Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet majd így egyszer...

Hogy lehet majd így egyszer gyerekem?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, a párom mindig emlegeti, hogy neki már eljött az ideje a gyerekvállaláshoz /26/, és szerinte 23 évesen már nekem is gondolkozni kéne a dolgon. Én gondolkodom is, és akarok is. De néha hazajövök a munkából, maximum elmosogatok, leviszem a kutyát, netezgetek meg ilyenkor nyáron a kertben néhanapján kigazolok. Lássuk be lusta is vagyok, és emiatt elképzelni sem tudom, hogy ekkora lustasággal gyereket vállalják. Mi lesz, ha bőg a gyerek nekem meg fáj a fejem? Vagy fáj a hasam, mert éppen megjött vagy rosszat ettem? Ilyenkor én mindig ledőlök egy kicsit aludni... de anyukaként ilyet nem lehet csinálni ?! Más is volt fiatalkorában ilyen, és később megváltozott?
2012. jún. 2. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ha saját gyereked lesz, egyszerüen ő lesz az első, el se fogsz ilyeneken nagyon gondolkodni szerintem. ha nem lenne ez igy belénk kódolva kb senki nem vállalna gyereket
2012. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy csak nem vagy elég motivált. Úgy értem, ha lenne valami dolgod, azt is megtennéd, akárcsak a kutyasétáltatást. A gyereked, ha jól nevelted, megérti, hogy fáj valamid, és legyen csöndben, vagy csak társasozzatok, hogy ne kelljen mozognod. Ilyenkor rendelhetsz ételt, vagy az a legjobb, ha minden eshetőségre felkészülsz, és ételt tárolsz a fagyasztóban. Lefoglalhatod őt úgy is, hogy a hétköznapokban nem tévéztek, de egy-egy lusta, vagy betegséges napon meséket néztek.
2012. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Nyugi, én se tudtam volna elképzelni ennyi idősen, hogy hogy fogok felkelni éjszaka szoptatni... aztán valahogy megoldottam. :)

A szerencse, hogy ahogy nő a gyerek, megint lehet néha legyinteni, hogy most inkább hagyj békén! :) Ma is 7-kor akart ébreszteni a kis terrorista, de rásóztam az apjára. ;)

(Jó, ő már ovis, nem csecsemő!)

2012. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát ez megnyugtató, ugyanakkor gondolom a hormonok hatására /is/ válunk anyává. És ha elmúlik a a hormondózis?? akkor megint lusta dög leszek?? anyám sem szokott takarítani mióta az eszemet tudom.. lehet onnan tanultam/örököltem ezt a kényelmes életmódot, de én nem akarok ilyen lenni! Viszont olyan fáradt vagyok néha, hogy hihetetlen:(
2012. jún. 2. 20:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyuka leszel, megváltozol. Mindenki megváltozik, kicsit háttérbe szorul az "én".

Megtanulsz fejfájással is ringatni egy üvöltő gyereket, 6 órát aludni megszakításokkal, 5 perc alatt elfogyasztani egy két fogásos ebédet, hátul is lesz szemed. A visszatarthatatlannak ítélt dolgokat is megtanulod visszatartani, mert "2 percig még bírom és még ezt megcsinálom..."

Ha fáj a hasam a menzesz miatt, nem strapálom magam, letespedek a szőnyegre a gyerek mellé és úgy építőkockázunk, játszunk és persze ott a jó öreg görcsoldó.

De!Ha nem érzed a gyerek iránti vágyat, akkor még várj vele, érleld a gondolatot, muszájból ne szülj.

2012. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Lássuk a sorrendet! Először is kössetek házasságot, ha gyereket szeretne a párod. Esküvő nélkül erről nálam nem ábrándozhatna. Azután: te még egyáltalán nem vagy alkalmas az anyaságra, de megkockáztatom: nem is vagy igazán szerelmes. Ez abból derül ki, hogy kifogásokat keresel és találsz az anyasággal szemben. A dolgok megváltozhatnak, ha találkozol egy olyan emberrel, aki teljesen felvállal, egymásnak ti lesztek a legfontosabbak és tényleg közös életet, családot terveztek.
2012. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem, nem is akarom sürgetni, és szerencsére a párom sem erőszakoskodik, hiszen mindketten alapvetően családcentrikusak vagyunk. Körülöttem viszont mindenki szuperanyuka, aki egyszerre melózik, gyereket nevel és dolgozik is, mintha 5 kezük lenne egyszerre. Engem már a munkám és a háztartás is lefáraszt annyira, hogy egyenlőre elképzelhetetlennek tartom a gyerekvállalást :S
2012. jún. 2. 20:40
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
23 évesen még bőven ráérsz! Majd ha igazából vágysz rá akkor vállalj gyereket. Addig élvezd ki, hogy lustálkodhatsz, magaddal törődhetsz.
2012. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, valóban nem vagyok MÉG alkalmas a gyerekvállalásra! A párommal csak abban az esetben házasodunk össze, ha letisztázzuk a gyerek témát, mert ő határozottan elmondta, hogy hagyományos családot akar. Természetesen csak házasságban, mivel mindketten vallásosak vagyunk! És amint láthatod a kérdésemből, a gyerekvállalást lehetőleg ideális körülmények közt tervezem, amibe most egyedül én vagyok a nem ideális pont. A párom szerint egyébként bele kéne vágnunk, hiszen egymást segítve úgyis minden sikerül :)
2012. jún. 2. 20:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekből szokott az lenni, hogy a nő belemegy a gyerekbe, megszüli, majd hisztérikává válik, a párja elhidegül tőle, majd elhagyja és új életet kezd. A nő pedig idejön sírni az oldalra, hogy őket elhagyta az a szemét állat, pedig ő is akarta a gyereket. Úgyhogy szerintem hanyagold a dolgot. Majd ha egyszer belédhasít az érzés, hogy márpedig neked gyerek kell, és mindent megtennél érte, akkor vállalj. Ha ez az érzés nem jön, akkor meg lustálkodhatsz vénségedig.
2012. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!