Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szóljak, hogy...

Szerintetek szóljak, hogy szeretnék már kisbabát?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,1 éve vagyok férjnél. A férjemmel még jóval esküvő előtt megegyeztetünk,hogy majd akkor jön a baba,ha mindketten felkészültünk rá. Én már fél éve nagyon szeretnék,de nem igazán merem szóba hozni,mert tartok tőle,hogy a férjem még nem áll készen rá. Azt nem akarom,hogy csak az én kedvemért legyen baba,azt szeretném,ha ő is vágyna rá.

Nálatok hogy volt ez? Megbeszéltétek előre,vagy csak úgy jött?


2012. júl. 17. 11:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
Értem a problémád! Teljesen más az ha valaki mondja hogy legyen gyerekünk vágyik rá, mintha valakit kérdezni, "noszogatni" kell.
2012. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
95%
azért ennyire nem kell körülményesnek lenni. Mondd, hogy te már szeretnél, ő mit szól a kérdéshez. Mivel tudod, hogy valamikor akar, nem fogja meglepetésként érni a dolog. Csak lehet, nem jutott még eszébe, hogy vágyjon rá. De tudod, mire összejön, mire megszületik, az rengeteg idő, nagyon fogja majd várni, hogy kibújjon a baba :)
2012. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%
nézzétek meg a várandósok c. filmet..most megy a moziban..xD
2012. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
A filmes az jó ötlet :) Majd közben figyelem a reakcióját.
2012. júl. 17. 11:32
 15/30 anonim ***** válasza:
52%
Megnézitek a filmet és a film témája kapcsán ügyesen puhatolózol. :)
2012. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne egyszerübb rákérdezni mint célozgatni?

Figyi olyan nem lesz hogy ültök csendben és egyszerre kimondjátok,igen jöhet a baba,ilyen nincs.Valakinek fel kell hozni a témát.Egy házasságban ez alap hogy ilyen dolgot leülünk és megbeszéljük.

2012. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem beszéljétek meg egy gyerek két felet igencsak össze tud kovácsolni...Ha még nem szeretne legyen egy kutyátok megtanultok róla gondoskodni aztán jöhet a baba-nálunk is így volt
2012. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%

Figyelj, csak egy jó ötlet van, az őszinteség. Főleg egy házasságban. Feleslegesen pörögsz azon, hogy biztos nemet mond, meg majd figyeled a reakcióját valami filmen. De ebből még nem fogod tudni a konkrét választ. Meg kell kérdezni, és ha nemet mond, legalább van okod nyafogni, mert amit most csinálsz, az csak találgatás.

Ha meg elolvad egy filmbeli cukiság láttán, az még nem jelenti azt, hogy ebben a pillanatban akar gyereket.


Nem hiszem, hogy nagyon sikeres az a házasság, ahol az egyik fél nem mer megkérdezni a másiktól valami nagyon fontosat, ami mindkettőjük életében jelentős dolog. Ha nem mered megkérdezni, talán jobb is, ha nem lesz gyereketek, az egész kapcsolatnak korai még, nem csak a férjednek. De talán akkor az esküvőt sem kellett volna elsietni.


Ha pedig netán mégis igent mond, az nem jelenti azt, hogy CSAK a kedvedért lenne a baba. Ha meg mégis, akkor miért baj az, hogy ő ugyan nem vágyik rá annyira, mint te, de nincs ellenére, és örömet akar szerezni neked, akit szeret?

Baj akkor van, ha erölteted vagy akarata ellenére teherbe esel. (Bár erre meg azt szoktam mondani, hogy aki TÉNYLEG nem akar gyereket, az húzzon gumit.)

2012. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
49%
A kérdező nem a nem választól tart, hanem attól, hogy a párja annak ellenére, hogy ő még nem érzi az idejét igent mond.
2012. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen nevetséges butaságot, már ne is haragudjatok, mint film közben figyelni a reakcióját...

Felnőtt, házastársakról beszélünk, akik a gyerekvállaláson gondolkodnak!!!

Nem 12 éves kislányok pizsomapartijáról van szó. Legalábbis remélem, bár egyre furábbnak tűnik ez a dolog...


A felnőtteknek BESZÉLGETNIÜK kell egymással. Ha nem tudnak, akkor az a kapcsolat egész egyszerűen még nem érett a gyerekvállalásra. Kérdés, a házasságra érett volt-e!?


És a Kérdező se érett a gyereknevelésre, ha komolyan felmerül benne, hogy majd betesz valami romantikus filmet, és a férjét figyeli közben, ez alapján pedig megállapítja, akar-e az már gyereket, vagy nem... Heh, ez most komoly, vagy csak valami vicc???

2012. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!