Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom feldolgozni hogy...

Nem tudom feldolgozni hogy örökbe adtam a gyerekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész 16 évvel ezelőtt kezdődött, amikor megismerekdtem az akkori párommal (én 20, ő 22 éves volt). 2 hónap után teherbe estem, nem terveztük a babát. Én addig kollégiumban laktam, mivel engem a szüleim sosem szerettek, ezért egyértelmű volt hogy az én babámat sem fogják elfogadni, tehát rájuk nem számíthattunk. A párom szülei örültek a babának, csak ők meg olyan anyagi helyzetben voltak, hogy kenyérre is alig telt. Ekkor még a párom is tanult, ő mellette dolgozott is, amiből az iskolát fizette. A párom 6 hónapos terhesen elhagyott, nem tudta feldolgozni hogy kisbabánk lesz. Abortuszról már lekéstünk ezért egyetlen választás maradt: örökbe adni a babát. Én felneveltem volna egyedül is, ha lett volna miből. Megszületett a baba, örökbe adtuk, én visszakerültem a szüleimhez. Dolgoztam, és amint tudtam rögtön mentem is albérletbe. Egyedül voltam, nem telt úgy el éjszaka (és még ma sem) hogy ne sírtam volna. Amíg a szüleimnél laktam, rengeteget szidtak, elhitettek velem mindent, semminek néztek, egész életemben csak azt kaptam tőlük hogy fizették az egyetemet. Pszichológushoz sosem mentem, egyszerűen nem lett volna pofám ezek után odaállítani, hogy örökbe adtam a kisfiam. 4 évvel utána megismerkedtem egy másik férfival, együtt voltunk 5 évig, de elhagyott, mert én megmondtam neki hogy nekem a lelkiismeretem nem enged még egy babát, ő pedig gyereket szeretett volna. Eltelt a szülés óta 16 év, teljesen belebetegedtem, egész álló nap arra gondolok még ma is hogy mit csinálhat, jól van e, és odáig fajult ez, hogy arra is szoktam gondolni hogy vajon él e még (mert hát milyenek a mai fiatalok) :( Főleg a születésnapján és ünnepekkor nagyon nehéz. Úgy szeretném átölelni, tudni hogy jól van. Nem lehet úgy élni hogy fogalmam sincs hogy néz ki vagy hogy nem e kallódott el a fiam. Szörnyű érzés hogy nem tudom őt elképzelni. Én nem akartam örökbe adni, de 16 évvel ezelőtt ezt rámkényszerítették, és (tudom hogy ez nem kifogás) de elég naiv is voltam. Nem tudok elmenni szórakozni, mert folyton az jár az eszembe hogy lehet hogy ő nem boldog, és akkor én miért legyek az? Nagyon sajnálom őt, nagyon hiányzik, de megkeresni nem tudnám, (bár szívem szerint ezt tenném), mert nem szeretném mégjobban felkavarni őt ezzel. Most is arra gondolok hogy vajon mit csinálhat, hol élhet és hogy boldog e. Nem tudok elszámolni a lelkiismerettel. Ma már biztosan másképp csináltam volna. :(


Nem sajnáltatni akarom magam, nyugodtan szidjatok le, nagyon megérdemlem!!



2012. júl. 9. 15:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Keresd meg. Még nem késő. Amúgy meg szerinte helyesen cselekedtél,bár amikor lett volna egy kis pénzed már akkor vissza kellett volna venni.
2012. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy boldogan éli világát, te pedig tönkreteszed a saját életed. Nem hiszem, hogy attól, hogy gyötröd magad, az idő kereke visszafordulna, és minden másképp alakulna. Mit érsz el ezzel? Mert ha valami pozitív és hasznos dolgot elérsz vele,akkor csináld. De ha nem -és szerintem biztos nem-, akkor feleslegesen kínzod magad.
2012. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%
Előbb kellett volna erre gondolni.Az a baj,hogyha meg is találod,akkor már csúnyán beleavatkoznál a nevelőszülei és az ő kapcsolatába.Nem szokott jól elsülni egy ilyen találkozás.Plusz,hogy a fiú most kamaszodik elég szar lehet az élete így is.Megkeresheted,de tiszteletben kell tartanod a nevelőszüleit,hiszen eddig ők nevelték,tanították és adtak neki lelki útravalót.Van most gyereked?
2012. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén sajnálom, hogy így alakult az életed, de hatalmas hibát követtél el. És nem azzal, hogy örökbe adtad a babádat...

