Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy álljam meg, hogy ne...

Hogy álljam meg, hogy ne költsek el azonnal 5000 ft-ot?

Figyelt kérdés
A szüleim ma lemennek a nyaralónkba, jövőhét péntekig egyedül leszek itthon. Megfőzve megvan, egész hétre, meg van mirelit cucc a fagyóba. Anyukám indulás előtt adott 5000 ft-ot. (tegnap nem talált hamburger húst, meg bucit tehát az már mínusz).Eddig ha kaptam pénzt azonnal a seggére vágtam. Azonnal. Most nem akarok itthon lenni úgy egy hétig,hogy pénzem 0. Nem tudok magamnak esetleg egy üdítőt megvenni,vagy egy szelet csokit,mert elköltöttem hülyeségekre.(pl hajfesték, smink,gyorskaja,vagy épp egy új póló) Hogy tudnám megállni,hogy ne költsem el? Bulizni nem fogok elmenni, ez 100%.Csak ha vásárolok annyira elragad a hév.
2012. aug. 3. 13:29
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Semmi gond.neked elnézem. :)
2012. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

kicsit előre rohanok, de sztem hasznos dolgokat mondok neked.


nos, nem csak a jelenben kell megtanulnod bánni a pénzzel, és vigyázni rá, hanem a jövőben is, amikor majd felnőtt leszel, és elköltözöl. mert iszonyat jól hangzik, h keresel egy hónapban 120-150et, de ha ezt mind ruhára meg hamburgerre vered el, akkor mehetsz kuncorogni kölcsönért, h befizesd a számlákat, vegyél sampont, egyél normális kaját.


még nem késő, kezdd el trenírozni magad most! határozd el, hogy csak a hamburgernek valót veszed meg, és a pénzt úgy őrzöd mint a Szent Grált.


vizet inni sokkal egészségesebb mint cukros vackokat. vegyél pár üveg ásványvizet, csavarj bele egy citromot, meglátod milyen frissítő és jó ízű lesz. jobban oltja a szomjad mint az a sok műanyag.


én pl minden hónapban kiszámolom, h mire mennyit költhetek, és csak akkor engedek a csábításnak, ha már be vannak fizetve a számlák, ment a megtakarításba a szokásos összeg, és van otthon elég kaja. fizu előtti napon elmegyek egy kellemeset shoppingolni a kedvenc turimba, mindenféle bűntudat nélkül, hiszen az már tényleg a felesleg, lévén, h van biztonsági tartalékpénzem, ha netán beütne a krach, és költeni kéne valami halaszthatatlanra.

2012. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szia, én épp ugyanígy vagyok most itthon, akartam is kérdezni hány éves vagy, és nincs-e kedved valami közös programhoz...

de aztán legörgettem, és nincs pedofil hajlamom...:DDD


Azért az 5.000-, Ft k*rva kevés egy hétre. Én azért vettem magamnak kaját, de pl. főzni nem tudok, és hát a 3.-4. naptól bizony elfogy a kész kaja...

Utána meg párizsin, kenyéren élni... :(


Szerencsére bejött egy jó ötletem, most 140ezrem van itthon...:DD, szülők meg holnap jönnek...


Viszont én meg egész nap csak aludtam míg ők elvoltak. Se egy buli, se egy kis kimozdulás... :(

2012. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
úgy nem költöm el, hogy úgy vagyok vele, hogy mi van ha valami fontosabbra kell az a pénz...
2012. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!