Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy álljam meg, hogy ne...

Hogy álljam meg, hogy ne költsek el azonnal 5000 ft-ot?

Figyelt kérdés
A szüleim ma lemennek a nyaralónkba, jövőhét péntekig egyedül leszek itthon. Megfőzve megvan, egész hétre, meg van mirelit cucc a fagyóba. Anyukám indulás előtt adott 5000 ft-ot. (tegnap nem talált hamburger húst, meg bucit tehát az már mínusz).Eddig ha kaptam pénzt azonnal a seggére vágtam. Azonnal. Most nem akarok itthon lenni úgy egy hétig,hogy pénzem 0. Nem tudok magamnak esetleg egy üdítőt megvenni,vagy egy szelet csokit,mert elköltöttem hülyeségekre.(pl hajfesték, smink,gyorskaja,vagy épp egy új póló) Hogy tudnám megállni,hogy ne költsem el? Bulizni nem fogok elmenni, ez 100%.Csak ha vásárolok annyira elragad a hév.
2012. aug. 3. 13:29
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

nem, nem kívánós vagyok. De szívesen ennék. Annyi pénzért meg, amennyit elkérnének 2 hamburgerért ami fullos, megveszem a husit meg a puffancsot! :D

Pl, üdítőért? abból nincs itthon, csak egy fél üveggel.

Rengeteget vagyok egyedül. Lemennek a haverjaikkal, hagy menjenek.


Feleségnek 5*-os vagyok, mert istenien sütök,főzök.Anyum, és nevelőapum is meglepődik rajtam néha :D

A pénzzel vannak némi bajaim :$

2012. aug. 3. 14:03
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy üveg szörpöt és idd azt,az sokkal olcsóbb,mintha megvennéd a bolti üdítőt.Esetleg csinálj limonádét,akkor még kevesebből kijössz.Én mondjuk vizet iszom,az meg a legolcsóbb.:)

Tök felesleges üdítőért lemenned a boltba,mert tuti többet fogsz költeni,mint amennyit eredetileg szántál rá.


off: Mellesleg nem feltétlenül attól lesz valaki jó feleség,hogy tud főzni.


22/N

2012. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Lehet megpróbálkozom a szörppel :D



De azért előny,ha az asszony nincs elveszve a konyhában :D

2012. aug. 3. 14:20
 14/34 anonim ***** válasza:
12: szerinted mitől jó feleség valaki?
2012. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Szörpöt igyál, vagy vizet. Esetleg vannak az italporok, ha szereted, próbáld meg.

Majd írd meg, hogy sikerült ez az egy hét neked.

2012. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Meg fogom írni! :)

A vizet nem szeretem :S túl sokáig volt ilyen téren kinyalva a s.ggem. :S :D

2012. aug. 3. 14:54
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Mondok jobbat: a szüleim elmentek egy hétre nyaralni, hagytak a hűtőben egy kis spagettit (amit én már nem eszek meg, mert csak frissen eszem meg a tészta ételeket). Pénzt elfelejtettek hagyni. Nem hogy 5 ezret, még egy 5 forintost sem. Van kutyánk, macskánk, de nekik sem volt itthon kajájuk. Fagyasztó üres. :D Mondjuk szerencsére nekem van itthon pénzem mert dolgozok egész nyáron egy héten 3-4 napot, meg még a ballagásiból is van, így hétfőn bevásárlással kezdtem, majd felhívtam őket telefonon, hogy úgy készüljenek, hogy ezt vissza fogom igényelni, ahogy hazajöttek. :D De ők is csak röhögtek, hogy hogy lehetnek ilyen hülyék, hogy elfelejtettek pénzt hagyni. A kajával nem volt gondom amúgy, mert tudok főzni, így még örültem is, hogy nem hagyták tele a hűtőt "kötelezően elfogyasztandó" kajákkal, frissen tudok főzni magamnak minden nap, vagy minden másnap. Eddig 10 ezer forintot költöttem el, vettem húst, zöldségeket, de volt néhány kozmetikum amit szintén meg kellett vennem, mert pl. pont elfogyott a samponom, meg ilyenek. Bár próbáltam spórolni, főleg így, hogy a saját pénzemet kellett költeni, de azt sem szerettem volna, ha a szüleimnek a fél havi fizetésüket le kell passzolniuk amint hazaérnek. Szóval csak olyan dolgokat vettem meg amiket felhasználok, vagy ha nem is használom fel egyből, jó helyen vannak a fagyasztóban, és legalább a szüleimnek sem bevásárlással kell kezdeniük a hetet ha hazaérnek. A listás módszer jó szerintem, nézz szét, hogy mire van szükséged, írd fel egy listára és nézz utána a neten, hogy ezek kb. mennyibe kerülnek. Add össze, és meglátod, hogy elég-e rá 5 ezer forint. Ha nem, akkor húzd le a listáról azokat, amik a legkevésbé szükségesek, és csak a fontosabbakat vedd meg. De szerintem a hamburgert hagyd akkorra, mikor a szüleid hazaérnek, egy hetet kibírsz nélküle, úgy gondolom. :) Legfeljebb vegyél egyet egy hamburgeresnél 3-400 forintért, hogy egy kicsit enyhítsd a vágyad. :D
2012. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

főleg arra is hagytak pénzt :D ha kapott volna anyu tegnap, akkor tuti csak a felét kaptam volna meg :D báár, van egy hamburgeres, ahol 250 a hambi, mert zárás előtt féláron van minden :D Csak ha már veszek, akkor a barátomnak is, és próbálom számolgatni,hogy hogy jövök ki jobban :D

Még szerencse,hogy volt otthon pénzed. :))

2012. aug. 3. 15:34
 19/34 anonim ***** válasza:

oszd be, és ne költs többet!!!

ha kevesebbet költesz, pl csak 500 ft-ot egy nap, akkor hét végéig több pénzed marad!!


vedd meg a legolcsóbb kajákat, pl saját márkás, mert ezekben is ugyanaz van mint a díszes csomagolásban ( a csomagolás kerül annyiba).

2012. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
én meg már vagy 4 hónapja őrizgetek 5000 ft-ot...
2012. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!