Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak....

Családon belüli erőszak. Miért mennek bele a nők? És miért nem akarnak azonnal szabadulni belőle?

Figyelt kérdés

(és zárójelben megjegyezném, hogy milyen érdekes, hogy nekem és egy két "jófiú" ismerősömnek milyen nehéz párkapcsolatot kialakítania.)


* amikor azt írtam, hogy nők, a nők többségére gondoltam és nem minden nőre!


Vannak olyanok is akik rendesek és rendes férfit keresnek. Csak kevesen...


2012. júl. 6. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
csomagol és megy? Meneküljön? A közös házból? Pasi meg élje ott a világát? Aztán majd nem keresi meg a nőt, hogy jobban szétverje, mi? Esetleg a befogadó családot is....
2012. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nem az én gondom Audrey... felőlem azt csinálnak, ami szeretnének.
2012. júl. 6. 13:49
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Ja, nem a te gondod? Biztos voltam benne, hogy csak színjáték részedről az okok keresése, te csak irigyled az ilyen pasikat, hogy nekik jut nő, neked meg nem. Pedig te mennyivel különb vagy náluk. Ugyi?
2012. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
azt hiszem nem kell különösebben irigykednem egy olyan kapcsolatra...
2012. júl. 6. 14:02
 15/24 anonim ***** válasza:
70%

"csak nem bírom elviselni, hogy egyesek nem képesek változtatni a helyzetükön, csak sajnáltatják magukat."


Akkor fogd magad, és menj, segíts nekik. Adj nekik otthont, ruhát, ételt, vagy bármilyen segítséget! Páran így könnyebben tudnak majd változtatni, te pedig el tudod majd viselni. Na?


Én nem tudom milyen egy nagyon erőszakos helyzetben, de abban biztos vagyok, hogy nem beszólni kell nekik, hogy "csak sajnáltatják magukat"!! Többek közt azért is mondja egy nő, hogy leesett a lépcsőn, ahelyett, hogy a férje agyonverte, mert mit kap érte? Ilyen lesajnáló beszólásokat, lenézéseket, mintha ő tehetne róla, hogy a 3x akkora férje elkalapálta! Gratulálok! Ha ennyire zavar, akkor mint már mondtam, ne beszólogass, hanem SEGÍTS nekik!

2012. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Azt hiszem tisztáznunk kell valamit: a világ nem egy óvoda, és nem én vagyok az óvóbácsi!


Minden felnőtt embernek kutya kötelessége saját magának megoldani a problémáit.

Nekem sem segített soha senki, amikor a padlón voltam.


Természetesen ha egy lány barátom kerülne ilyen helyzetbe szó nélkül segítenék neki. De az is csak a barátság miatt lenne.

2012. júl. 6. 14:10
 17/24 A kérdező kommentje:

különben akkor tényleg nem ő tehet róla, ha elrabolták és pincében tartják. de ha önszántából ismerkedett egy ilyen állattal... arra mit lehet mondani?

senki sem kényszerítette

2012. júl. 6. 14:12
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

az már rég rossz, ha valaki eljut arra a szintre, h a férje üsse.

a kulcs abban van, hogy ismerd meg jól a férfit, akivel összekötöd az életed, és gyereket vállalsz vele.

ha csak együtt éltek pár évig, gyerek nélkül, azért nagyobb eséllyel derülnek ki az elhallgatott dolgok, mint a gyors házasodásnál, meggondolatlan gyerekvállalásnál.


sok olyan nő van olyan helyzetben, aki szintén egy bántalmazó család elől menekült bele egy bántalmazó kapcsolatba. azt hitte megszabadul, aztán később még nagyobb pokol lett az élete.


nő vagyok, de én is azt mondom, hogy a nők a hibásak.

itt nem illik vicceskedni, de gondolom ismeritek a mondást: nem az a búza aki csinálja, hanem aki hagyja.

a pasi simán lehet agresszív állat, de nem kötelező vele összeházasodni meg gyereket szülni neki. csak az a baj, h a legtöbb nő álmokba ringatja magát, hogy majd miattam megváltozik.

az első és legfontosabb dolog, amit meg fogok tanítani a leendő lányomnak az az lesz, hogy a férfiak sosem változnak. és ha lehet, akkor legalább egy olyat fogjon ki, akinek szerethető, elviselhető apró hibái vannak, és nem alapból egy vadállat vagy iszákos, vagy felelőtlen.

2012. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
18: helyes! és sok sikert kívánok hozzá!
2012. júl. 6. 14:25
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Nálad nagyobb álszentet ritkán látni.


Anyámat 20 évig verte apám. És képzeld, hiába volt kiterjedt a rokonság, hiába futott, menekült, nem volt, aki segítsen neki. Ha valaki akadt, aki pár napig befogadta, apám ott termett, és a befogadó rokon, csak mert megijedt, csak,hogy csend legyen, és béke neki megint, kilökte anyámat az ajtón, és számára meg volt oldva a családi béke megint. Apámnak kiterjedt kapcsolatai voltak, bárhová mentünk, bármerre, és bármennyire elbújtunk, mindig megtalált minket. És anyámnak a 3 gyerekkel nem sok lehetősége maradt a menekülésre. könnyű azt mondani, hogy ha nincs otthon, fuss. Nem minden esetben kivitelezhető. Ha nem apám volt otthon, akkor egy cimboráját hívta, és őrzött minket. Ha anyám elment wc-re, apám, vagy a cimbi bizony rányitott, hogy valóban ott van-e. Akkor mégis hogyan fusson? És apám 10 évig mintaférj volt. A verésekről sem tudtunk mi a gyerekeik évekig!!!!!Pedig 1 házban éltünk. De akkor verte, mikor mi nem voltunk otthon. Apám közölte anyámmal, hogy őt megöli, minket meg elad qrvának, ha szólni mer valakinek róla. Anyám inkább befogta a száját, és tűrt, nehogy apám megtegye, amit ígért.

2012. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!