Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Döntésképtelen...

Mit tegyek? Döntésképtelen vagyok? Menjek maradjak? Ez változhat?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok a párom 37. Páromnak van két gyermeke akiket mi nevelünk 1,5 éve amióta együtt lakunk.

Egy ideje nem találom a helyen a kapcsolatunkba. Olyan mintha egy kellék lennél. Minden elvárássá vált.

Nevelgetem a gyerekeket, gondoskodok mindannyiunkról, saját magamat sorolom hátra hogy a megélhetésünk rendben legyen, mert a páromnak hitelei vannak. Egyedül a lakást sem tudná fenntartani nem hogy még a gyerekeket eltartani. Vezetem a háztartást. Nekem még nincs saját gyermekem. Meg kellene várnunk még lejárnak a párom hitelei, hogy egyáltalán jöhessen a baba (ez még 4 év). Pedig már régóta szeretnék kisbabát. Abba is beleegyeztem, hogy csak egy baba legyen. Soha egy köszönömöt nem kaptam azért amit értük teszek és azért amit feláldozok értük.

Sokszor úgy éreztem, hogy a problémáimmal magamra hagy. Nem foglalkozik vele, csak meghallgatja és ezzel szerinte meg is van oldva. Pénteken össze is vesztünk ahol szóba kerül, hogy gondolkodok rajta, hogy elmegyek. De egyszerűen nem tudom kimondani. Nem tudom, hogy a szívem vagy a lelkiismeretem az ami ott tart. A pénteki veszekedésünknél körbeírta, hogy miért akarok elmenni hiszen olyan csúnya vagyok, hogy úgysem kellek senkinek. Tegnap a ruháim kb. felét bele dobálta egy utazótáskába. Persze mikor összeveszünk mindig feleségül akar venni, amikor meg minden rendben van olyankor a házasság maradi és marhaság szerinte. Most még azt is mondta, hogy hozzuk össze a babát most. És én vagyok a rossz amiért megkérdezem, hogy mégis hogyan gondolja, hogy 136000 Ft-ból 5 embert tartson el.

Ráadásul megismertem valakit. Nagyon kedves aranyos. Viszont ő fiatalabb nálam. Félreértés ne essék! Nem történt semmi ezzel a sráccal csak beszélgetünk. De egyszerűen lenyűgöz, hogy mennyi hasonlóság van kettőnk között. Az hogy mindig azt mondja gyönyörű vagyok. Amit látok a szemében az elvarázsol. Ahogy nem tudja levenni a szemét a szemeimről mikor beszélgetünk.

Mit kellene tennem?


Köszönöm mindenkinek aki elolvasta.



2012. jún. 28. 07:55
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
83%

Egy párkapcsolat mindíg arról szól, hogy osztozunk mindenben, jóban, rosszban egyarán. Itt én a jóban osztozást hiányolom. Nem látom - lehet, hogy nem írsz róla - mi a jó ebben a kapcsolatban. Feltételezem, hogy léteznek pozitív elemek is, hiszen valamikor beszálltál ebbe a kocsiba. Kell lennie valaminek, amiért bevállaltad.

De az is biztos, hogy ez a valami mára igen csak megkopott.

Biztos vagyok abban, hogy túl fiatal vagy a párodhoz - ez NEM életkor kérdése!!! - és az is egyértelmű, hogy még élni akarsz ( lásd új fiú ). Ha mindezt összeadom, akkor te már ma is csak testileg vagy jelen ebben a kapcsolatban.

Tisztább és korrektebb ma kilépni belőle, mint húzni még néhány hónapig.

Kötelezettséged a gyerekekkel szemben lejár, ha kilépsz ebből a kapcsolatból. Ha eddig mindent megtettél értük, akkor tiszta lehet a lekiismereted.

Azt javaslom, hogy légy őszinte a jelenlegi párodhoz, és tedd azt, ami neked jó.

2012. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Szerelemből vállaltam ezt a kapcsolatot.

De az utóbbi időben sokat csalódtam a páromba. :(

A gyermeke ballagását egyedül csináltam végig 18 főre. Egyedül vásároltam be, egyedül cipekedtem fel a 4.-re.

Egyedül sütöttem főztem két napig, hogy minden tökéletes legyen. Virágért rohangásztam mindeközben mert azt sem intézte el. Minden jól sikerült és még egy köszönöm sem hagyta el a száját... :(

Kiderült, hogy a gyerekei anyját eljegyezték. Erre válaszként szólt a húgának hogy mondja azt az exének, hogy én meg terhes vagyok, hogy ezzel idegesítse az exet. Persze ez nekem csak utólag mondta el... :S

Tavaly októberbe rájöttem hogy egy nőcskével levelezik, aki a meztelen melleiről küldött neki képet... :S Persze az ő válasza az volt, hogy van még ilyen képed? :'(

Na akkor majdnem leléptem... De visszatartott... Akkor nem lett volna szabad hagynom magam...

2012. jún. 28. 09:42
 23/46 anonim ***** válasza:
Szerintem lépj le.Nem érdemel meg téged,de az is lehet ha elhagyod talán észbe kap és rájön mit , veszitett.
2012. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly októberbe rájöttem hogy egy nőcskével levelezik, aki a meztelen melleiről küldött neki képet... :S Persze az ő válasza az volt, hogy van még ilyen képed? :'( "

ilyenek után már csak egy kérdésem lenne.

Van bőrönd kéznél? Akkor Pakolj!

2012. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 zokniszörny ***** válasza:
100%

Egyértelműen kihasznál, mindenféle szempontból. Kihasználja, hogy fiatalabb vagy, tapasztalatlanabb vagy, ráadásul érzelmileg zsarol. Mire vársz még? 25 évesen irtó fiatal vagy, még élned kéne az életed, nem más gyerekeiről gondoskodni, szaros gatyát mosni, sütni-főzni. A gyerekek miatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod, teljes mellbedobással helytálltál értük, és amint kilépsz a kapcsolatból, az onnantól kezdve nem a te gondod lesz.


