Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szóljak, hogy...

Szerintetek szóljak, hogy szeretnék már kisbabát?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,1 éve vagyok férjnél. A férjemmel még jóval esküvő előtt megegyeztetünk,hogy majd akkor jön a baba,ha mindketten felkészültünk rá. Én már fél éve nagyon szeretnék,de nem igazán merem szóba hozni,mert tartok tőle,hogy a férjem még nem áll készen rá. Azt nem akarom,hogy csak az én kedvemért legyen baba,azt szeretném,ha ő is vágyna rá.

Nálatok hogy volt ez? Megbeszéltétek előre,vagy csak úgy jött?


2012. júl. 17. 11:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Mondd azt, hogy terhes vagy és figyeld meg a reakciót!
2012. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
92%

Uramisten!!! A kérdezőn és rajtam kívül házas itt valaki? Mert ha igen, kezdem érteni, miért van annyi válás manapság!


A férfi NEM HÜLYE, csak férfi. Van saját akarata. Teljesen mindegy, hogy konkrétan rákérdezel valamire, és úgy nem akarja, vagy trükközöl és úgy nem akaja. A különbség annyi, hogy mennyire veszed emberszámba, mennyire vagy őszinte hozzá és mennyire tiszteled. Nekem ne mondja senki, hogy jaj, annyira tisztelem a véleményét, hogy kérdezni sem merek - mert ez nem tisztelet, hanem félelem. Aki meg fél a férjétől, miért ment hozzá? Mazohista, hogy egész életében félelemben akar élni?


Jön a ködösítés meg a célozgatás, aztán ha szerencsétlen nem érti (miért is értené, nem gondolatolvasó!), akkor még a nő van megsértődve.


Vegyük az eseteket.

A kérdező megkérdezi, akar-e gyereket.

Ha igen, örülnek, ha nem, akkor lehet beszélgetni róla, hogy miért nem, és a kérdezőben nem maradnak kétségek. Tudni fogja, ha a férje akar majd később, tudni fogja, ha nem akar, és tudni fogja, ha pl. félelemből nem akar - ez ellen tud tenni is.


Másik lehetőség. A kérdező célozgat, és egy fel nem tett kérdésre adott homályos célzásból levonja azt a következtetés, hogy a pasi nem akar gyereket. Minden magyarázat nélkül. Ezután elkezd rágódni a miérteken. Jön ide vissza, felteszik a kérdést, hogy miért nem akar a férje gyereket? A kapott válaszok 50%-a szerint azért, mert a férje már nem szereti. a kérdező még tovább rágódik. Miközben lehet, hogy a pasi akar gyereket, csak nem értette a kérdést, vagy a kérdező értette félre a reakcióját.

Vagy: a kérdező a célozgatásból azt akarja hinni, hogy a pasi akar gyereket, majd amikor konkrétan is megkérdezi, nemet kap válaszul, az iszonyat rosszul fog esni neki, mert nem ezt várta. És ez a jobbik eset, a rosszabb az, hogy félreérti az igent, teherbe esik, a pasi meg berág, mert nem is akart még gyereket, csak nem kérdezte senki.


Na ezeket a felesleges köröket mind meg lehet spórolni egy meghitt esti beszélgetéssel.

2012. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Nagy piros pont, nagyon egyetértek! :)


Meg a másik: nem az a kérdés, hogy a karácsonyra kapott pulóver tetszik-e, amire mindenképp igent hazudik a férj!

Nem hiszem, hogy nem akar gyereket, de ráhagyná a feleségre! Ez nagyobb döntés annál! Szóval szerintem, ha van esze, őszintén fog válaszolni, mert belátja, hogy ezt tényleg mindkét félnek akarnia kell.

