Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ezzel a...

Mit lehet csinálni ezzel a bolonddal?

Figyelt kérdés
A nagymamámról lenne szó. Bolond, de nagyon. Hogy miért mondom ezt, elmesélem az elejétől. Állítólag a szüleivel sem volt jó kapcsolata, most is mindenkit kikészít. Mikor megszületett anyukám, olyanokat mondott róla(és mond most is), hogy jobb lett volna megfojtani, mikor megszületett. 8 általánost végzett csak anyám, a mamám miatt. Ha kapott egy rossz jegyet, vagy eltűnt valamije, bement óra közepén és akkora patáliát csapott, hogy a szomszéd utcában is hallani lehetett. 8 osztály után elküldte hogy varrónőként melózzon, és mikor fizetés volt, elvette minden keresett pénzét. Az utcára nem engedte ki, az osztálytársai kiközösítették miatta, a tanárok meghúzták sorra, fő tárgyakból. Semmit nem kérhetett mert megverte esernyővel, és mikor ő elment valahová, bezárta a házba. Ezeket anyám mesélte nekem. A házisárkány most is velünk lakik, állandóan ordibál, mennyi számlát fizet, mennyit költ kajára. Vele szoktam menni a boltba, 300 forintot költ kajára. Persze, ehetetlen, a kaját meg úgy b*ssza elénk! És miközben ennénk, ordibál. Miközben fürdök, rám nyitja az ajtót, rászólok, menjen már ki, erre rám üvölt, miért vagyok ideges? Minden boltba, ahova jár, saját lányáról terjeszti, hogy k*rva, apámról meg hogy futtatja. Mondanom se kell, rólam is azt hiszi, ilyen vagyok. Pedig még csak 15 vagyok. Ő 66 lesz, szeptemberben, ahogy öregszik, egyre rosszabb vele a helyzet. 3 naponta pontban este 7 órakor porszívószik, és ráadásul hipochonder is. Mindenkinek azt mondja, elmegy WC-re, és úgy kell visszatuszkolnia a méhét neki. Cigifüggő, tüdőrákot is beképzelt már, meg agyrákot, megy mindig vizsgálatra, természetesen negatív eredmények vannak. Mit lehet vele kezdeni? Elviselhetetlen!

2012. júl. 30. 19:15
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon rossz lehet.

De sajnos én is azt mondom, hogy amíg az ő házában éltek, addig nem tudtok túl sok dolgot tenni. Gondolom anyukád dolgozik, tehát van pénze. Adjon ő kajára pénzt, menjetek el bevásárolni, főzzetek, és akkor esztek, amit ti csináltatok magatoknak.

A fürdőszoba ajtaját pedig csukd be rendesen kulcsra, gondolom nem megoldhatatlan.


Igazából elég kecsegtető dolog lenne őt bezárni valami öregotthonba, de ahhoz még elég fiatal, és amíg nincs nagyobb baja, tehát el tudja látni magát, addig erre esély sincs.

2012. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, ha ennyire rossz a kapcsolatotok, hogyan maradhattatok? Felőlem aztán könyöröghetett volna, nagyon buták voltatok, vagyis a szüleid...
2012. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
89%-os. Odaírtam a válaszokat a kérdéseidre! Apám is itt él velünk, vele még rosszabb mint velünk... az elkötözéssel kapcsolatba tudod már mi van.
2012. júl. 30. 19:43
 14/36 A kérdező kommentje:
Igen, azok voltak. Nem anyám nem dolgozik, 8 általánossal? Csak apám keres.
2012. júl. 30. 19:45
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem: ha volt lehetőség a költözésre, miért maradtatok?! Ez senkinek nem jó. Egy rakás megkeseredett ember marja egymást minden nap, belegondolni is szörnyű!
2012. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Nagymamád már nem fog megváltozni, nektek kell lépni. Azaz elköltözni, saját életet élni.


Ha együtt vannak a szüleid, akkor ez nem is olyan nehéz, kívánom, hogy sikerüljön és nyugodtan élhessetek:)!

2012. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád sosem dolgozott? mert az, hogy csak nyolc általánosa van, az csak egy dolog, de attól még mehetne dolgozni!! Ez egy jó takarózás, hogy a nagyid nem engedte továbbtanulni, meg hogy miatta volt rossz tanuló, ha akart volna ment volna kollégiumba, oda ahová az anyja nem tud utána menni. Most meg fogná a családját és önálló életet teremtene a férjével meg a gyerekével.
2012. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is dolgozik 8 általánossal...

Az apukád is adhat kajára pénzt.

Nekem aztán könyöröghetett volna a nagyi, ha annyira rossz valami, azt nem kell elviselni, és agyő-t lehet mondani.

2012. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Lehet, de anyukám nem talál munkát...

17-es: elolvastad a szöveget? Többször bukott, köztük 3-szor matekból! Szerinted így hogy tanuljon tovább?

2012. júl. 30. 20:06
 20/36 A kérdező kommentje:
És de, dolgozott utáni is, ami kiderül a szövegből, amit el kellett volna olvasni... ide pedig segítségért jöttem, nem pedig további basz*gatásért...
2012. júl. 30. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!