Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőre menjünk vagy kirándulni?

Esküvőre menjünk vagy kirándulni?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult helyzet előtt állunk és nem tudunk dönteni, ezért kérdezlek meg Titeket, hogyha Ti a helyünkben lennétek hogyan választanátok.


A helyzet a következő:

Terveztünk egy két-háromnapos kirándulást a párommal. A testvéréék is szeretnek kirándulni, voltunk már több alkalommal együtt kiruccanni, ezért mikor szóba került a mostani kirándulás rájuk is gondoltunk. Nekik csak az augusztus eleji dátum felel meg -munkahelyükből kifolyólag. Nekünk a következő három hétvégéből bármelyik jó, de mivel ők csak akkor szabadok, így konkrétan le nem szögezett, viszont többé kevésbé eldöntött kirándulási dátum az agugusztus első hétvégéje lett.

A helyzet bonyolításaként kaptunk egy esküvői meghívót az egykori egyetemi szomatársnőmtől, az esküvőjük pedig pont azon a hétvégén lesz, amikorra a kirándulást ütemeztük. Az utóbbi időben ritkán találkoztunk, mivel más városokba sodort az élet, így nem vagyunk már annyira szoros kapcsolatban mint régen, viszont egykor nagyon közel álltunk egymáshoz. És hát 4 évig szobatársak voltunk, és egymás életének részei.


Nem tudunk dönteni, hogy mi legyen. :( Ha a testvéréékkel szeretnénk kirándulni menni, ahogy azt eddig közösen terveztük velük, akkor nem tudunk elmenni az esküvőre. Ha viszont úgy döntünk hogy mégis menjünk el a lagziba, akkor mi elmennénk jövő héten kettesben arra a kirándulásra, amit terveztünk, viszont akkor nekünk is, meg a sógoréknak is valószínűleg lenne egy kis rossz érzésünk, merthát mindenki beleélte magát a közös kirándulásba. (A kirándulásötlet és a terv a mienk volt)


Nem kérem hogy döntsetek helyettem, arra lennék kíváncsi, hogy ti melyiket választanátok helyünkben!


2012. júl. 16. 21:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem szívesen lennék a szobatársad vagy barátod, ha gondolkozol, hogy eljöjj-e az esküvőmre vagy helyette elmenj e kirándulni.

A kérdés feltevése ilyen formában nevetséges...

Szerintem inkább az a bajod, hogy nem igazán kedveled a volt szobatársad már, vagy hidegen hagy...ebben az esetben megértem, hogy felmerül a kérdés.

De ha igazi barátok, lakótársak voltatok, akkor, ahogy írtam nem merülhetne fel a kérdés...egy perci erejéig sem.


23N

2012. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jogos az, amit mondasz, viszont a valósághoz az is hozzátartozik, hogy az elmúlt öt évben kb 6 alkalommal beszéltünk összesen: 2x találkoztunk - de az is amikor véletlenül összefutottunk- és kb 4 alkalommal facebook chaten. Ennyi.
2012. júl. 17. 16:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, valami ilyesmit éreztem, hogy már az érzéseid is megváltoztak, nem csak az idő telt.

Viszont amin el lehetne gondolkodni az az, hogy ha Ő meghívott, akkor gondolom neki valamennyire fontos, hogy ott legyél. Ennek fényében neked mi a véleményed? Vagy képzeld magad elé, hogy nem mész el. Akkor rosszul éreznéd magad?

A kirándulás mennyire tolható el időben? Mennyire fontos, hogy most menjetek? Hogy éreznéd magad, ha oda nem mennél?


Ezeket gondold át, hátha közelebb visz! :)


Az előző voltam.

23N

2012. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az hogy meghívott az eksüvőre, tehát itt az alkalom hogy őjra felvegyétek a kapcsolatot. Sógorod elég tetü ha nem érti meg hogy esküvő van, de szerintem ezzel nem lesz gond, kirándulni máskor is lehet menni, pláne felnőtt ember nem hisztizik egy kihagyott kirándulás miatt pláne nem egy ilyen indok miatt. Viszont ha a te esküvőd lenne te nem várnád el hogy a meghívottak ott legyenek? Képzeld el hogy senki nem megy el mert az egyik vásárolni megy, a másik kirándul, a harmadik strandol, a negyedik postára megy... Ezek mind mobilis programok, nem úgy mint az esküvő amit hónapokig szerveztek... Elég komolytalanul gondolkozol hogy ha ez neked nem egyértelmű
2012. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!