Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rezsibe beszállsz ha a szüleid...

Rezsibe beszállsz ha a szüleiddel laksz? Ha igen, nagyságrendileg mennyit kell fizetned?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 19:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég tré a fizum (havi 68-75 ezer Ft között mozog).

Ebből szoktam kb. 6-7ezret, 5000 Ft étkezési jegyet, plusz 1-2 kisebb bevásárlást tartok.

A többi marad nekem (munkába kajára,időnkét kisebb ruházat és egyéb kiadások, és ha tudok akkor teszek félre kicsit)

2012. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

Igen.

Havi 40-et adok haza, pedig minimált keresek.

Megértem szüleimet, szükség van erre a pénzre ezekben a viszonylatokban amik most vannak.

2012. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ilyen helyzetben, mert felnőttként hamar elköltöztem otthonról, de én úgy gondolom, ha a szülőknek könnyebbség, akkor egyértelmű, hogy be kell szállni a rezsibe. Ha jómódúak lettek volna a szüleim, akkor valószínűleg ők is úgy csinálták volna, hogy semmi szín alatt nem fogadták volna el, mert a gyerekük vagyok és segíteni szerettek volna. Ugyanígy gondolom a lányomnál is, bár még csak 4 éves, de ha felnő, eszerint fogok dönteni, ha kell.
2012. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is az alapján kérnék a felnőtt gyerekeimtől pénzt, hogy nekem mennyi van. Nem csinálnék belőle elvi kérdést, ha szükség lenne rá, akkor megkérném őket, de ha gazdag lennék, akkor azt mondanám, költsék magukra. Persze azért a felelősségtudatra nevelés is fontos, de mégis azt mondom, ha van elég, akkor nem kell több. De bárcsak ilyen helyzetben lennék. :)
2012. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Az én anyám havi 30-50e-t kért el tőlem és napi bevásárlásokat is megcsináltam, de a fejemre olvasta, hogy még ez sem elég. Ha vettem magamnak valamit és hazavittem ( pl. leértékelésen 6e-rt egy nadrágot), akkor állt a bál, hogy én milyen önző vagyok és mennyit költök. A csekkeket soha nem mutatta meg, csak a pénzt kérte.
2012. júl. 10. 20:37
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek lesülne a bőr az arcáról, ha pénzt kérnének tőlem azért, mert velük lakok, ugyanúgy mint amikor még nem volt munkám. Nem albérlők vagyunk, hanem a gyerekeik. Sajnálom, szívből sajnálom azokat, akiket kihasználnak a szüleik.

Önként hazaadni, beleadni az más. Az oké. Az ajándék, mondjuk. De kunyerálni, mint vmi lakótól, hát fúj!


Aki mindig hazaadogat, az soha nem fog tudni elköltözni, mert pont azt adja le, amit félre tudna tenni.


20L és nem lakom otthon.

2012. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne pénzt adj hanem vigyél el pár csekket, kézpénzt nem kell kiadni a kezedből.
2012. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Aki mindig hazaadogat, az soha nem fog tudni elköltözni, mert pont azt adja le, amit félre tudna tenni."


Ez így van, de azt még hozzá tenném, hogy ha félrerak, akkor sem tud majd elköltözni, max ha nem több százezres a fizuja! :/ De legalább vmennyit összespórolhat belőle.

2012. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Anyám pont fordítva látta, szerinte én voltam egy szemét kihasználó, és nem volt elég a pénz amit hazaadtam. Még többet akart és állandó volt a vita, veszekedés részéről. Mellette naponta felhívott, hogy mit vigyek haza, mit vásároljak be. ( Már elköltöztem tőle.)
2012. júl. 10. 21:49
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Beszállok, bár a szüleim ezt sose várták el. Napi 10 órás munkaidővel kb 85.000 a keresetem (2 munkahelyem van). Ebből kb 12.000-15.000 adok be, mikor hogy, + veszek ezt-azt a házba, hűtőbe.
2012. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!