Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi erőszak kezdeményezésé...

Családi erőszak kezdeményezésénél lehet már jogi útra terelni a dolgot?

Figyelt kérdés
nemi erőszakról van szó az esetben, 20 éves lány vagyok, és a testvérem próbált meg.. A történet hosszú, a kérdésem nem is ehhez kapcsolódik. Én nagyon félek a helyzettől, a következményektől, szívem szerint a szőnyeg alá söpörném, viszont a szüleim azt mondják nem lehet csak úgy elmenni a dolog felett. A konkrét dolog végül nem történt meg, csak erőszakoskodott és fenyegetőzött, és lett rajtam sérülés(kék lila folt,elég nagy). Az esettől eltekintve nem szeretném, hogy a testvéremnek ebből baja legyen, de édesapám jogi úton akarja intézni, és sakkban tartani, hogy soha többet a közelembe se jöjjön(amit én sem szeretnék). Elvileg van egy út, hogy látleletet készítenek, és ezután ha bármi történik csak be kell mutatni, hogy már volt előzményi erőszak is. Ez tényleg megvalósítható? Egy nagyobb beütéses foltról elhihetik, hogy nem csak nekimentem valaminek, hanem ő okozta a sérülést?:S nagyon félek az egésztől, bocsánat, ha kicsit össze vissza a kérdésem, de minél előbb intézkedni akarnak a szüleim. köszönöm előre is, bármilyen segítség jól jön:(
2012. júl. 3. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Apár miért nem veri el jól az idióta testvéredet???

Sajnos ez a látleletes dolog elég bizonytalan, nem tudod bizonyítani, hogy tényleg ő tette veled... :S

2012. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

mert félek a helyzettől..én akartam megoldani úgy, hogy ne legyen nagyobb ügy belőle,mert apa képes lenne megölni kb..de emellett félő, hogy tesó nagyobbat tudna ütni mint apa, és féltem apát:/

de a választ azért köszönöm:)

2012. júl. 3. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!