2012. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
34%
A kérdező nem attól tart, hogy a férje nemet mond, hanem attól hogy igent, bár ő még nem érzi magát érettnek erre. Lehet, hogy igazatok van, hogy az én kapcsolatom se érett még meg a gyermekvállalásra, de ha rákérdeznék a dologra, tuti azt mondaná, hogy ige. Kezdjünk neki most azonnal. Csak azért,mert annyira szeret. Nem képes nemet mondani. Értitek már? Megbeszélünk mi mindent, de vannak dolgok, amikben kénytelen vagyok kicsit trükközni az igazságért.
2012. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%

Valami gond van a férjeddel, ha akarata ellenére rábólint egy ilyen horderejű dologra...én ettől nagyon tartanék. Hiszen ha valaki ennyire hagyja magát vezetni a másik akarata szerint, előbb-utóbb szétfeszíti, hogy nem cselekedhet a saját vágyai szerint...Te ettől nem tartottál sosem??


Amúgy az nem rossz ötlet, hogy azt füllented, hogy nem jött meg 2-3 napja,(ennyi késés még normális terhesség nélkül is) és ez után már hozza magával a témát, ha már őszintének nem lehet lenni.

Nem irigyellek, de remélem azért sikerül minden, amit szeretnétek!!


23N

2012. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

#25-ösnek

Hidd el, hogy a feleségem ilyet nem tudna füllenteni! Én mindig észreveszem, ha megjött!

2012. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig errol beszelni kell, nem kell, hogy veresen komoly uzleti megbeszeles legyen, egyszeruen nyugodtan szoba kell hozni.

Nalunk pl elso gyereknel a ferjem kerdezte meg, hogy vallalnank-e mar babat. Meglepodtem, nem vagtak ra egybol az igent, meg azt is hittem elsore, hogy viccelni probal. Nekem meg eszembe sem jutott. De ez nem azt jelenti, hogy nem akartam, nem voltam ra keszen, vagy hogy csak az o kedveert mentem bele. Beszelgettunk rola tovabb, mi hogy lenne, par nap utan osszeallt a kep, meg beszelettunk rola, stb. Magyarul kedet kaptam, nem kicsit es igen, en is akartam.

azett, mert neki jutott eszebe eloszor mar en is keszen alltam.

A masodik gyerek gondolata pl bennem fogalmazodott meg eloszor, en hoztam fel a temat, tetszett neki az otlet. Nem ereztem emiatt rosszul magam.

2012. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Írod, azért nem akarod te mondani neki, mert akkor úgy éreznéd, csak a kedvedért egyezik bele.

Hát erre azt mondom: ha valaki egy ilyen fontos döntést, mint a gyerekvállalás, csak azért rád hagy, hogy egyszerűbb legyen, akkor az nem is tudom milyen ember. Ez nem egy drága cipő, amire rábólint, hogy te jól érezd magad. Ennyire biztos nem hülye, ha nem látja idejét még, megmondaná.

2012. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

26-os! Tudom, hogy fura tanács, de ha nem lehetnek egymáshoz őszinték? Elhiszem, hogy számodra egyértelmű, ha a feleséged éppen "megbetegszik", de gondolom Ti nem akadtok meg egy olyan témánál, mint a Kérdezőék...

Egy kicsavarodott kapcsolathoz kicsavarodott tanácsot lehet csak adni...

25-ös voltam

2012. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szerintem tételezz már fel egy felnőtt férfiról annyit, hogy egy ilyen komoly dologban képes dönteni, hogy tényleg akarja-e, és nem megy bele csak azért, mert szép szemekkel kéred. Bízhatnál benne ennyire.


Egyébként ijesztő, mennyire bele van nevelve ez a passzivitás a nőkbe... Várd meg, hogy a férfi hívjon randira, különben nyomulsz, várd meg, hogy ő mondja először, hogy szeret, mert különben nyomulsz, várd meg, hogy ő kérje meg a kezed, mert különben nyomulsz, várd meg, hogy ő hozza fel a gyerektémát, különben nyomulsz, soha egy percre ne vállalj semmi aktív szerepet a saját életed irányításában... Jó neked ez így, hogy a társadalmi elvárás folyamatosan a helyeden tart, mint egy jólnevelt kutyát?

2012. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!