Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a 44 éves apám...

Mit tegyek ha a 44 éves apám "molesztál"? Sürgős?

Figyelt kérdés

az ő állítása szerint mindig "véletlenül" történtek azok amik. az egész ott kezdődött, hogy a ballagásomkor amikor fényképezkedtem vele, ugye átölelte a derekamat, amikor megvolt a kép "véletlenül" lejjebb csúszott a keze. meg egyik nap fürödtem (nem szoktam bezárni az ajtót, mert amúgy is rossz a zárunk és csak beragadnék) de anyuék sosem jönnek be ilyenkor. szóval apám egyszer mégis bejött azzal az okkal, hogy csak a tiszta törülközőket hozta be, és kifelé menet mosolyogva távozott. az meg már többször is előfordult, hogy nézte "véletlenül" hogy kopogás nélkül bejött a szobámba, amikor öltözök át. az, hogy honnan tudja mikor öltözök jó kérdés, de arra is gondoltam már, hogy a kulcslyukon néz. egyszer betömtem zsepivel.. másnap reggel viszont már nem volt benne. amikor rákérdezek ezekre, hogy miért csinálja, csak nevet rajta, de nekem igenis kellemetlen. anyunak már elmondtam ezeket, de nem hitte el.

segítsetek, nagyon fontos!

16/L


2012. aug. 10. 21:07
1 2 3 4 5
 21/49 drops válasza:
Nos, ha az édesanyád kételkedik az általad elmondottakban, egyet tehetsz: keresd fel a lakóhelyed szerinti illetékes gyermekjóléti szolgálatot. Ott elmondod a panaszodat, ők jegyzőkönyvbe veszik, és a többit már intézni fogják, de készülj fel rá, hogy bevonódik mindkét szülőd, sőt akár a rendőrség is. Ha betöltötted már a 16-ot, és van olyan rokonod, akihez elmehetnél lakni, pl. nagyszülő, a gyámhivatalnál kérheted a szülői ház elhagyását, de ennek a megindításában is tud segíteni a gyerekjóléti szolgálat vagy központ.
2012. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 drops válasza:
100%
Basszus (már bocsánat), de végigolvastam a reagálásokat, és megdöbbent, ahogy egyesek azt írják, a leány reagálja túl, vagy félreérti, és ez nem molesztálás. Hölgyeim, ez igenis molesztálás, és a leányzónak nem az a dolga, hogy elbújdokoljon az apja elől, vagy kicseréltesse a zárakat...az ő dolga segítséget kérni,akár magánembertől (amit meg is tett, lsd anya), akár hivatalos személytől. A szexuális zaklatással ugyan csínján kell bánni, de komolyan is kell venni még a gyanúját is!
2012. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Mi lenne,ha a telefonodat felvételre állítanád és számon kérnéd az apádat.Hátha mond valami olyat,ami bizonyíték erejű lenne.Természetesen egyet értek sok előttem szólóval,de azt már nem írom le:zár,kopogás.Én azért elsétálnék a családsegítőbe és elmondanám,hogy milyen rossz érzéseim vannak és mire figyeljek oda jobban,vagy mit javasolnak.
2012. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

Hívd a kék vonalat! 116 111

http://www.youtube.com/watch?v=WSbMUzJ_-KA

2012. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
na akkor elmondom az én sztorimat,én is fiatal lehettem,koromra már nem nagyon emlékszem,de olyan 10 körüli lehettem.És volt mikor lent elkezdett simogatni,és kérdezgette hogy jó érzés e,volt e már orgazmusom,a fürdőszobába hozzám is mindig bejött,volt mikor éjszaka bejött a szobámba és arra ébredtem fel,hogy a felhúzta a takarómat lent,és nézett,egyszer pedig anyu buktatta le,hisz a kulcslyukon nézett,de nem mertem szólni,míg végül anyu veszekedett velem,miért viselkedek apuval ilyen rosszul,és megmondtam neki,ha nem zaklatna akkor nem lenne ez,nem akarta elhinni,de apu nem tagadta le,azt mondta több ilyen nem lesz,és hogy jót akart,után talán még kétszer volt ilyen eset,de több nem,soha nem lettem egyedül hagyva vele,és az életemet is megpecsételte,a páromnak nem merem elmondani hisz meggyűlőlné.Tanácstalan helyzet.
2012. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Ezek ellen nem tudsz mit tenni,legfeljebb kerüld el messzire amennyire csak lehet,zárkózz be a szobádba