5 évig együtt voltál valakivel, és te elküldted mert nem akarsz egy másik gyereket. Hülye vagy! Ez lett volna a megoldás a problémádra! A szeretetet, amit a másik iránt éreztél adhattad volna egy új csöppségnek és boldog lettél volna, hogy van aki pótolja az ő elvesztését és ezentúl már érte élhettél volna.


Szóval igen..nem vagy normális. Ez nem szidás vagy ilyesmi, de szerintem ez az egyetlen egy megoldás van erre a gondodra. Mi az hogy nem engedi meg a lelkiismereted az újabb babát? Miért? Miért nem engedi a lelkiismereted?

2012. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
47%
Csak annyit, hogy ez nagy hiba volt, és egész életedben ez fog kísérteni. Nem hiszem, hogy ezt valaha ki lehet heverni.
2012. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nincs másik gyermekem. Én nem tudtam volna elviselni azt, hogy az egyik gyerekemet örökbe adtam és utána meg szülök egy másikat akit megtartok. Ez olyan igazságtalan lett volna.
2012. júl. 9. 15:31
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha neked úgy jó,akkor élj gyerek nélkül,de a saját magad érdekében és a leendő kapcsolatod érdekében családot kell alapítanod és el kell felejteni,mert ezen már nem tudsz változtatni,erről már lekéstél.
2012. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%
Kinek lett volna igazságtalan? A gyerekednek? Lehet, hogy boldogan éli világát a nevelőszüleivel és nem érdekli, hogy te élsz e vagy halsz.. Gondolom nem állami gondozásban van volt x éves koráig, hanem kicsiként olyan szülőkhöz került, akiknek nem lehetett és vágytak rá. Valószínűleg jó élete van. Szóval kesereghetsz azon hogy igazságtalan, de ez senkit nem érdekel!
2012. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

Az igazság az,hogy nem igazán értelek téged,és nem is tudlak sajnálni. Főleg hogy 16 éven át csak sírtál,nyafogtál,nem szültél többet,és nem is tettél semmit.

Tudom miről beszélek. 15 évesen estem teherbe. Én elvetetettem volna,ha időben észreveszem. 20 éve azért nem volt annyi lehetőség mint most. A gyerek apja simán elhagyott amikor rájöttünk baba lesz. A szüleim amikor megtudták úgy megvertek,hogy eltört az orrom is. Annyira szégyelltek,hogy vidékre zavartak nagymamához,aki szerint egy utolsó ribi vagyok. Amikor megszültem, a szüleim rögtön intézkedtek. Még azt sem engedték meg,hogy megnézzem a lányomat. Azt,hogy lányom lett,egy kedves nővérke kotyogta ki,mert megsajnált,és az állandó könyörgésemre végül is elmondta. Akkor megfogadtam,hogy egyszer megtalálom és felnevelem. Majd elmondom neki az élete kezdetét.

Alá akartak íratni a szüleim mindig valami papírokat,de ösztönösen éreztem,hogy nem szabad,mert ez rosszat jelent nekem. felnőttként megtudtam,hogy a lányom végleges lemondási nyilatkozatát akarták rám erőltetni. Mivel sosem írtam alá. sosem tudták örökbe fogadni csak nevelőszülőkhöz vinni a lányomat.

18 évesen elköltöztem albérletbe.Elvégeztem egy könyvkötői szakmunkásképzést,és amikor már 3 hónapja dolgoztam,elmentem a kórházba ahol szültem. Elmentem az ügyvédhez, a gyámhoz. Megtudtam hol él a lányom,és bírósághoz fordultam. A szüleim haragra gerjedtek,és megfenyegettek. Azt mondták ha harcolni fogok a lányomért,ők halottnak tekintenek,és soha nem akarnak látni engem. Harcoltam. 3.5 éves volt a lányom amikor átölelhettem. Ma a lányom 16 éves. Tudja hogy kezdte az életét. Tudja,hogy miért nincs nagymamája-nagypapája. De én harcoltam érte. Én ezért nem tudlak sajnálni,és nem értelek meg..

2012. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
Ha velem 20 éves koromban történik ez a dolog, ezer százalék, hogy nem adom örökbe. Kézzel-lábbal küzdök, hogy felneveljem, viszem magammal, mint a kenguru a kicsinyét, de oda nem adtam volna soha senkinek. Én 23 évesen maradtam /házasságban éltem/ egy gyerekkel egyedül minden támasz nélkül, de megoldottam. Teéjesen egyedül. Vitt a szívem és az eszem a megoldás felé.
2012. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!