Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjek bocsánatot a...

Hogyan kérjek bocsánatot a nővéremtől?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel amikor én készítettem a reggelit az ő helyére rendes kaja helyett, állatoknak való tápot raktam.

És amikor megkérdezte, hogy mi ez akkor azt mondtam, hogy disznó táp a disznónak.

Azóta szomorú és sokat sír.


Tényleg meg akartam bántani de azért nem ennyire. :/


2012. júl. 9. 20:08
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
80%

"Évek óta nem vagyok vele ölelkezős viszonyban."


nem lep meg...

2012. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
13%
Lehet jót tettél vele és ennek hatására lefogy.D
2012. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Ő lefogyna most is próbálkozik is, csak van valami anyagcsere zavara vagy mi, amiért orvoshoz is jár.
2012. júl. 9. 20:53
 24/47 anonim ***** válasza:
34%

Emberek! Mielőtt megeszitek ez a gyereket reggelire, gondolkodjatok már!


1. Először is: bűntudata van (joggal), és azon tipródik, hogyan tegye jóvá, amit tett. Nem azért jött ide, hogy mindenki elhordja mindenféle hülyének, hanem azért, hogy SEGÍTSÉGET KÉRJEN! Ti pedig ahelyett, hogy segítenétek neki, ott vertik, ahol nem szégyellitek. Durva! :((


2. A nővérke azért kapta, mert kontrollálja, állandóan cseszteti a hugit, aki (szintén joggal) most beelegelt.


Kérdező: nyugi, kislány! Nem volt szép tőled, amit tettél, de a nővéredtől sem, hogy folyton hatalmaskodni akar fölötted. Nincs joga hozzá! A szülőd az egyetlen, aki irányíthat, de egy 18 évest már egyre kevésbé kell irányítani. Segíteni kell, hogy megtalálja a saját útját és önmagát.


Kérj tőle bocsánatot. Ülj le vele, amikor kéred a bocsánatot, úgy is gondold, úgy is érzed és nézz a szemébe, amikor megmondod neki, hogy sajnálod, amit tettél és bocsánatot kérsz tőle.


ENNYI! Semmi mást nem szabad és nem is kell tenned.

Aki bocsánatot kér, az elismeri, hogy hibázott, belül meghajol, és KÉRI, hogy a másik bocsásson meg neki. Aki ezek után nem hajlandó megbocsátani - lehet, hogy eltelik egy kis idő, mert nem minden ember tud azonnal felengedni és felejteni sem -, ott már azzal van a baj, aki nem tud megbocsátani. Akkor pedig neked kell büszkén hátat fordítani neki és otthagyni a sirámaival, a fölösleges házicirkszaival, a bűntudatkeltő hülyeségeivel együtt.


Azt pedig tessék neki megmondani, hogy azért kapta, mert neked fáj az, ahogyan évek óta bánik veled. Ezt azonban KÖZÖLNI kell, kicsi lány - szóból ért az ember! - nem pedig kicsinyes, aljas, alattomos, gyerekes eszközökkel élni. Ez csak-csak elmegy most, mert nagyon fiatal vagy (ha későn érő, akkor a 18 év nem jelent semmit, mert jóval fiatalbb vagy lélekben), de nem szabad ebből rendszert csinálni, sem pedig fixálni magadban általános megoldási módként minden jövőbeli bajodra ellenszerül.


Beszélj a tesóval! Próbáld meg! ha többszöri próbálkozásra sem megy, akkor hagyni kell a levében főni.


(Anyukádat, apukádat (leginkább az előbbit) csókolttatom, mert a durva testvérféltékenység oka mindig a helytelen szülői magatartásban keresendő.)

2012. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
74%
Valójában nincs bűntudata, hidd el, sőt, egy kis hencegés is van itt, hogy mekkora frappáns voltam... Igen, tedd ki magadnak is a tápot következő reggel, hogy szemét görény táp is van itthon, ez meg az enyém... Szerintem ennél őszintébben úgysem tudsz te bocsánatot kérni, szerintem komolyan csináld meg!
2012. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
92%

Nem esszük meg reggelire...

De az, hogy a nővére kövér, RÁADÁSUL AZÉRT, mert BETEG és ő ezzel viccel, már nagyon gáz.


Soha a büdös életben nem bocsájtanék meg neked.

2012. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Jézus...hát én ez után egy nagy rakás semminek érezném magam, szerintem nagyon durván megaláztad, én soha nem bocsájtanék meg.
2012. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
28%
Most komolyan, a nővére folyamatosan beleszól a dolgaiba, neki az rossz, gondolom jó ötletnek tartotta, nem gondolta, hogy napokig sÍrni fog, én se értem miért kell ezen napokig sÍrni. Kérj bocsánatot, ha nem engedi, akkor vele van a baj.
2012. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
67%

Nekem kimaradt egy válasz?

Hol írta a kérdező, hogy mennyi ideje és milyen dolgokba akar beleszólni a nővére?

2012. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiútestvérem is mindenbe szól bele. És ha én.mondok neki valamit, hisztizik hogy ne szóljak bele mindenbe. -.-
2012. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!