Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőre menjünk vagy kirándulni?

Esküvőre menjünk vagy kirándulni?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult helyzet előtt állunk és nem tudunk dönteni, ezért kérdezlek meg Titeket, hogyha Ti a helyünkben lennétek hogyan választanátok.


A helyzet a következő:

Terveztünk egy két-háromnapos kirándulást a párommal. A testvéréék is szeretnek kirándulni, voltunk már több alkalommal együtt kiruccanni, ezért mikor szóba került a mostani kirándulás rájuk is gondoltunk. Nekik csak az augusztus eleji dátum felel meg -munkahelyükből kifolyólag. Nekünk a következő három hétvégéből bármelyik jó, de mivel ők csak akkor szabadok, így konkrétan le nem szögezett, viszont többé kevésbé eldöntött kirándulási dátum az agugusztus első hétvégéje lett.

A helyzet bonyolításaként kaptunk egy esküvői meghívót az egykori egyetemi szomatársnőmtől, az esküvőjük pedig pont azon a hétvégén lesz, amikorra a kirándulást ütemeztük. Az utóbbi időben ritkán találkoztunk, mivel más városokba sodort az élet, így nem vagyunk már annyira szoros kapcsolatban mint régen, viszont egykor nagyon közel álltunk egymáshoz. És hát 4 évig szobatársak voltunk, és egymás életének részei.


Nem tudunk dönteni, hogy mi legyen. :( Ha a testvéréékkel szeretnénk kirándulni menni, ahogy azt eddig közösen terveztük velük, akkor nem tudunk elmenni az esküvőre. Ha viszont úgy döntünk hogy mégis menjünk el a lagziba, akkor mi elmennénk jövő héten kettesben arra a kirándulásra, amit terveztünk, viszont akkor nekünk is, meg a sógoréknak is valószínűleg lenne egy kis rossz érzésünk, merthát mindenki beleélte magát a közös kirándulásba. (A kirándulásötlet és a terv a mienk volt)


Nem kérem hogy döntsetek helyettem, arra lennék kíváncsi, hogy ti melyiket választanátok helyünkben!


2012. júl. 16. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
szerintem az esküvőre menjetek, előtte egy romantikus kirándulás kettesben, sógorodék meg megerőltetik magukat és keresnek új időpontot ha annyira menni akarnak
2012. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Itt igazából azt kell eldöntened, hogy akarsz-e ott lenni a barátosnő esküvőjén. Mert kicsit azt érzem a leírásodból (lehet tévesen), hogy ha nem lenne a kirándulás, akkor is bizonytalan lennél a részvételedről. Na hogy érzed?


Az esküvőt jó esetben nem fogja a barátnőd megismételni, csak ez az egy alkalom, nem pótolható.

A tesódékkal való kirándulás akármennyiszer bepótolható!


A tesódék valószínű megértik, hogy esküvő esküvő... későn kaptatok meghívót, na.

De ha a barátnődnél arra hivatkozol, hogy kirándultok, az szerintem ciki. Ha nem akarsz menni, akkor találj ki más indokot, komolyabbat...!


Tehát szeretnél esküvőre menni vagy sem, ez a kérdés, nem más.

2012. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Azért a szobatársnőddel tartjátok a kapcsolatot valamilyen formában? Elmennél az esküvőre ha nem lenne a kirándulás vagy inkább nem?

Tudod kirándulni bármikor elmehettek de az ő esküvőjére csak egyszer tudsz. Pláne ha amúgy kedveled a lányt. Ezt a sógorék is megérthetik nem a világot kell megmenteni csak egy kirándulást átrakni elvégre mindenkinek jöhet közbe valami még nekik is.

2012. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
én az esküvőre mennék. az egyszer van. kirándulni, meg bármikor el lehet menni.
2012. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Az esküvőre, mert abból csak egy lesz a szobatársadnak.
2012. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Lehet megkövezni: én nem szeretem az esküvőket, szóval inkább kirándulni mennék. Arról nem is beszélve, hogy azon túl, hogy látod a volt szobatársadat, max. egy gratulálok erejéig váltasz majd vele szót. Gratulálni máskor is tudsz.
2012. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jól érezte az, aki úgy gondolta, hogy máskülönben is hezitálnék az esküvőt illetően. Nem a kedvvel van gond, mert ha ettől függne akkor biztos ott lennék. Kicsit inkább az anyagiakkal van gond, mert ez már a sokadik esküvő lesz a nyáron, és ha a sok közül egyről lemondunk akkor ez lenne az első, amit kihagynánk. VISZONT, úgy vélem, hogy a pénzt valahogy össze tudnám szedni rá, úgyhogy végül is ez sem döntő most.

(A kiránduláspénz megvan, arra gyűjtöttünk már egy ideje, mert az az egyetlen kikapcsolódás a hétköznapokból)

2012. júl. 16. 21:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Amelyik olcsóbb.
2012. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem a kedvvel van gond, mert ha ettől függne akkor biztos ott lennék."

"VISZONT, úgy vélem, hogy a pénzt valahogy össze tudnám szedni rá, úgyhogy végül is ez sem döntő most."


Most akkor mi a gond? A leírásodból egyértelműen érzem,hogy azt akarod hallani,hogy menj kirándulni,azt már megígérted,a szobatársnőddel úgysem tartod a kapcsolatot.

De én nem így tennék.A barátságról azt gondolom,hogy nem attól függ,hogy mennyit tudtok találkozni,vagy beszélni.Az igazi barátaiddal sosem hülhet ki a kapcsolatotok.A barátnőd remélhetőleg életében először és utoljára megy férjhez,ez élete egyik legfontosabb napja.Nézz magadba és gondolkodj el,hogy te miért nem akarsz részese lenni ennek,ami neki ilyen mérföldkő.

A kirándulás,nyaralás évi program,életed végéig ismételhető.Ha fontossági sorrendet kellene felállítanom,akkor ebben nem lenne dilemma,melyik a fajsúlyosabb.

Pénz.A leírtakból arra következtetek,hogy nem éheztek,nem az utolsó forintjaitokat költenétek a nyaralásra.Ha pedig át tudod csoportosítani az anyagiakat és mindkettő belefér,akkor nem tudom miért merül fel,mint probléma.

Valld be magadnak őszintén,hogy mihez van kedved,mi a fontosabb.

2012. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én magam is zavarban vagyok, mert inkább az esküvő felé húz a szívem annak ellenére, hogy tudom: nehezebben sikerül előkeríteni a pénzt rá, plusz lehet azzal járna, hogy a sógoréknak rosszul esne, hogy kihagyjuk a közösen tervezett kirándulásból.


De nem tudom magam elhatárolni egyik opció mellett sem, ezért kértem objektív véleményeket.

2012. júl. 16. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!