Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet majd így egyszer...

Hogy lehet majd így egyszer gyerekem?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, a párom mindig emlegeti, hogy neki már eljött az ideje a gyerekvállaláshoz /26/, és szerinte 23 évesen már nekem is gondolkozni kéne a dolgon. Én gondolkodom is, és akarok is. De néha hazajövök a munkából, maximum elmosogatok, leviszem a kutyát, netezgetek meg ilyenkor nyáron a kertben néhanapján kigazolok. Lássuk be lusta is vagyok, és emiatt elképzelni sem tudom, hogy ekkora lustasággal gyereket vállalják. Mi lesz, ha bőg a gyerek nekem meg fáj a fejem? Vagy fáj a hasam, mert éppen megjött vagy rosszat ettem? Ilyenkor én mindig ledőlök egy kicsit aludni... de anyukaként ilyet nem lehet csinálni ?! Más is volt fiatalkorában ilyen, és később megváltozott?
2012. jún. 2. 20:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
jólvan károgjál csak nyugodtan látom jól esik. na ez az a szép magyar mentalitás, mikor egy anyaságra készülő leányzót ilyen szép szavakkal biztattok... Szerintem teljesen természetes, hogy az anyasággal kapcsolatban mindenkiben merül fel érv és ellenérv. Főleg ebben az időszakban, mikor ez az egész terhesség túlmisztifikált a médiában. A többieknek köszönöm! :)
2012. jún. 2. 21:06
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem károgtam, csak megkíméllek egy rossz döntéstől. Egyébként nincs igazad, nem merül fel mindenkiben ellenérv. Legalábbis abban, aki igazán gyermekre vágyik, akkor nem. És a terhességet csak akkor lehet túlmisztifikálni, ha te magad is akarod. Ha babára vágysz, megvannak a megfelelő körülmények, van szerető párod, akkor csakis olyan érveket sorakoztathatsz fel, melyek a baba mellett szólnak. Ezután jön a terhesség, ami az életed legboldogabb időszaka kell, hogy legyen, nem pedig túlmisztifikálásból és aggódásból kell, hogy álljon. Ebből is látszik, hogy neked még nem való gyerek. Hisz te csak és kizárólag ellenérvet sorakoztattál fel: lusta vagy, és nem tudod elképzelni, hogy ezzel gyereket vállalj. És a lustaság hidd el, nem egy olyan dolog, ami a gyerek mellett megváltozik, pláne, ha magad körül is ezt láttad állandóan. Ennek még a gyerek előtt tudatosan kell véget vetned, és előre "gyakorolnod". Amúgy hidd el, rengetegen vannak, akik sokáig nem tudják elképzelni, hogy gyermekük legyen, aztán megváltozik bennük valami (a hozzáállás, ami nálad még most nem túl jó), és onnantól kezdve érettek a gyerekre. Neked is ezt a pontot kéne megvárnod.
2012. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
En 23 eves vagyok es van egy 8 honapos kislanyom,.az elott en is dolgoztam,faradekony voltam,.es lustabb is,.de most hogy anya lett belolem,.szuper aktiv lettem,anyira ha faradt is vagyok es ha van ra alkalmam se pihenek le,.ez majd idovel benned is fog valtozni ,ha eljon az az ido hogy anyuka legyel!!:)
2012. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát, irigyellek a párod hozzáállása miatt. :) Ő 28 éves, és abszolút nem érzi még idejét a dolognak (én egykorú vagyok veled) Na mindegy, ez nem tartozik ide, csak kibukott belőlem. :)


Azt gondolom, ha majd lesz gyerkőcöd, megjön a kedved hozzá, akkor előbbre helyezed a saját gondjaidnál az övéit. Persze ez ne jelentse azt, hogy úgy vállalsz gyereket, hogy még nem látod idejét. Őszintén szólva ráértek még, akkor vállaljátok, ha már tényleg kedvet kaptál hozzá.

2012. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
bocsi, nem tudom ki pontozgat lefelé, mert én mindegyik felpontoztam :S kösz a válaszokat :)
2012. jún. 3. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!