Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel védjem meg magam a...

Mivel védjem meg magam a főbérlővel szemben?

Figyelt kérdés
Mindíg rendesen , pontosan fizettem. Most, hogy bejelentettem, kiköltözök, mert kaptam egy jobb lehetőséget, megsértődött. Mit lehet tenni, ha azt mondja, a lakásban lévő károkat (pl linóleum hibái, ajtó elkopása) én okoztam, és nem adja vissza a kauciót? Szerződésben nem lettek leírva a lakás hibái beköltözéskor. Úgy gondolom, nem jelentette be Apeh felé, mert számlát sosem adott. Így , gondolom, jogi útra nem viheti az ügyet. De én hogyan bizonyíthatom az igazamat? Mit lehet tenni?
2011. okt. 27. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Annak, hogy ő adózott-e vagy sem nincs nagy jelentősége, attól még - ha van szerződés köztetek - az érvényesíthető gond nélkül!


De amúgy te most csak direkt paráztatod magadat vagy konkrétan mondta neked a főbérlő, hogy nem kapod vissza a kauciót?


De szerinte mis a legegyszerűbb, ha a kiköltözésig visszatartod a bérleti díjat és a rezsiszámlákat, a kiköltözés előtti napon pedig egyeztettek (vonja le a kaucióból és a maradékot adja vissza). És ha akkor kekeckedik akkor lépne életbe ez:


"Mondd meg neki, hogy olyan kárt csinálsz a lakásban, hogy lesz mire visszatartani a kauciót."

2011. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt lehet tenni, hogy elmagyarázod neki, mi az az amortizáció, illetve hogy azt semmi esetben nem terhelheti rá a bérlőre.
2011. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 28. 12:02
 14/14 anonim válasza:
A bérbeadónak KELL bizonyítani a károkozást egy esetleg meg nem egyezés esetén. Úgyhogy jogilag nem tarthatja vissza a kauciót. Persze ez nem biztos, hogy a gyakorlatban igy lesz. Én azt tanácsolnám, hogy innentől ne fizess semmit, kiköltözésnél pedig számoljatok el. Igy jársz a legjobban.
2011. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!