Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Döntésképtelen...

Mit tegyek? Döntésképtelen vagyok? Menjek maradjak? Ez változhat?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok a párom 37. Páromnak van két gyermeke akiket mi nevelünk 1,5 éve amióta együtt lakunk.

Egy ideje nem találom a helyen a kapcsolatunkba. Olyan mintha egy kellék lennél. Minden elvárássá vált.

Nevelgetem a gyerekeket, gondoskodok mindannyiunkról, saját magamat sorolom hátra hogy a megélhetésünk rendben legyen, mert a páromnak hitelei vannak. Egyedül a lakást sem tudná fenntartani nem hogy még a gyerekeket eltartani. Vezetem a háztartást. Nekem még nincs saját gyermekem. Meg kellene várnunk még lejárnak a párom hitelei, hogy egyáltalán jöhessen a baba (ez még 4 év). Pedig már régóta szeretnék kisbabát. Abba is beleegyeztem, hogy csak egy baba legyen. Soha egy köszönömöt nem kaptam azért amit értük teszek és azért amit feláldozok értük.

Sokszor úgy éreztem, hogy a problémáimmal magamra hagy. Nem foglalkozik vele, csak meghallgatja és ezzel szerinte meg is van oldva. Pénteken össze is vesztünk ahol szóba kerül, hogy gondolkodok rajta, hogy elmegyek. De egyszerűen nem tudom kimondani. Nem tudom, hogy a szívem vagy a lelkiismeretem az ami ott tart. A pénteki veszekedésünknél körbeírta, hogy miért akarok elmenni hiszen olyan csúnya vagyok, hogy úgysem kellek senkinek. Tegnap a ruháim kb. felét bele dobálta egy utazótáskába. Persze mikor összeveszünk mindig feleségül akar venni, amikor meg minden rendben van olyankor a házasság maradi és marhaság szerinte. Most még azt is mondta, hogy hozzuk össze a babát most. És én vagyok a rossz amiért megkérdezem, hogy mégis hogyan gondolja, hogy 136000 Ft-ból 5 embert tartson el.

Ráadásul megismertem valakit. Nagyon kedves aranyos. Viszont ő fiatalabb nálam. Félreértés ne essék! Nem történt semmi ezzel a sráccal csak beszélgetünk. De egyszerűen lenyűgöz, hogy mennyi hasonlóság van kettőnk között. Az hogy mindig azt mondja gyönyörű vagyok. Amit látok a szemében az elvarázsol. Ahogy nem tudja levenni a szemét a szemeimről mikor beszélgetünk.

Mit kellene tennem?


Köszönöm mindenkinek aki elolvasta.



2012. jún. 28. 07:55
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kedves Kérdező! Nagyon rendes lánynak tűnsz, komolyan, ha én férfi lennék lehet szerelmes is lennék beléd. :)) De viccet félretéve, kérlek olvasd el a válaszokat, nagyon sok értelmes választ kaptál, amik a helyes utat írják le, ez látszik az értékelésen is, tudod te mit kellene tenni, csak még félsz, szemezgesd végig a tanácsokat, ha még megerősítésre vársz, egy ilyen ember, mint te vagy sokkal jobb életet érdemel. A párod pedig érzelmileg zsarol egyértelmű, hiszen tudja, hogy ilyen nő, mint te vagy nem minden bokorban terem. Ne legyen lelkiismeret furdalásod a gyerekek miatt, szépen elláttad őket, de neked is van saját életed, egy olyan férfira van szükséged, aki igazán megbecsül, aki szépnek, fontosnak, értékesnek és ami a legfontosabb egyenlő társnak tekint. Nagyon fiatal vagy, ne legyél babysitter és cseléd senkinek többé, éld, tervezd az életed a barom párod nélkül, jelenleg nem a boldogság útján állsz. Kitartás és kérlek írd le nekünk ide, hogy hogyan alakult, hogyan döntöttél, remélem okosan.
2012. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Drukkolunk hogy erős légy, és bátor a jó döntéshez!

Írd meg ha sikerült lépni!

Sok sikert!!!!

2012. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Mit tegyek??? :((((

Tegnap vett gyűrűt... Megkérte a kezem...

Persze nemet mondtam neki...

Nem engedett el pedig kétszer is mondtam neki hg elmegyek...

mikor elkezdtem pakolni elráncigált a cuccaimtól... :(

Megfenyegetett ha elmegyek tönkre teszi az életem... Ha kell beszél a főnökömmel is... Gondolom azért hogy rúgjon ki...

Meg ha meglát egy pasival akkor megöli... :/

Szóval szép napom volt...

Elmondta a gyerekeknek is hogy el akarok menni... Hát elég kellemetlen volt mikor a gyerek este megkérdezte, hogy miért...

