Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lehet gyerekem és félek,...

Nem lehet gyerekem és félek, ez tönkreteszi az életünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég kiderült, hogy meddő vagyok. Most úgy érzem, hogy megbuktam nőként az életben. A férjem mindenben melletem áll, vígasztal és támogat. Erősnek mutatja magát, de tudom, hogy ő jobban szenved még nálam is, mert nagyon szeretett volna pár gyereket. Annyi mindent tett már értem az életben, annyi mindenről lemondott és annyit dolgozik egy szép családért, hogy szégyenlem magam azért, amiért akaratlanul is ekkora fájdalmat okoztam neki. Azt mondja, hogy majd örökbe fogadunk egy gyereket, de ismerem, tudom, hogy nincs ínyére dolog és sohasem tudná azt a gyereket sajátjaként szeretni. Azon is gondolkoztam, hogy elhagyom, hogy legyen esélye boldognak lenni valaki mással, de ehez nincs elég bátorségom. Teljesen tanácstalan vagyok...

2012. júl. 18. 14:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem attól lesz valaki szülő, hogy gyereket csinál. Hanem attól, hogy felneveli.


Tényleg az örökbefogadás a legjobb. Miért ne tudná sajátjaként szeretni?

2012. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a döntést nem most kell meghoznod szerintem, és nem is egyedül. A legjobb, amit tehettek, hogy megpróbáljátok továbbra is annyira szeretni egymást, amennyire csak lehet. Ha ennek ellenére az derülne ki, hogy az örökbefogadás nem lehet megoldás, és a férjed mindennél jobban vágyik egy saját gyerekre, akkor még mindig felmerülhet a béranyaság (bár Magyarországon ilyen hivatalosan nincs), vagy végső esetben a válás. De azért kívánom, hogy ne kerüljön sor erre.
2012. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%
donorpetesejt,rokontól. ha nem és tudod mekkora vágya ez,valóban az a legnemesebb ha elváltok szépen.
2012. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, mennyi idő telt el azóta, hogy mindez kiderült. Amíg "meg nem gyászoltátok" ezt a rossz hírt, addig nem is tudtok érdemben beszélni az örökbefogadás lehetőségéről.


A párod nem véletlen állt és áll melletted, és már így is van családja: te vagy az. Nem teheted meg vele azt, hogy magára is hagyod, hiszen épp ezzel vennéd el a lehetőségét a boldogságra. Mindemellett mi lenne veled? Egy nő egyedül, aki elhagyta a párját, csak azért, mert nem tudja teljesíteni a "kötelességét"? Ez olyasmi, amiről nem tehetsz. A párod ezt legalább annyira felfogja, mint te magad, éppúgy sajnál érte, hisz neked is szertefoszlott egy álmod, nemcsak neki. A házasság lényege épp az, hogy a nehéz időkben sem szabad meghátrálni, hisz ti egy biztos pont vagytok egymás életében.

2012. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
Hogy lenne képes eldobni a nőt, aki él, létezik, akit ismer és szeret egy babáért, aki nem létezik?
2012. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
ha egy család az élete célja-értelme akkor mérlegelni kell. én ismerek olyanokat ahol ez volt,szépen elváltak,mert a férfi nem tudott boldog lenni gyerek nélkül. a nő igen,mindketten megtalálták a társukat
2012. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Csendben hozzátenném, hogy én egy 10 éven át, 100% meddőnek diagnosztizált anya gyereke vagyok...

A diagnózis akkor dőlt meg, amikor kiderült, hogy nem gyomorrontás miatt rókázik reggelente..

2012. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
beültetéssel sem lehet? anyukád,testvéred bárki adna petesejtet?
2012. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
No igen, az a másik dolog, hogy 1 diagnózis nem diagnózis. Egyáltalán nem biztos, hogy nincs valamilyen mód, amivel mégis teherbe tudnál esni. Az is elképzelhető, hogy csak kihordani nem tudod, de meg lehetne termékenyíteni a petesejtedet a férjed spermiumával, és valaki más kihordaná. Szóval azért célszerű lenne még más szakemberekkel is konzultálni ebben az ügyben.
2012. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
amúgy barátnőmnek is azt mondták nem lehet gyereke,4 évig próbálkoztak,beültetéssel stb. 1 évre rá hív h szarul van. terhes volt. rá 1 évre megint. dokik meg széttárták a karjukat h hát van ilyen..
2012. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!