Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lehet gyerekem és félek,...

Nem lehet gyerekem és félek, ez tönkreteszi az életünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég kiderült, hogy meddő vagyok. Most úgy érzem, hogy megbuktam nőként az életben. A férjem mindenben melletem áll, vígasztal és támogat. Erősnek mutatja magát, de tudom, hogy ő jobban szenved még nálam is, mert nagyon szeretett volna pár gyereket. Annyi mindent tett már értem az életben, annyi mindenről lemondott és annyit dolgozik egy szép családért, hogy szégyenlem magam azért, amiért akaratlanul is ekkora fájdalmat okoztam neki. Azt mondja, hogy majd örökbe fogadunk egy gyereket, de ismerem, tudom, hogy nincs ínyére dolog és sohasem tudná azt a gyereket sajátjaként szeretni. Azon is gondolkoztam, hogy elhagyom, hogy legyen esélye boldognak lenni valaki mással, de ehez nincs elég bátorségom. Teljesen tanácstalan vagyok...

2012. júl. 18. 14:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy "meddő" anyától születtem.

Egyszer kérdeztem a nődokimat, hogy ez örökölhető-e, ne akkor kapkodjak, amikor oda kerül a sor (amúgy még fogalmam sincs, hogy termékeny vagyok-e).

Akkor mondta, hogy lehet vizsgálgatni, de a legakkurátusabb nőgyógyászati állásfoglalás az, hogy amíg egy nőnek van méhe és legalább egy petefészke, addig nem jelenthető ki róla teljes bizonyossággal, hogy meddő. Pont azért, ami anyámmal is történt.


Teljesen meddőnek azt lehet mondani, akinek vagy nem fejlődtek ki a belső nemi szervei, vagy műtéti úton el kellett távolítani őket.

2012. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel a reményt! Mert az orvosok sem tudnak mindent. És fogadjatok örökbe egy babát addig is, hidd el, hasonlítani fog rátok, mert a ti hanghordozásotokat, mimikátokat, stílusotokat tanulja meg. Ismerek valakit, akik örökbe fogadtak, de mégis a baba kiköpött nevelőapja! Tökre hasonlít rá!
2012. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

14 évig voltam meddő..Az orvosok szerint még beültetéssel sem lehetek terhes. Nos 2 éve eléggé el vagyok fáradva a 2 éves ikerfiúk miatt..

Szóval ne ad fel a reményt.

2012. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Keresd meg Dr. Bern.ard Ar...-t a Ka.li Intézetben.


Azért kérdezz rá másnál is-ha teheted- mert egy vélemény nem vélemény.

Részleteket nem ismerve tudom, hogy nagyon terhelt a vizsgálati időszak ebben a témakörben, ami biztos, hogy egy plusz blokk a gyermekáldás ellen.

Vannak "csodák", voltak meglepő esetek.

Ha mégsem, akkor az örökbefogadás is egy megoldás, de ez is egy folyamat, felkészülés. Talán ennek még nem jött el az ideje.

2012. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nagy kérdés, hogy pontosan mit is takar az a meddőség...

Írták már, amíg a nőnek van méhe, petefészke... addig nem meddő (még működő petevezeték sem kötelező :) ).

Meddőségi centrumokban elég jól tudják kezelni a dolgot...


És ha valaki TÉNYLEG meddő (mert van ilyen is, pl. nincs méhe), akkor is élhet teljes életet.


És igen, ismerek olyan párt is, ahol az örökbefogadás mellett döntöttek. A nő könyörgött a férjének, hogy hagyja el... de nem tette. Az ilyen férjet nagyon meg kell becsülni! :D Azóta van egy gyönyörű örökbefogadott gyermekük.


Szóval rengeteg lehetőségetek van, csak rajtatok múlik!

2012. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem papirom van róla hogy meddő vagyok.

Beletörödtünk,elinditottuk az örökbefogadást (inkább idegen gyerek,mint rokontól beültetett,és hallgassam örökké hogy az egyébként az ő gyereke,nem az enyém,képesek lettek volna rá sajnos)


Meddőségemről az én kisfiam nem vett tudomást,megfogant szépen,és 38. héten megszületett egészségesen.

(rosszullétekkel voltam ügyeleten,ügyeletes rögtön el akart zavarni hogy terhestünetekkel ne szaladgáljon már mindenki ügyeletre,mondom meddő vagyok,erre elküldött hogy csináljak tesztet,mert ő biztos benne hogy baba lesz...)


menj el másik orvoshoz is,elég sok megoldás van már


A férjed pedig el ne hagyd,ilyen butaságon ne is gondolkodj.

Együtt,jóban,rosszban,tudod...

2012. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Már négy hónapja hogy két orvos mondta ugyanazt a véleményt, de most felbátorítottatok, főleg a saját kis sikertörténeteitekkel, úgyhogy én nem adom fel. Öszönöm szépen!


Örökbefogadás pedig biztos, hogy nem lesz. Félek hogy az a gyerek nem kapna tőlünk annyi szeretetet, amennyit érdemelne, nem akarom, hogy tönkretegyük a gyerekkorát azzal, hogy nem mosolygunk rá eleget és hogy többet várunk el tőle, mint kellene.

2012. júl. 18. 15:44
 18/28 anonim ***** válasza:
De mi alapján mondták ki a meddőséget? És nem tudják kezelni?
2012. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
nem hiú reményekkel akarlak áltatni, csak úgy szólok, hogy én anyum is meddő volt állítólag... :) keress egy rendes orvost.
2012. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámnak is azt mondták, hogy annyira fejletlen a méhe, hogy sosem lesz saját gyereke. 3-szor volt terhes...
2012. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!