Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar feleségül venni?

Miért nem akar feleségül venni?

Figyelt kérdés
Várjuk a babát, 3 éve együtt vagyunk, és csak húzza az időt. Szülinapkor vártam,azt mondta, nem akarja ilyen ünnepen. Jó, akkor majd máskor. Azt mondta a nyáron elvesz, hát abból nem lett semmi, még el se jegyzett, és egy kisebb esküvőt sem könnyű megszervezni. Aztán azt, hogy amíg a baba megszületik. Nagyon rosszul esik , sokat is sírok emiatt. Amikor kérdezik, olyan, mintha mindig belém rúgnának. Valahogy mintha nem értené meg, hogy nekem ez fontos, és nem a gyűrű a lényeg, hanem maga a tény, hogy megkérjen, és nem is a nagy esküvő, hanem az, hogy hozzá tartozzam már így is. Kb. hetente 1 alkalommal rámjön a sírás, és akkor egy álló napig képtelen vagyok mást csinálni, csak sírok és sírok.

2012. júl. 29. 17:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Fura, hogy most jut eszedbe, mikor gyermekvállalást már bevállaltad. A kapcsolatotok elején mit mondott, tervez házasságot? Vagy házasságpárti/ellenes volt már akkor is?

Tudod ezeket nem 3 év hanem 3 hónap után kell megbeszélni és kitalálni. És ha valakinek fontos a házasság, akkor miért vállal be anélkül gyereket?

Bocsi, tudom Te kérdeztél, de ezeket nem nagyon értem.


Szerintem fogadd el a mostani helyzetet, ne várj csodára, mert akkor nagyon szomorú leszel. Örülj a babának, és tedd harmonikussá a hármótok kapcsolatát.


(Akik elváltak miért válaszolnak házasságos kérdésre?? Nyilván nem olyantól akar tanácsot kérni valaki házasságról, aki a sajátját elbaltázta...és mindegy, hogy hibás volt-e ténylegesen az illető, vagy csak rosszul választott...)


24N

2012. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%

Az hogy miért nem akar elvenni azt csak ő tudja.Ott rontottad el hogy igy vállaltál gyereket,ezek után még kevesebb az esély hogy elvegyen,hisz mindene megvan igy is.


Kérdezz rá nyiltan mi az ok,ha nincs ok akkor pedig mond meg hogy elmégy időpontot kérni az anyakönyvezetőhöz.

2012. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
24%

10es, 11es, szívemből szóltatok! mi a fenének kell kihisztizni egy házasságot? talán nem vagy elég biztos a kapcsolatban? kinek akarsz bizonyítani?


idestova 4 éve élek párkapcsolatban, a párom felvetette az esküvőt, én elmagyaráztam neki, hogy miért nem vonz a házasság, és ennyiben is maradtunk.


sokkal szebb úgy együtt maradni egy életen át, hogy nem köt semmi jogilag, se vagyonilag a másikhoz, csupán a tiszta szeretet, és az akarat, hogy vele akarok lenni, és ha kell, akkor ugyanúgy kitartok mellette a nehezebb időszakokban is.


komolyan ezért bőgsz napokat? sokan irigyelnének a problémáidért, az biztos. csak zárójelben mondom, hogy még egy kisebb esküvő is elég húzós összeg, inkább költsétek a babaszobára.

2012. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

El kellene mondanod neki ismet (es nem sirva, hanem nyugodtan), hogy meked ez fontos es abban a tudatban eltel vele eddig, vallaltal vele gyereket, mert azt beszeltetek, hogy lesz eskuvo. Legalabbis nem irtad, hogy leszogeztetek volna regebben, hogy nem hazasodik es kesz. Ha igy lett volna, akkor nem lenne jogod hazassagot akarni, hiszen azzal a tennyel fogadtad volna ot tarsadnak.

De ilyen nem volt. Ellenben o elfogadta, hogy hazasodni akarsz, nem mondta, hogy reszerol ez nem teljesitheto, hat teljesitse.

Nem lehet, hogy siman csak lusta? Vagy az anyagi reszetol fel?


Az masik dolog, hogy igy a lanykeres nem lesz olyan szep emlek, mintha spontan, magatol tenne.

Az en ferjem pl meg a kapcsolatunk elejen elmondta, hogy jart jegyben, borzaszto vege lett az egesznek, o nem hazasodik.

Elfogadtam, elege meg a hatam kozepere sem kivantam a hazassagot. Par ev mulva babat vallaltunk, eszemben sem volt az eskuvo, mert tudtam, hogy o nem akar.

Nekem pl a kornyezetem kezdte tukmalni belem a dolgot, hogy birjam ra az eskuvore, stb. Nalad nem errol van szo?

De en nem mondtam neki, mert jol esett volna ugyan, de annyira nem akartam, tiszteletben tartottam, amit mondott.

Egyik nap meg huztam volna fel a gyuruimet, de egy nem volt sehol. Gondoltam, hogy valahova elgurult, el is felejtettem.

De nem elgurult, a ferjem vitte el mintanak, megkerte a kezem, magatol es valoban akarta, boldog volt, hogy igent mondtam.

Az eskuvot is akarta, mi nem szorakoztunk sokan, elinteztuk az inkormanyzatnal a papirmunkat, kertunk idopontot ket hettel kesobbre, szoltunk a kozvetlen csaladnak, legjobb baratoknak. Viragot, tortat, sutit rendeltunk, vettem csinos feher ruhat, fejemnek oltonyt. Az en szuleim vallaltak az ebedet, a ferjem szulei az innivalot, mivel kb husz felnottrol es ot gyerekrol volt szo, igy ezek nem voltak nagy koltsegek.

