Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel védjem meg magam a...

Mivel védjem meg magam a főbérlővel szemben?

Figyelt kérdés
Mindíg rendesen , pontosan fizettem. Most, hogy bejelentettem, kiköltözök, mert kaptam egy jobb lehetőséget, megsértődött. Mit lehet tenni, ha azt mondja, a lakásban lévő károkat (pl linóleum hibái, ajtó elkopása) én okoztam, és nem adja vissza a kauciót? Szerződésben nem lettek leírva a lakás hibái beköltözéskor. Úgy gondolom, nem jelentette be Apeh felé, mert számlát sosem adott. Így , gondolom, jogi útra nem viheti az ügyet. De én hogyan bizonyíthatom az igazamat? Mit lehet tenni?
2011. okt. 27. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

basballütő

de néha a vascső is megteszi

2011. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Smartguy86 ***** válasza:
58%
A te hibád, hogy a károkat nem vetetted bele a szerződésbe. Hogyan bizonyítod, hogy nem te voltál? Vannak fotók a beköltözésről esetleg?
2011. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. :)

2. válaszoló: Nincsenek fotók. Azért nem jutott eszembe ilyesmi, mert már több albérletben voltam, és soha nem volt még ilyesmire példa.Gyanútlanság...

2011. okt. 27. 21:38
 4/14 anonim ***** válasza:

hát lehet, h nem azt kell volna mondani, hogy jobb lakást találtál, hanem hogy mondjuk máshol kaptál munkát, vagy külföldre mész,vagy vettél egy lakást, vagy ilyesmi....

amúgy sokat nem tudsz tenni, max te meg megfenyegeted, hogy feljelented, hogy bejelented a Nav-nál, hogy nem adott számlát és nem is adózott....

2011. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudsz mit csinálni, nem tudod bizonyítani.

Másik dumát is kitalálhattál volna hogy miért kell elmenned.

2011. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy olyan kárt csinálsz a lakásban, hogy lesz mire visszatartani a kauciót.
2011. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A "jobb lehetőség" azt jelenti, hogy egy ismerősöm lakásába költözök. Ő pedig megsértődik, és bosszút áll? Normális, felnőtt emberhez ez nem méltó viselkedés. Volt már, hogy azért kellett kiköltöznöm albérletből, mert a tulaj úgy döntött, eladja, mert neki akkor jobban megérte. Eszembe sem jutott megsértődni, jó ismerősökként váltunk el.
2011. okt. 27. 22:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó jó ötlet!
2011. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem adja vissza a kauciót, akkor mától ne fizess semmit, se bérletet, se rezsit. Gondolom a felmondási időre még amúgy is fizetni kellene.
2011. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nem adózott utána, akkor tényleg fenyegesd meg ezzel, meg azzal, hogy olyan kárt fogsz még csinálni, ami felér egy alapos kopással, ha szemétkedik.


Egyébként kopás, meg linóleum hibái, meg szürkülnek a falak... ilyen duma nem alapozza meg azt, hogy a kauciót visszatartsa. Ezek nem károk, hanem a használat velejárói. Az kár, ha kiverted az ablaküvegét, meg kitépted az áramvezetéket a falból stb., meg csináltál neki egy 60 ezer forintos telefonszámlát, amit nem fizettél ki. De a tisztasági festés, mázolás, stb. az az Ő dolga, benne van a bérleti díjban, hiszen az egyfajta használati díjat takar. A főbérlők időnként el vannak szállva maguktól.

Még azt is mondhatod neki, hogy a szerződéssel bemész a közjegyzőhöz, aki záradékoltatja, felszólítja a kaució visszafizetésére, majd levonatja a béréből/nyugdíjából. Ami persze nem igaz, de lehet, hogy ő nem tudja.


Különben adott esetben nem baj, ha közjegyző előtt köttetik a szerződés, mert akkor ilyen esetben elkerülhető a bírósági herce-hurca, és ennek a "záradéknak" birtokában közvetlenül végrehajthatóak a dolgok, bármely fél részéről. Kb. 30-40 nap alatt, és nem kellenek évek hozzá.

2011. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!