Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg magam?

Hogyan védjem meg magam?

Figyelt kérdés

Tehát, az a gond,hogy az apám elég erőszakos otthon...

Van olyan érzésem, hogy ma éjszaka is verekedni fog,én ezt már nem bírom.

Próbáltam vele értelmesen beszélni, kedvesen, alázatosan de sehogy nem megy.

Szerintem nincs minden rendben a fejével...

Hiába fekszünk le korán aludni, megjön és kicibál minket az ágyból és rángat minket akár egy rongybabát.

Nagyon félek a ma éjszakától is...

Meglehet nem fog veszekedni az éjjel de mi lesz ha mégis?

Nem tudom mit csináljak, megverni nem tudom mert még csak 14 éves vagyok ráadásul lány.

Nagyon hálás vagyok a válaszaitokért.


2009. júl. 14. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád tud erről? Netán őt is bántja?

Mindenképpen külső segítség kellene... most menekülési útvonal lehet egy tábor vagy ilyesmi, de a ma éjszaka... mi lenne, ha egyszerűen kulcsra zárnád belülről az ajtót? 14 évesen nemigen tehetsz semmit azon kívül, hogy segítséget kérsz!

2009. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg iszik édesapád? Vagy un. "józan" bolond? Mi válthatja ki nála ezt az esztelen viselkedést? Édesanyád nem tud megvédeni? Esetleg testvér? Ha egyik lehetőség sem áll fenn, próbálj védelmet kérni nagyszülőktől, rokonoktól, hozzád közel állóktól. És - mivel kiskorú vagy - a gyámhatóság is beavatkozhat. Egy dologhoz azért ragaszkodj: a családban maradáshoz még akkor is, ha az törtlénetesen egy másik /esetleg rokoni/ család lesz. Vagyis: eszedbe ne jusson állami gondozásba kívánkozni!
2009. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőkhöz nem tudsz elmenni? Vagy jelentsd be a gyermekvédelmiseknél! Keress egy kedves felnőttet, aki a továbbiakban tud neked segíteni. Egy rokon, egy szomszéd, a háziorvosod, vagy a tanárod..
2009. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen anyukámat és engem is bánt, mostanában szinte minden éjszaka.

Anyukámra féltékeny de alaptalanul persze.

Ha iszik akkor általában agresszívebb.

2009. júl. 14. 20:48
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyszülőhöz nem tudok elmenni sajnos, ugyanis ott jelenleg a nővérem van, nekem meg most itthon kell maradnom mert anyut is meg kell valakinek védeni.
2009. júl. 14. 20:50
 6/19 anonim ***** válasza:

Keresd fel a védőnődet és beszéljétek meg a részleteiben is a helyzetet, szerintem segíteni fog, és bízhatsz benne. ( Az iskoládban van fogadóórája, ilyen problémával lehet keresni, vagy ha nincs iskolavédőnőd,a kkor, agészségházban, orvosi rendelően meg tudják mondani, hogy hol találod a lakóhelyeden.)

Esetleg csináltassatok zárat a szobádra. De hosszútávon kell majd valami megoldást találni.

2009. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem akar elválni? Vagy zárjátok be az ajtót és ne engedjétek be vagy mind a ketten menjetek el valakihez.Hosszú távon persze a válás és a különköltözés lenne a megoldás,de ehhez anyudnak is akarni kell,sajnos egyedül nem tehetsz semmit.Ha ma este esetleg verné az ajtót,hogy ő márpedig be akar menni,nyugodtan hívjátok ki a rendőrséget.Nagyon remélem,hogy minden rendben lesz!
2009. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
családterápiával talán megmenthető a házasság, és apukádnak is segíthetnek leszokni az alkoholról. De szerintem zárjátok be a szobátokat most, vagy menjetek el otthonról, bárhová, csak nehogy bajotok essék.
2009. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Anyu is elszeretne válni de apu fenyeget hogy ha megtesszük csak néhány napig élünk...

Márpedig élni jó...:)

2009. júl. 14. 21:02
 10/19 anonim ***** válasza:
szerintem ne zárkózz be..az én apám ilyenkor képes volt és betörte az ajtót, onnantól pedig meg már becsukni sem lehetett normálisan..plusz ha egyszer bejut, akkor csak még dühösebb lesz.
2009. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!