Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak....

Családon belüli erőszak. Miért mennek bele a nők? És miért nem akarnak azonnal szabadulni belőle?

Figyelt kérdés

(és zárójelben megjegyezném, hogy milyen érdekes, hogy nekem és egy két "jófiú" ismerősömnek milyen nehéz párkapcsolatot kialakítania.)


* amikor azt írtam, hogy nők, a nők többségére gondoltam és nem minden nőre!


Vannak olyanok is akik rendesek és rendes férfit keresnek. Csak kevesen...


2012. júl. 6. 12:59
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
stockholm szindróma?
2012. júl. 6. 13:03
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
mert mondjuk nincs hová menekülni? A rendőrség nem jön ki, a pasit eltüntetni nem tudja, szóval? ha meg van félemlítve, hogy megölöm a gyereket meg hasonlók, na, akkor mit lépjen?
2012. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
amikor a férfi nincs otthon csomagolás, és költözés a szülőkhöz, barátokhoz...
2012. júl. 6. 13:05
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Nézd, ahány ház, annyi féle erőszak. Néhány nő akár tudatosan, vagy tudat alatt provokálja a párját, hogy verje meg. Más nő nem akarja, hogy bántsák, de úgy van vele, hogy tulajdonképpen megérdemli... Azok a nők, akik bármilyen okból kifolyólag, de eltűrik, hogy megalázzák és bántsák őket, komoly lelki problémákkal küzdenek, és nekik nem olyan egyszerű (főleg x gyerek után) felállni és azt mondani, hogy elég! Ha egy nőben van önbecsülés, eleve nem kerül össze olyan alakkal, akiben az agresszió szikrája is megvan. 25N
2012. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
azt hiszem kezdem érteni :)
2012. júl. 6. 13:06
 6/24 anonim ***** válasza:
amég nem te vagy benne a helyzetben addig könnyű mondani hogy amikor a férfi nincs otthon csomagolás, és költözés a szülőkhöz, barátokhoz...
2012. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

kifogásokat mindig lehet keresni.


csak nem bírom elviselni, hogy egyesek nem képesek változtatni a helyzetükön, csak sajnáltatják magukat.

2012. júl. 6. 13:08
 8/24 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előzőeknek, de azt sem szabad elfelejteni, hogy sokan nagyon gyávák és életképtelenek: nincs munka, sz..r a fizetés, még önmagát sem tudná egyedül fenntartani, és ha nincs szülő, vagy nem fogadják be sehol, akkor inkább nyel. Tulajdonképpen kölcsönösen kihasználják egymást a pasival, csak ki ilyen, ki olyan céllal. És hát valamit valamiért...
2012. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Az a legritkább, hogy sajnáltatják magukat, inkább próbálják még a közvetlen környezet előtt is titokban tartani. (És zárójelben megjegyezném, attól, hogy te és a "jófiúk" nem tudtok csajozni, még nem jogosít fel arra, hogy ilyen szerencsétlen sorsú nőkön "csodálkozzál".)
2012. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk is ez volt, apukám jó 20 évig rendszeresen verte anyámat. Mert anyám mindenért (a legapróbb marhaságért is) ordít, mint a sakál, és az van, amit ő akar, különben menj a halál f@szára... Aztán, ha belemelegszik, elkezdi ordítani, hogy "gyere, üss meg!" Természetesen ő is panaszkodott másoknak, hogy megint jól helybenhagyta apám, és apám volt a szemét. Közben apám normális családban nőtt fel, a legdurvább káromkodás amit otthon hallott az a rézfán fütyülő rézangyal, de anyám sokáig ki tudta belőle hozni az állatot. Most már ordíthat vele, ahogy akar, nem érdekli, otthagyja. És nem váltak el, pedig anyám félre is lépett.


Persze nem mondom, hogy minden nő, akit bántanak olyan, mint az anyám, mert tényleg sokféle oka lehet, amiért valaki hagyja, hogy bántsák. Az én exem rendszeresen megpofozott, ha valami nem tetszett neki, és én ezt olyan természetesnek vettem, mint azt, hogy reggel felkel a nap. Aztán volt néhány hír a tévében, hogy xy megölte az élettársát, meg csak gyűltek a sötét fellegek, és végül kirúgtam. De én azokat is megértem, akik nem akarnak a szülőknél, barátoknál gyedből/gyesből pici gyerek(ek) mellett új életet kezdeni, mert nem egyszerű.


Egy biztos: bárki bármit mesél neked, hogy miért bántotta a párja, egyáltalán nem biztos hogy úgy volt. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki szégyenli ezt az egészet, az egy árva szót nem szól senkinek, csak éldegél csendesen, mintha mintaférje lenne. Sokkal több nőt bánt a párjuk, mint hinnéd, és sokkal több férjet terrorizál a felesége, vagy ver meg, mint gondolád.

2012. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!