Ha meg még nőkkel levelezget, akkor meg pláne mire vársz még? A lábát esetleg nem akarja még beléd törölni?! Annyi méltóság és tartás legyen benned, hogy most, amint elolvastad a válaszom, bepakolsz egy bőröndbe, és lelépsz. Ne hagyd magad áldozattá tenni!


Ja, és még valami: ez a motoros srác valószínűleg több boldogsággal fog megajándékozni, mint ez a töketlen.

2012. jún. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

Azonnal lépj!!!

Szánalmas ez az ember,mert ez nem férfi.Szeret téged és olyat mond rád, hogy csúnya vagy és úgy sem kellessz senkinek. :S Azért mondja ezt,hogy éreztesse veled,hogy csak mellette van életed.Neki ez tetszik,hogy te neveled a gyermekeit. Menekülj tőle!!Ha mellette maradsz azt veszed észre,hogy eltelnek az évek és saját babád sem lesz, ehhez meg még most fiatal vagy!!

Jól gondold meg,de mellette semmi jövőd!!

2012. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Én nem lennék a helyedben senkinek a szolgája.Más az,ha munkamegosztás van,harmónikus a kapcsolat és együtt istápoljátok az apuka gyerekeit.

VISZONT

Ne ess abba a hibába,hogy ebből kilépsz és beleugrasz egy másik kapcsolatba. Most vonzónak tűnik,mert nem becsülnek meg és vágysz a szeretetre,gondoskodásra. A legkisebb törődést is túlértékeled. Szóval ha kilépsz ebből a kapcsolatból,az független legyen az új sráctól. Tudod vakok közt félszemű a király,de ne add lejjebb az igényeid (esetlegesen) ,attól,hogy most egy barommal élsz aki csicskának néz téged.

2012. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy most mindenképp hagyd ott.

Én nem tudnék ilyen helyzetben boldog lenni, márpedig erről ilyen fiatalon nem lehet lemondani...szóval én örökre ott hagynám gondolkodás nélkül...olyan lekezelően bánik veled, ezt senkitől se szabad eltűrni, főleg nem attól az embertől, aki a társunk, akinek az önbizalmadat kéne építenie, a lelki támaszod lehetne, ehelyett leépíti az önértékelésedet.

Biztos vagyok benne, hogy találsz magadnak új társat, látod a motoros srácnak is tetszel, itt a bizonyíték, hogy igenis kellesz másnak is.

Szerintem mindenesetre készülj fel, mert ha ott hagyod, biztos a gyerekekre fog hivatkozni valamilyen módon, ami eléggé aljas húzás a részéről, de simán el tudom képzelni ezt a fajta érzelmi zsarolást... de ne hagyd magad, csak azért, mert a gyerekeknek fájni fog, attól nem áldozhatod fel magad értük, bármennyire is sajnálom őket én is! Mert valóban nehéz lehet nekik nagyon, de nem áldozhatod erre az életedet!

Próbálj tovább lépni, és ne halogasd a dolgot, te próbáltál erről beszélni, nem hatott, többször is próbáltad és mégse... innentől ez nem a te hibád és nem csak úgy lelépsz megoldás keresés helyett. Nem akart közreműködni, úgyhogy ez jelzi, hogy nem érdemes rá több időt pazarolnod.

És még valamit elárulok, szerintem azért mondta, hogy nem találnál senkit, mert igazából ő az, aki úgy érzi, hogy ő lesz az, aki többé nem talál magának senkit... és fél attól, hogy mi lesz ha minden a nyakába szakad.

2012. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Hát mennyi sértés kell még neked? Meddig akarod hagyni, hogy kihasználjanak? Zárd le az egészet, szedd össze magad, hisz amit mondd, hogy csúnya vagy, az sem állja meg a helyét, hisz ott az a srác, biztos nem azért áll meg és integet neked, mert jé ott egy ronda liba! Ne tedd tönkre magad, ne keress kifogásokat, vegyél egy mély levegőt, pakold össze a cuccaidat és menj el. Akárhányszor keres, mindannyiszor csak a zárt ajtókat találja a párod. Ne engedj a kísértésnek. Sírd ki magad rendesen, rendezd le magadban a dolgokat, majd ha ezekkel megvagy keresd fel a fiút, ha más nem is de társaságnak és kimozdulási lehetőségnek jó lesz. Átsegíthet ezen a ponton.
2012. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Amit a kapcsolatodról írsz az egy rémálom. Cselédnek és bébiszitternek tart téged a párod. Az én párom csak kéthetente hétvégén hozza el a gyerekét de akkor nem felejti el megköszönni hogy szépen foglalkozom a gyerekkel. Milyen férfi az aki azzal próbálja visszatartani a nőjét hogy csúny a és úgy sem kellene senkinek? Beteges ez a kapcsolat, én a helyedben nagyon gyorsan tiszta vizet öntenék a pohárba és otthagynám. biztosan felelősséget érzel a két gyerek miatt, de ez nem a te gondod, mert nem te és ő csináltátok a két gyereket hanem anyuka és apuka. Kicsit önzőnek kellene lenned, mert így rámegy az életed a cselédségre, pedig életből csak egy van. Nehogy hagyd magad behúzni a csőbe házassággal és gyerekkel. Ahol egy nőt nem becsülnek és kutyába sem vesznek ott neki nem hiszem hogy maradása kell legyen. Neked 25 évesen még élvezni kéne az életet, ismerkedni, és megtalálni azt aki megbecsül, és saját gyereket csinál neked.
2012. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!