En kb otszor egy orat foglalkoztam a szervezessel, egy het eleg volt a viragosnak es a sutisnek is.

Ennyi.

De meg ekkora eskuvo sem kell.

Mi szivunk szerint ket tanuval mentunk volna. A csalad miatt szerveztuk ebedes eskuvore.

Szoval ultesd le, higgadtan kerdezd meg, hogy mi a gond, ha nincs semmi, akkor lepjetek, ha meg nem akar nosulni, akkor miert nem ezt mondta neked anno.

2012. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Kedves Emberkék!Először is tiszteletben kellene azt tartani,hogy valakinek igenis fontos az esküvő!Én se,és a kérdező sem szólt le senkit sem azért,hogyha vki nem akar a párjával esküvőt!Minden ember más,más elveink vannak,nem értem minek kell itt ilyenen háborúzni,hogy mi az hogy szegény kismama,akire vki írta,hogy orrba kéne vágni(inkább nem is minősítem),mindezt azért mert igenis vannak ilyen nők,akiknek fontos az a papír!!!Nélküle olyan mintha meghagyná magának a másik felünk az "egérutat".Vannak akik így éreznek!Nekünk az a fura,akinek ez nem fontos,én megértem őket is,és nem szólom le ez miatt!Nektek nem fontos,de nekünk IGEN!!!Kedves kérdező,tény,hogy a baba előtt kellett volna ezt megbeszélnetek.De ha már így alakult,akkor is vezesd elő neki,hogy ez neked fontos.Persze,lehet,hogy neki nem az,akkor elviekben neked meg ezt kellene figyelembe venned,mert ugyebár ne mindig az legyen amit a nő akar...Valahogy viszont tényleg meg kellene ezt tudnotok beszélni.Azt meg hogy ennyien leszóltak,hogy házasodni akarsz,pláne azt bírom,hogy olyanok akarnak lebeszélni akik már egyszer házasok voltak,de elváltak...Nekik szabad volt megházasodniuk,nekünk már nem,mert ők csalódtak.
2012. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Imádom az ilyen kérdéseknél, hogy ha valaki hagyományosan szeretne esküvőt, azt az ilyen örökifjú, házasságellenes nők azonnal elküldik a vérbe. Neki fontos, hogy ne csak egy barátnő legyen, hanem feleség, ti elvagytok életetek végéig barátnő-státuszban, nem kell megtéríteni a másikat. Egyik sem jobb, mint a másik...
2012. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

"10es, 11es, szívemből szóltatok! mi a fenének kell kihisztizni egy házasságot? talán nem vagy elég biztos a kapcsolatban? kinek akarsz bizonyítani? "


Ó, hála Istennek, hogy van aki egyetért velem.


"Kihisztizni", ez nagyon jó kifejezés.


Sok mindent kihisztiznek az emberek, legfőképp a nők, aztán meg sírnak újra, hogy "Ez nem jó, mert nem volt spontán, nem is akartad igazán, értem tetted csak, ez így nem az igazi!"


Hisztivel még semmi normális dolgot nem sikerült elérni senkinek, csak ilyen kikényszerített dolog lesz ebből.


Ha nem vesz el, nem vesz el, az ő döntése!

Nehogy már sírással akard rákényszeríteni a házasságra!


Ha annyira fontos a papír, akkor miért estél teherbe esküvő előtt?

Miért nem gondolkoztál, hogy el tudod-e fogadni, ha esetleg csak együtt éltek?

Most már ezen nincs mit sírni, te választottad ezt a férfit.


Ne sírással akarj manipulálni, mert megunja a férfi a heti 1 napi bőgést.

2012. aug. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Előtte sose sírok, úgy csinálom, hogy ne lássa.
2012. aug. 8. 00:49
 19/22 anonim ***** válasza:
57%

Akkor meg ne sírjál, fogadd el, veled van, ő a társad, mit rongálod magad ezzel, ráadásul a gyereknek is rossz!


Hagyd abba az önsajnálatot, és ne bőgjél hetente, ha rendes a párod, akkor nincs miért.


Nem vesz el, na és?

Ő ilyen, ha szereted, fogadd el!

Mit akarsz, kikényszerített esküvőt egy fanyalgó vőlegénnyel?

2012. aug. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Nem érsz el azzal semmit, hogy saját magadat pusztítod ezzel a dologgal.Próbálj meg a babára koncentrálni és annak a tudatával lefoglalni magad. Készülj a babára az sokkal nagyobb dolog és nagyobb öröm.

Annál jobban nem akarja majd a párod, ha nyaggatod vele. (tipikus férfi az a jó, ha ő találja ki, az ötletet és ő is kivitelezheti egyedül) :) Jobb lenne ha azzal a tudattal húzná az ujjadra a gyűrűt, és írná alá a papírt, hogy "mert Csak Te akartad" és hogy végre békén hagyd vele. Így csak rákényszeríted, arra amit CSAK Te akarsz. Gondolj bele abba is, hoyg ő még lehet nincs felkészülve erre, vagy bizonytalan.(férfiak később érnek :) ) Nézd az ő érdekét is, vagy csak a sajátod számít?? Nem érdekel az hogy ő jól érzi-e benne magát?

Gondolj bele, hogy már ott van a pocakodba a közös babátok, az nem elég kötelék. A házasságot pár hónap alatt megsemmisítik a gyerek egy örök életre összeköt benneteket. Fontos Neked az a papír?? A baba (nekem legalábbis az lenne) sokkal nagyobb kötelék és felelősség, mint az hogy egy papírt kapjak és a nevemben "né" szerepeljen.

2012. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!