékrendi és szociokultúrás különbségekről az előbb. Namost, ha belegondol az ember, innentől egyébként egy általad említett, nem egyértelmű szexuális erőszakról szóló eset valójában erős lutri, nagyban függ attól, hogy milyen bírót-bírókat fog ki a delikvens... olyant, akik pozitív példát látnak az USA ilyentén dolgaiban, vagy olyant, aki egyértelműen veszélyes, negatív példát - mint mondjuk én magam... az egyértelmű szexuális erőszak az azért szerencsére más káposzta, annak legalább erősen hasonló a megítélése a világ nagyobbik felén.


Szóval az a baj a Kérdező kérdésével, hogy nincs ebben semmiféle abszolút mérce, az adott országnak vannak szokásai, törvényei, amelyek erősen függenek a helytől és az időtől. És mindig annak lesznek ezzel a témával nehézségei, aki ettől tér el - akármelyik irányban.

2012. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!