Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ezzel a...

Mit lehet csinálni ezzel a bolonddal?

Figyelt kérdés
A nagymamámról lenne szó. Bolond, de nagyon. Hogy miért mondom ezt, elmesélem az elejétől. Állítólag a szüleivel sem volt jó kapcsolata, most is mindenkit kikészít. Mikor megszületett anyukám, olyanokat mondott róla(és mond most is), hogy jobb lett volna megfojtani, mikor megszületett. 8 általánost végzett csak anyám, a mamám miatt. Ha kapott egy rossz jegyet, vagy eltűnt valamije, bement óra közepén és akkora patáliát csapott, hogy a szomszéd utcában is hallani lehetett. 8 osztály után elküldte hogy varrónőként melózzon, és mikor fizetés volt, elvette minden keresett pénzét. Az utcára nem engedte ki, az osztálytársai kiközösítették miatta, a tanárok meghúzták sorra, fő tárgyakból. Semmit nem kérhetett mert megverte esernyővel, és mikor ő elment valahová, bezárta a házba. Ezeket anyám mesélte nekem. A házisárkány most is velünk lakik, állandóan ordibál, mennyi számlát fizet, mennyit költ kajára. Vele szoktam menni a boltba, 300 forintot költ kajára. Persze, ehetetlen, a kaját meg úgy b*ssza elénk! És miközben ennénk, ordibál. Miközben fürdök, rám nyitja az ajtót, rászólok, menjen már ki, erre rám üvölt, miért vagyok ideges? Minden boltba, ahova jár, saját lányáról terjeszti, hogy k*rva, apámról meg hogy futtatja. Mondanom se kell, rólam is azt hiszi, ilyen vagyok. Pedig még csak 15 vagyok. Ő 66 lesz, szeptemberben, ahogy öregszik, egyre rosszabb vele a helyzet. 3 naponta pontban este 7 órakor porszívószik, és ráadásul hipochonder is. Mindenkinek azt mondja, elmegy WC-re, és úgy kell visszatuszkolnia a méhét neki. Cigifüggő, tüdőrákot is beképzelt már, meg agyrákot, megy mindig vizsgálatra, természetesen negatív eredmények vannak. Mit lehet vele kezdeni? Elviselhetetlen!

2012. júl. 30. 19:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
55%
Igen, elolvastam amit írtál, de akkor ha ennyiszer bukott, akkor neki nem kell dolgozni? Majd mi eltartjuk vagy mi van?
2012. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
80%
Le sem tagadhatnátok, hogy egy család vagytok. A nagyid a boltban, te itt hordasz össze a családról kígyót-békát. A baj az, hogy ez nálad is rögzülhet, mint anyukádnál. Amióta nagykorú ő tartozik felelősséggel a döntéseiért. Tehát az ő felelőssége is, meg apukádé, hogy neked ilyen légkörben kell felnőnöd. Velük beszéld meg, hogy költözzetek el, ha egyikőtöknek sem jó ez a helyzet.
2012. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%
Neked is elég sok vaj van a füled mögött...talán csiszolni kéne a hangviteleden, mert amíg ilyen kedves vagy az emberekhez, nem szívesen fognak neked segíteni. Tiszta nagyanyád vagy.
2012. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
De ha egyszer sehova nem veszik fel? Nem érted? Tudod itt hány ember keres munkát? Zalaegerszeg azt hiszed olyan hely, ahol akárhol munkát találsz?Ez egy kisváros, ahol semmi nincsen! Én meg mi rosszat mondtam a szüleimről, ha? Nem vagyok olyan mint ő! Egyszerűen nem értitek a helyzetet...
2012. júl. 30. 20:23
 25/36 anonim ***** válasza:
De megértjük, ami írtál, de olvasd el mit írt a 22. hozzászóló!!
2012. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Pánikban vagy, az tisztán látszik a válaszaidból.


Először is higgadj le, és olvasd el nyugodtan a válaszokat. Rá fogsz jönni, hogy itt eddig még mindenki segíteni akart neked, csak fogod fel támadásként!


És, tényleg, nincs mese, a szüleidnek kéne már lépni, tenni valamit. Már írtam, de megismétlem, mamád ilyen marad, sőt, a korral még rosszabbodni szokott a helyzet...


Tőlünk mit vársz? Megoldani ezt a helyzetet mi nem tudjuk, ezt beláthatod.


A szüleidnek kell sürgősen tenni vmit. Munka: közel a határ, akár felszolgálni, takarítani, idénymunkát vállalni stb.

2012. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Tudom mit írt, de hiába mondok akármit, nem csinálnak semmit!
2012. júl. 30. 20:34
 28/36 A kérdező kommentje:
Arra reagáltam így, h azt mondta a szüleimet sértegetem, de nem!
2012. júl. 30. 20:37
 29/36 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, rossz lehet ebben a légkörben élni. Még kicsit bírd ki, aztán lépj le kollégiumba vagy ilyesmi helyre...
2012. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Egy fiatalt (hány éves vagy? fiú vagy lány?) könnyen félvállról vesznek, ebben igazad lehet. Hol szóltál eddig? Mit mondtál? Lehet, hogy nem értették meg igazán, hogy milyen nehéz helyzetben vagy?
2012. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!