Csak akkor tehetsz már ez ellen valamit ha megtörtént a baj sajnos :/

2012. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
15%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem túlreagálod. Nekem is volt egy időszakom, amikor beképzeltem magamnak, hogy apám molesztál. Aztán most, felnőtt fejjel, meg öl a lelkiismeret, hogy hogyan feltételezhettem ilyesmit?


Szóval próbáld meg megközelíteni az ő oldaláról. Biztos furcsa neki is, hogy a kicsi lánya fejlődik, nőiesedik. Furcsa azt látnia, hogy kész nő vagy, de valahol mégiscsak a kicsi lányaként tekint rád.

Volt, hogy az én apám is bejött egyszer a fürdőszobába. Nagyon mérges voltam, aztán amikor leszidtam, akkor lemagyarázta, hogy neki eszébe sem jutott, hogy ez engem zavarhat, hiszen a kislánya vagyok, és nem gondolta volna, hogy szégyenlősködöm. Anyukám felvilágosította, hogy 15 évesen már nem vagyok kislány, és tényleg tiszteletben kéne tartani az intimitásomat. Onnantól kezdve nem volt semmi baj. Szerintem akkor esett le neki, hogy már "nőcis" vagyok, és nem gyerek. :)


24/n

2012. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
81%
engem a nevelőapám lesett már többször anyu dolgozott és bementem a fürdőbe berakni 1 mosást és ahogy hajolgattam a szennyestartóba láttam hogy lesett mert tangába voltam akkor mindig körülöttem nyüsgött és öltöztem és engem lesett és résnyire nyitvavolt az ajtó észrevettem és pofánvágtam hogy akadjon le rólam és elkapta a kezem és elkezdett nyalogatni a nyomorult féreg és a porszivócsővel adtamneki
2012. aug. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, szerintem is túlreagálod, itt az általad leírtak alapján sokkal inkább szimplán eltérő értékrendről, szociokulturás különbségről lehet szó. Nekem pl. az a tök természetes, hogy nyugodtan ki-be járkálunk, amíg a másik fürdik, akár leállunk beszélgetni, és rohadtul nem tudnék mit kezdeni azzal, ha valaki kitalálná, hogy holnaptól ne így éljek a saját házamban, mert ez őt zavarja. És bár valszeg megpróbálnék figyelemmel lenni rá is, azért még x-szer megesne, hogy bevágtatok, amíg fürdik, és akár leállok vele dumálni, mert ez a reflex, ha nem figyelek oda, ezt szoktam meg több évtizede. Ahogy az is természetes, hogy időnként hozzáérek a beszélgető partneremhez, amivel az USA-ban simán meg lehet nyerni egy zaklatási pert. Namost, hála a médiának, illetve az ott sulykolt dolgoknak, a TE korosztályod egy jelentős részének az lett a "normális", amihez az én korosztályom kb úgy áll, mint a burkához - egy más kultúra furcsa szokása, amihez nekünk semmi közünk... tehát egyszerűen az van, hogy itt a generációs különbség - szerintem sajnos - szociokultúrás különbségbe ment át.

(épp a minap jutott eszembe, hogy az én anno volt fiatalságomban teljesen mindennaposak voltak az autóbuszon enyelgő fiatal párok, és most jó ideje egy darabot nem látok belőlük, de még egymás ölében ülőt se - hát hova jutott ez az ország, prűdfölde lettünk? - én személy szerint nagyon nem szeretném, ha az USA biblia-övi részének prűdsége válna itt is valamiféle mértékké)

2012. aug. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

"Azért írtam hogy véletlenek nincsenek,mert pl miért nem kopog??"


Vannak családok - és meglepö módon elég sok - ahol a szülöknek az a természetes, hogy a gyerekhez be lehet járkálni kopogtatás nélkül, mert az csak gyerek.


Olvass utána akár ezen az oldalon is, rengeteg tininek van gondja ezzel

2012. aug. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!