Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az exem és...

Mit tegyek, ha az exem és barátnője veszélyezteti a gyerekem életét?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hárpia volt feleség, sőt, nem is voltunk házasok. Viszont az exemnél van minden héten 2 napot a 3 éves fiunk és mióta van egy 18 éves barátnője, teljesen megváltozott, felelőtlen lett. A legutóbb az történt, hogy náluk volt a gyerek, az exem elugrott valamiért, a lány ott maradt a fiammal, nem figyelt 2 percre és magára öntött egy tányér forró levest, a karjára ment, de az is tiszta piros lett és sebes, még jó, hogy nem az arcára és még mindig meglátszik, pedig 3 hete történt. De elviszik magukkal olyan helyekre, ahova én nem szívesen engedném, mert nem egy kisfiúnak való pl. egy kerti party, ahol lerészegednek és a végén senki nem figyel a gyerekre. Nem szeretnék még egyelőre a bírósághoz fordulni, mert nem akarom tőle elvenni azt a heti 2 napot, de nem tudom, hogy mit tegyek, mert ez a lány még maga is gyerek és nem tud figyelni egy kisgyerekre, az exem viszont ráhagyja. Ti mit tennétek a helyemben?
2012. jún. 17. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te meg az exed hány évesek vagytok?
2012. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Exszel leülni és megbeszélni, hogy vagy nem hagyja kettesben a barátnőjével a gyereket, vagy meg lesz változtatva a gyerek elhelyezése.


Gondolom szereti a gyereket, úgyhogy remélhetőleg észbe kap.

2012. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 29, az exem 32. Mikor magára rántotta a gyerek a levest, akkor azért elbeszélgettem vele, de semmi furcsát nem talált ebben, mert "az ilyesmi előfordul". És én nem a lányra haragszom, mert egy gyerek még, és nem az a feladata, hogy más gyerekét pesztrálja, de az exem azt a heti 2 napot sem tudja úgy lezavarni, hogy ne legyen valami gáz.
2012. jún. 17. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen hihetetlen hogy a 30-as pasik mit esznek a tini lányokon, azonkivul hogy szépek és lehet veluk dugni....

sajnálom, hogy ilyen történt veled, ilyenkor mindig összeszorul a szivem.. de nem ez volt a kérdés:


mindenképp beszélgess el az exeddel, mondd meg neki hogy ugy latod, hogy az utobbi idoben felelotlen lett. Mondd meg hogy viselkedjen apaként, ne veszélyeztesse a gyereként, mert ha valami nagyobb baj történik a gyerekkel, az a gyereknek fog fájni, és az apja lelkén szárad...

Nem tudom az ilyen embereknek minek gyerek ha nem tud rá vigyázni.. na mindegy..

2012. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehetne beszélni (ha már magától ennyire nem evidens nekik), hogy a bulikat és egyéb nem gyereknek való eseményeket ne arra a rohadt 2 napra szervezzék, amikor a kicsivel vannak. Ha nem lesz változás, akkor kérd, hogy csak a jelenlétedben lehessen a gyerekkel...
2012. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"ez a lány még maga is gyerek"


Pont te beszélsz?Ha ezek után itt kérsz tanácsot annak ahhoz csak gratulálni tudok.Egyértelmű hogy nem kéne elengedned hozzájuk a gyerekedet

2012. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég gyerek vagy....Ez nem olyan lightos dolog ami miatt itt tekintettel kene lenned barki két napjara is.A leveses dolgot ANNYIRA nem tartom gaznak,de hogy hetvegen reszegek koze viszik a negy eves gyereket,ésd szarnak a fejere az azert kiveri a biztositekot. Ha ezt hagyod felelotlen vagy te is. Amugy meg nem a korara kell kenni a csajnak,hanem siman LESZARJA A FIADAT,gondolomn csak egy nyug neki,mert nekem 16 éves koromban is volt annyi eszem,felelősségtudatom,és szerintem itt sokan masoknak is,hogy ha a parom ramhagyja a gyereket,akkor minden idegszlammal ra figyelek,és ha gyerekezos hetvegen buliba akar menni,biztos hogy en osztottam volna ki hogy mit képzel.... vigyek csak ket hetenkent a gyereket,igy tudnak egymasnak is idot szentelni,ha igy sem mukodik,akkor lathatas csak a jelenletedben.
2012. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem engedném el a gyereket! És nem emiatt az egy alkalom miatt, hanem úgy általában nekem az jön le, hogy felelőtlenek. Itt elsősorban a volt párodat érzem annak, mert hogy a 18 éves csajnak még nem nőtt be a feje lágya, legalábbis egy gyerekhez, azt értem, de hogy a 32 éves állítólag "felnőtt" családapa miért nem figyel oda jobban, hát ez nekem azt mutatja, hogy nem való neki még 1 napra sem egy gyerek. Részeg kertipartyn sincs helye egy 3 éves gyereknek.
2012. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy gyerek vagyok? Válogasd már meg a szavaidat azért, én sem írtam trágár stílusban senkinek. Ha korlátoznám, hogy láthassa, akkor én lennék a szemétláda exbarátnő és mindenki elhordana mindennek. Mivel régebben nem viselkedett így, nem fordultak elő ilyenek, nem volt okom akadékoskodni. De ez alatt a 2 hónap alatt megváltozott és most jutottam el arra a szintre, hogy meggondolom, hogy el merjem-e engedni.
2012. jún. 18. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!