2012. júl. 11. 08:09
 34/46 A kérdező kommentje:

Ráadásul pénteken együtt kell megjelennünk a bíróságon mert az anya gyermek elhelyezési pert indított újra...

Teljesen tanácstalan vagyok... :(

2012. júl. 11. 08:11
 35/46 A kérdező kommentje:

A bíróságon mit mondjak?????

Minden jó minden szép????

2012. júl. 11. 08:11
 36/46 A kérdező kommentje:

Azt mondta ha elmegyek akkor a gyerekek sem kellenek neki...

Most akkor mi van???

A gyerekeket nekem akarja megnyerni vagy mi???

2012. júl. 11. 08:12
 37/46 A kérdező kommentje:
Mi a helyes döntés???
2012. júl. 11. 08:13
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
A helyes döntés az, hogy fogod a cuccod és elköltözöl. Saját magad nézd, ne másokat, elvégre a te életed megy tönkre. Ne törődj a fenyegetőzésekkel, sokan fenyegetőznek, mert tudják azzal lehet hatni az emberre. Ha a gyerekek pedig nem kellenek neki csak veled, tényleg csak cselédként tekint rád. Szedd a cuccod és MENEKÜLJ!!!!
2012. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érzelmi zsarolás a párod részéről..érezte rajtad azt, hogy eltávolodsz tőle és így a gyűrűvel akar magához láncolni.. Szerintem mond meg a gyerekeknek, hogy nem miattuk mész el, hanem az apjuk miatt, aki sokszor megbántott téged. Ha szerinte nem kellesz senkinek akkor miért fenyegetőzik azzal, hogy ha lesz párod megöli?

Ha tudsz és jó viszonyba vagy a főnököddel vagy úgy gondolod, hogy szívesen meghallgat, beszéld meg vele, hogy mi történt. De nem hiszem, hogy csak úgy ki lehet rúgatni valakit a munkahelyéről, ha jól dolgozik.

A tárgyalásra az apát idézték vagy név szerint téged is?Ha élettársként idéztek, akkor rajta van a bírói ügyszám, erre hivatkozva adj be még ma délelőtt egy írásbeli kérelmet, hogy már megszünt a kapcsolat közöttetek ezért a tárgyaláson nem kívánsz megjelenni. Írj telefonszámot is, ha a bíró ma megnézni, azon esetleg elér (vagy szerintem a bírót is fel tudod ezzel kapcsolatban hívni). A közvetlen tájékoztatás azért lenne fontos, mert nem tudhatod, ha nem vagy ott, akkor a "volt" párod mit állít. A gyerekek ahogy már írták is, az anya és az apa felelőssége, nem lehet másra rátestálni, hogy nesze nekem már nem kell (ha ezt megteszik, akkor nem felelős szülők, ennek is meg lesznek a jogi következményei).

Próbáld meg kivonni magad a volt párod és az exneje játszmáiból, éld a saját életed!

Szorítok Neked!

2012. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
A pontot a párod tette rá a kapcsolatra a viselkedésével. Szerinted ha szeret valaki, és közlöd vele, hogy te nem akarsz vele élni, akkor ő tönkre akarja tenni az életed, csupa szeretetből? És kirúgatni, csupa szeretetből? Most legyen eszed, ez teljesen várható volt, hogy esküvőt akar ha majd el akarod hagyni. Ha most bedőlsz neki, akkor egy életre leírtad magad. Ezt akarod? Zsarolásból hozzámenni, vagy ott maradni? A gyerekek nem a te ügyed, hiába szeretted és gondoztad őket, az apukájuk nem becsült meg. Lehet hogy jobb ha a nő visszakapja a gyerekeket, te meg éld a saját életed! Olvasd úgy a soraidat, kommentjeidet, mintha idegen sztorija lenne. Rá fogsz jönni, hogy mekkora butaság lenne ebben a csicska szerepben maradni. A párod egy orbitálisan gerinctelen alak. Ilyet képzeltél magadnak életed párjául? Okos légy, ne hagyd magad semmivel ámítani. Csomagolj és menj el! A bíróságra sem mennék el helyetted. Ha elő adjátok hogy szép család vagytok és maradjanak a gyerekek veletek, akkor azzal fog zsarolni a párod hogy ezt igérted, és csak miattad vállalta őket. Hát gerinctelenségből jeles ez a pasi. Borzasztó. Ha elolvasod a kommenteket, azt hiszem mindenki azt mondja hogy sürgősen hagyd ott ezt a férfit. Pedig ritkán van ilyen egyetértés, de most nem véletlen hogy mindenkinek ez a véleménye. Minél előbb elmégy, annál előbb fogod érezni a hatalmas felszabadulást, ahogy kicsit csitul benned a dolog. Sok erőt!
2012. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!